Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet nyálkás a széklet?

Mitől lehet nyálkás a széklet?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapos korában kezdődött, hogy néha nyálkásabb volt a széklete, akkor még csak anyatejes volt. Én nem tartottam diétát, de nem fogyasztok túl sok tejterméket. 10 hetesen kapott először tápszeres pótlást. Kb 3 hétig kapta vegyesen, azóta már csak tápszert eszik. Ezalatt az idő alatt egyre gyakrabban volt nyálkás széklete. Majd 1 hete tűszúrásnyi vér is megjelent benne, akkor már 4 napja nem szopott. Milumil peptit kapott (tejallergiában használatos tápszer), most pedig 2 napja Milumil Pregomint, ami még pluszban laktózmentes (alacsony laktóztartalmú) is, de ettől egyenlőre csak annyi változott, hogy kevesebbszer van széklet, és zöldebb, (de persze a 2 nap még elég kevés, hogy következtetéseket lehessen levonni). A hasa puffadt, néha zavarják a pukik. Espumisant kap. Sokat bukik, bár változó, vannak jobb napok. Néha előfordul rosszabb napokon hogy 1-1 órát vígasztalhatatlanul sír, de azért ez ritka, inkább csak nyűgös szinte egész nap, amit még bizonyos praktikákkal el lehet feledtetni vele. Az éjszakát átalussza. Amióta tápszert is kap a súlya normál ütemben gyarapszik. A székletviszgálat negatív lett. Az orvos szerint nem kell a székletével foglalkozni, felszívódási zavart kizárta, mert szépen gyarapszik. Mi lehet az oka ennek a székletnek? Vagy ez normális? (A nagyobbik fiam is napi 1-3 szor kakil, laza a széklete újszülött kora óta, állaga a megevett kajától függ, ritkán neki is nyálkás. Összeálló széklete talán ha 10 volt a 3 év alatt.) Valakinek valami ötlete?

2014. máj. 29. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóan kezdődött. Egy labor nem ártana, megnézni nincs-e valami gyulladás a szervezetében.

A mi lányunk colitises. Nála is nyálkás, zöld széklet volt, benne néha pár csepp vér. Ő is szépen nőtt, de sírós volt, sokat fájt a hasa.

Érdemes lenne felkeresnetek egy gasztroenterológust.

2014. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ez tejallergia volt, de sem a peptire, sem a pregominra nem szűnt, csak a neocatere, ez totál és teljesen tejmentes (aminosav alapú), az előző kettő nem. Utóbbit háziorvos nem írhatja, csak gasztrós, én is felkeresnék egy szakrendelést a helyetekben. Ő is aludt éjjel, és neki amúgy akkor a hasa sem fájt, kb. soha nem is sírt, csak vér volt a székletben, meg nyálkás volt. Most 2 éves, még mindig érzékeny a tejre.
2014. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Gondoltam én is, hogy el kellene menni a gasztroenterológiára. De a mi orvosunk csak nagyon ritkán küldd oda babát, csak akkor ha nagyon nem gyarapszik. Ő magától a peptit és a pregomint se írta volna fel, ha én nem kérem. Annak idején a nagyobbik fiam 8 hónapig nagyon bukós volt, akkoriban még napi 3-4 laza széklete volt, de nem aggódott miatta, mindig csak az volt a válasz, hogy nagyon szépen gyarapszik (mondjuk ő tényleg egy "dödölle" volt:) )

Na viszont ma reggel végre normál széklete volt a kicsinek, bár zöldes volt kicsit (de az a tápszernél elvileg normális, eddig sárga volt neki, mint az anyatejes széklet), de szép homogén krémes állaga volt, tegnap még olyan volt mint a takony. És ma még bukni sem bukott, csak sima büfik jöttek. Vért sem láttam benne már legalább 2 napja. Lehet hogy a pregomin beválik nála, legalábbis remélem. Talán ha ettől most rendeződik a széklete, akkor elküldd minket gasztróra, úgy olcsóbb lenne a tápszer is.

2014. máj. 30. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!