Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vírus vagy fog miatt?

Vírus vagy fog miatt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy leginkább az orvos tudna erre válaszolni, de nem akarnék rögtön hozzá rohanni. 14,5 hónapos gyermekemnek valószínűleg jönnek az újabb fogai, minden jel erre utal. Ma hajnalra felment a láza 38-ra. Kapott lázcsillapítót, már csak hőemelkedése van. Az első fogainál is volt ilyen, hogy felment a láza rövid időre. A közérzete jó, rohangál, kicsit ugyan nyűgösebb, mint máskor, de ez talán lehet az idő miatt is... Szóval a lényege a kérdésemnek az lenne, hogy szerintetek az ok, ha várok még legalább 1 napot, és ha újra lázas lesz, akkor vinném dokihoz? Nem betegeskedett eddig, és nem szívesen vinném a betegrendelésre, nehogy ott kapjon el valamit.. jajj, borzasztó ez a tapasztalatlanság, ne haragudjatok! :)
2014. jún. 3. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi nem visszük még orvoshoz ilyen lázzal, a férjem szokta kezelgetni itthon ilyenkor. Bár nem nagy kezelés, ír ki germicidet, meg fenistil cseppet ha az orra is folyik, és kap egy kis vitamint. Orvoshoz csak tartós, magas lázzal, köhögéssel, erős fülfájással vagy elhúzódó hasmenéssel, hányással vinnénk.


Ha semmi más nincs, simán lehet, hogy a foga, várjatok szerintem nyugodtan egy napot. 38 fok még nem vészes.

2014. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Max. 37,5 lehet fogról, a 38 inkább valami betegségre utal, én elvinném orvoshoz.
2014. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a dokinő azt mondta, hogy kb 38-38,5-ig a fogától lehet de ha magas láza lenne (ennél nagyobb) az nem fogtól van hanem vmi vírus vagy más. Fogzástól nem lehet magas láza. Én is így tettem a kislányomnál de hála istennek magasabb nem lett így nem vittem el dokihoz. Adtam neki cataflam cseppet. Ha nem megy feljebb a láza szerintem semmi baj nem lesz ha nem viszed azonnal a dokihoz.
2014. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!