Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 év korkülömbségről mesélné...

3-4 év korkülömbségről mesélnétek? Hogy. Birtátok? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Még nagyon az elején vagyok, de félek, hogyan fogom megoldani.

Dec.ben szülök, fiam szept.ben kezdi az ovit, jan.ban lesz 4 éves.

Segitségem csak a párom ő d.után 4 ig dolgozik, hogy oldjam meg egy újszülöttel hogy oviba kell vinnem a nagyon.

Nagytesó nálatok mit reagált?

Lehet csak a hullámvölgyek miatt stresszelek ennyire mindenen, de most nagyon félek.

Persze mindenki megoldotta, én is megfogom:)

Mesélnétek a mindennapjaitokról?


2014. máj. 30. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Különbség.

Szerintem, ha arra gondolsz, hogy nehezebb e, akkor a válasz igen.

De még mindig könnyebb, mint 7 év korkülönbséggel.

Szerintem az 1-2 év a "legideálisabb", ha lehet ilyet mondani.

Biztos nem lesz könnyű az elején, de úgy is belejössz. Ezt majd akkor tudod meg, mikor a pici megszületik. Az biztos, hogy kelleni fog napirend, a nagyobb gyerkőc miatt is és miattad is.

2014. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
3 év 7 hónap van köztük. Nehezen , de megoldottam. Majd közben fogod kitalálni, legalábbis én így csináltam. Nem volt terv, addig míg nem volt a helyzet, addig hiába tervezel. A nagy már ovis volt, mire a kicsi született. Ne parázz előre, semmi értelme. MEG FOGOD OLDANI!!!!
2014. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem meg épp ez az ideális korkülönbség.

Én örültem, hogy a nagy már ovis, a kicsivel meg ellehetek otthon. Az első hetekben persze apa vitte oviba a nagyot, utána, mikor már lehetett sétálni a kicsivel, akkor meg én.

Semmi gond nem, a kicsi alkalmazkodott hozzánk. A napirendet is úgy alakítottuk, hogy mindenkinek megfeleljen.

Azt hiszem nagyjából ez össze is jött. :)

Nekem a naggyal szerencsém van, mert imádja a kicsit, bár arra azért párszor rákérdezett, hogy ő miért nem maradhat otthon velünk. De hamar túllépett rajta.


Ja, és én sem terveztem előre, vagyis próbáltam, de csak "éles" helyzetben alakultak ki valahogy a dolgok!

Menni fog! Mert muszáj! :)

2014. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A két nagylány 6.5 és 3.5 tehát pont 3 év van köztük a kicsi most született. Nos annyira nem egyszerű,de én pl egyszerűbbnek éreztem, mint mondjuk kicsi 1-2 év körüli korkülönbséget, mert a nagy oviban (bölcsiben) kicsivel itthon és délután jobban tudok figyelni a nagyokra és a férjem esetleg döngöli a kicsi seggét.


Ami ugye kicsit nehéz, hogy a legkisebb napirendjét hozzá kell idomítani a nagyokéhoz, tehát addig egyen mire indulunk az oviba/bölcsibe, akkor babakocsival oviban nem a legjobb leizzadtam 100x mire felöltöztettem a gyerekeket. Vettem kendőt és úgy könnyebb volt. Most a 3. babával még a betanulási időszakban vagyunk így nem tudom még hogyan lesz, de valahogy lesz :D

2014. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a korkülönbség a gyerekek között, a nagyobb májusi, a kicsi áprilisi. Szerintem ez tényleg ideális korkülönbség. 1-2 évet nem is tudnám elképzelni.Előnyök: nagy testvér 4 évesen nálunk szinte teljesen önálló volt, egyedül pisilt-kakilt, evett, öltözött. Szuper az is, hogy oviba járt, olyan volt mintha újra egy gyerekkel lettem volna csak otthon. Napközben tudtam aludni a picivel. Apuka itthon volt velünk 2 hétig szülés után, addig kialakult kis napirend, amúgy is minden sokkal gyorsabban ment mint az elsőnél. A nagyobb 40 perci szopott 3-4 óránként, a kicsi 2 óránként 8 percig. A kicsi nem volt hasfájós. Délután ha apuka odaért , ő ment az oviba, ha nagyon nem tudtuk megoldani akkor nem ment a nagy oviba, azzal sem volt gond. Nektek annyival "nehezebb" lehet, hogy télen jön a kistesó, de azt is megteheted, hogy akár 1 hónapig nem megy a nagy oviba és akkor nem gond, hogy ki hozza-viszi rossz időben. Nálunk az oviban sokan csinálták így.Most már a nagyobb 6 éves, a kicsi 2 és legjobb barátok, nagyon jó testvérek, nekem sokkal könnyebb így mint anno 1 gyerekkel volt. És már úton van a 3. bébi is...:-) sok sikert!
2014. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!