Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, számotokra mennyire...

Anyukák, számotokra mennyire fontos a napirend betartása, ha más vigyáz a babára? Én megőrülök ettől!

Figyelt kérdés
Amikor az apukája vigyáz rá, telibe sz. rja, hogy beállt napirendünk van a picivel. Élnek, mint Marci hevesen, +/- egy óra egy fél évesnek nem mindegy sem evés, sem alvás szempontjából. Amikor velem van, egyensúly van, csend van, nyugalom. Amikor hazajön, törődik vele, ellátja, igyekszik jó apa lenni és harcol azért, hogy csak ő vigyázhasson rá, vele legyen, és én engedem is, hisz az ő gyereke is. De tojik magasról a nehezen kialakult rendszerre, emiatt a gyerek gyakran üvölt (mert akkor állnak neki a kaja előkészítésének, amikor már meg is kellett volna azt enni), stb. Most is tök hideg van kint és még én esem túlzásba, hogy rendesen felöltöztetném, mielőtt elmennek sétálni (ami tök késő, mert ebéd után szokott kint sétálni, kb. 3 körül). Olyan belső feszültséget érzek, hogy úgy érzem, felrobbanok. Más apák sem értik meg a rendszer szükségességét, vagy én vagyok túl merev? Hidegen kellene hagynia, hogy az amúgy csendes, nyugodt, lassan 7 hónapos babám üvölt, mint a sakál, ha nem diktálom a ritmust? Százszor elmondtam, de csak annyi rá a válasz, hogy ő másképp vigyáz rá, neki is lehessen meg a lehetősége rá, hogy úgy viszonyuljon hozzá, ahogy ő akar. Igen, elismerem, jogos, de mindent magasan felülír bennem a tény: SÍR A GYEREKEM! Mit tehetnék, hogy mindenkinek jó legyen?
2014. máj. 30. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

:)

Először is vegyél vissza tényleg.Örülj annak hogy a párod foglalkozni akar a kicsivel!!Rengeteg apuka szinte le se tolja addig a gyerekét ameddig nem lehet vele labdázni.(most ez kicsit túlzás, de remélem érted a lényegét.)Ezt mutatja a saját példám is.Egyébként párom jó apa, csak amíg ilyen kicsik voltak a gyerekeink, mint most tiéd, addig konkrétan faarccal cserélt pelust és kész..Na mindegy.

Nem kell annyira ragaszkodni a napirendhez..hagyd hogy kiismerjék egymást..még egyetlen gyerek sem lett lelki beteg azért mert babakorában 5 perccel többet kellett várnia az ételére.

És igen..az apák sokkal lazábban fogják fel mint mi a gyereknevelést.

2014. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg lazíts hisz ha már nem otthon töltitek az egész napot ott sem fogjátok tudni betartani a napirendet. Hagyd őket apukának is jár az együtt töltött idő és amúgy is a ha tesó lesz akkor sem fogod tudni azonnal elátni ott is várnia kell majd.nyugi nem lesz semmi baja a picidnek.élvezd inkább te is egy kicsit.
2014. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A napirend nagyon fontos, de nem kell azért ennyire vérre menni érte, kicsit nagyon túlkomplikálod. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha nem mindig minden úgy van. Apuka is rá fog jönni, hogy jobb a békés gyerek, mint a hisztis. Egyébként a napirend sem arról szól, hogy mindent időhöz kötsz, hanem hogy vannak fix pontok benne mint evés, alvás de legfőképp a fürdés. Mellesleg ahogy nő, úgy alakul tovább. Nem baj, ha ilyenkor is megy sétálni, vagy ha éppen nem délelőtt mentek (mert olyan is lesz). Lazíts egy kicsit, nem ölre megy.
2014. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanilyen voltam ugyanígy éreztem. Ahogy nőtt a kislányom úgy tudtam ellazulni és rájöttem hogy jófejek az apák tök jó hogy lazábbak. de néha még most is ideges tudok lenni ilyenekért :)
2014. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Jégtánc ***** válasza:
Lazíts kicsit.Mit fogsz csinálni ha majd a babád szervezi át a saját napirendjét.A napirend nem azt jelenti hogy óramű pontosan történjen minden , hanem hogy a különböző dolgoknak meglegyen a sorrendje.
2014. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem úgy működnek mint mi, én az öltöztetésnél is észreveszem,simán 1-1 réteggel kevesebbet ad rá,vagy ráadja kintre a csirkékhez,kutyához a városba járó szerelést, szandát.De az fontos szerintem, hogy meg tudjátok beszélni a dolgot, mert egyességre kell jutni,mert te felrobbansz, a gyerek sír, ő meg jól érzi magát, mert azt hiszi superül csinált mindent, mert néhány órára vele volt a gyerek, s nem veled, s gy levette a válladról a "terhet". Ha van értelme a szemrehányásodnak,akkor biztosan belátja majd és megpróbál alkalmazkodni, hiszen ha nem az a célja, hogy magát fényezgesse, hogy milyen fasza apa, hanem a gyerek érdekeit nézi és nem hagyja, hogy sírjon.
2014. máj. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ez nálunk is nagyban kibukik,bár nem pont időbetartásban,mert én magam sem tartom az időt evések,alvások alkalmával,inkább én alkalmazkodom a gyerekhez,hisz sztem nem mindig egy időben fárad el,éhezik meg stb. mi EC-ztünk. ez azt jelenti röviden,magyarul,h. mióta ülni tud,bilizünk. hétköznapon ez gyönyörűen ment,reggel azonnal pisivel,kakival nyitottunk, napközbeni alvásból száraz pelussal ébredt,mindezt 8 hónaposan! de amint eljött a hétvége és apa ugye itthon volt,minden borult. ő nem ültette azonnal bilire,így minden a pelusba ment. a gyerek a 2 nap alatt el is szokott azonnal a rendszertől. így inkább már nem is csináljuk. mire beálltunk, összeomlott minden újra. pedig nekem ez nagyon fontos volt. de visszavettem és megértettem,h. ő nem ezzel akar foglalkozni,mikor végre itthon van,hanem a játék a fontos mindkettőjüknek.
2014. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát én megértelek. Az rendben van, hogy egy apuka valamivel lazábban kezeli a dolgokat, de ez azért ne jelentse azt, hogy magasról tesz a kialakult szokásokra. A fix pontok a gyereknek is fontosak. És szerintem az a normális, ha a két szülő ezekben meg tud egyezni, ahogy leírtad, itt sztem a párodnak kéne kicsit változtatni. Az nem normális, hogy a babátok éhesen üvölt, mert apa nem volt képes addigra az ételét megcsinálni. Szerintem amiket leírtál, azok nem apró dolgok, hogy pár dologban ő máshogy vigyáz a gyerekre, hanem alap dolgok, és nem értem, hogy a párod mért nem veszi észre, hogy a babátoknak sem jó amit csinál, hiszen nyilván nem jókedvében sír! Próbáld neki ezt nagyon komolyan elmondani, hogy emiatt nem tetszik neked, amit csinál. Az én véleményem szerint első a gyerek érdeke, egy felnőtt ember meg legyen már képes elgondolkozni.
2014. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

A hozzáállásoddal van a probléma, ez a mondatod beszédesebb, mint az egész szöveg, amit írtál: Sír a gyerekem!

Először is nemcsak a te gyereked, hanem a KÖZÖS gyereketek. Apuka valószínű azért csinálja máshogy, mert egyszerűen nincs meg a lehetősége, hogy ő is beleszóljon a kicsi napirendjébe, ő is be legyen vonva, hogy mit miért hogyan csináltok. Próbáljátok meg közösen kialakítani ezeket a dolgokat, ne légy ennyire merev, és ne kioktatóan közöld, hogy ha nem az a napirend a gyereknek már jó se lehet...

2014. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
ÉS úgy komolyan, senki se olvasta el, mit írt le a kérdező??? Azt írja, hogy az összevisszaság miatt a gyerek gyakran üvölt!! Ez szerintetek belefér a "jaj de jópofa, laza apuka" kategóriába? Nyilván azért sír mert nem jó neki úgy, nem? Vagy a ti gyereketek csupa jókedvében szokott üvölteni? Ezek szerint sokan úgy gondoljátok, hogy az a lényeg, hogy egy felnőtt, apuka, nagymama, nagynéni, akárki kedvére csináljon akármit, nem gáz, ha ez rossz a babának, majd megszokja. Gratulálok. És kioktattok egy normális, a gyereke érdekét néző anyukát.
2014. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!