Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Ha ti...

Tapasztalt anyukák! Ha ti most szülnétek mi az amit biztos megvennétek? És mi az amit biztos nem?

Figyelt kérdés
Rengeteg kelengyelista van a neten, de igazából személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2014. jún. 3. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék pelenkázót, 4 hónapig tudtam rajta pelenkázni, utánna megtanúlt fordúlni, s nem maradt meg egy helybn, a kanapén, pelenkáztam.

Kiságyból a legolcsóbb, ikeás, mert fél éves koráig aludt benne, most velem alszik, de fél-1 év múlva már kapnak egy emeletes ágyat, s egy szobában lesz a kicsi, és a nagy, s leesés gárlóval ott alszik majd a kicsi.

Zenélő korforgót csak elemeset vennék, hogy ne járjon le a zene mire kimegyek a szobából!

Fisher Prince bölcső hinta. Mindd két gyerek imádta, 1 éves korukig abba aludtak el nappal, nem kellett ringatni őket, hasfájásnál nagyon jól jött.

Jumperoo, nagyon leköti, fejleszti a gyereket, lefoglalja míg főzök takarítok.

3 hálózsák. Volt hogy egy este 2 oda lett, lebukta, kifolyt a kaja pisi, s nem kellett mosni, hajszárítóval száritani. Rengeteg ruha, mert napi 4-5 garnitúra fogyott. 20 rugi, 20Body

2014. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A válaszok is legalább annyifélék lesznek, mint a kelengyelisták. A lányunk majdnem 2 éves és még mindig kiságyban alszik és a pelekázót is használjuk. Ami másnak fölösleges az nekem praktikus és fordítva.
2014. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Körforgót nem vennék!

Mivel a babám folyton hason alszik, semmi értelme. Az ágyába aludni teszem (tehát nincs ott csak úgy, hogy játszon pl.), ha felkel rögtön kéredzkedik ki, és mivel ringatva altatom, ezért akkor teszem bele, ha már alszik.


Amit biztos vennék (és vettem is):

A kádjába ilyen babatartót (nem tudom a pontos nevét), vagy eleve olyan kádat ami úgy van kiképezve. A lényeg, hogy ne kelljen tartani a babát mikor fürdik. Ez nekem hatalmas segítség volt az elején.


Más most nem jut eszembe... ha mégis majd még írok.


Mikor születik a babád? :)

2014. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk olyan kádunk volt, amit 3. írt. Jó nagy, egyik oldalról úgy kiképezve, hogy a baba feküdjön benne, a másik oldalán tudott ülni később. Nekünk bejött.

Vennék megint hálózsákot, plüsst, pamutot is, hogy mindenféle időben jó legyen. Jó sok bodyt, rugit.

Mi a mai napig használjuk a pelenkázót, pedig a kicsi is mindjárt 2 éves. Fürdés után szeret azon fetrengeni. Két gyerekből egyik se esett le róla. Rácsos ágyat is kihasználtuk, a nagy 2 év 3 hónapig használta, a kicsi 2 éves és abban alszik. Légzésfigyelő-bébiőr kombót is vennék megint, emeletes lakásban, kertes házban szuper. Vennék még szülés előtt bimbóvédőt, hogy ne a kórházi idő alatt kelljen rohangálni megvenni.

Ami nálunk teljesen felesleges volt, az a cumis lázmérő. Sose használtuk egyik gyereknél se. Sőt, a cumikat is utálták. Van egy csomó sosem használt cumisüvegem, de ezt előre ki tudta?

Szóval ahány háztartás meg gyerek annyi választ fogsz kapni.

2014. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 18 hós, még mindig a pelenkázón pelenkázom, mert ott nyugis, az ágyon forog és elmászik. Mi szeretjük.


Amit vennék:

- meitai hordozókendő, amikor fájt a pocakja, vagy amikor főznöm kellett, ő meg sírt, csak magamra kötöttem, ő élvezte, hogy rajtam lehet, én meg haladtam a munkámmal. Még mindig használjuk, ha esik az eső és le kell valahova hirtelen szaladnunk, a hátamra kötöm és megyünk is

- adamo hinta: abban aludt el napközben 8 hós koráig, megringattam kicsit és már aludt is, imádta

- zenélő körforgót mi szerettük, amikor kicsi volt és felébredt, ott gyönyörködött bennük


Amit nem vennék:

- pelenkatartó vödör, semmi értelme, zacsiba gyűjtöm a pelenkákat

- kézi orrszívó: semmire nem jó, orrszívó porszívót vegyél


Ennyi jutott eszembe hirtelen :)

2014. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Még annyit, hogy olyan pelenkázófelétet vegyél, aminek az oldala magas, arról nem tud lefordulni
2014. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

amit megvennék megint (az alapokon kívül) : hordozókendő, légzésfigyelő,

amit nem vennék: babakocsi, játszószőnyeg, rácsvédő

2014. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatos parnat nem vennek. Hordozokendot es pihenoszeket tuti, az bevallt.
2014. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Kaptunk ajándékba olyan lázmérőt (hőmérőt), amit elég csak a homlokához tartani, így szurik után éjszaka csak belopóztam és megmértem, hogy szökik-e felfelé a láza.


Amit kipróbálnék, de nekünk nem volt az a pólya. Lehet, hogy könnyebben elaludt volna, mert tényleg zavarta a saját karjának kalimpálása.

2014. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk nem volt se hordozókendőnk, de babaőrzőnk, se légzésfigyelőnk, és még egy csomó minden. Mérleget tutira vennék viszont. (van is) Nálunk a pelenkázó még mindig jó, 2,5éves a legkisebb fiam- a 3-ból, folyamatosan használjuk már több mint 6éve. :)

Amire talán jobban figyelnék, ha előről kezdhetném: Nálunk gyorsan 2évente jött a 3gyerek. Összesen 1babakocsit vettünk, és abból vennék valami stabilabbat. Jó volt az az egy amit vettünk, a három gyereket kiszolgálta, ugyhogy nem gagyit vettünk már akkor sem, de talán még jobban választottam volna. :) Ja- még van egy nagyon egyszerű sport-esernyőkocsink is- ami jó használtatot tesz, ritkán használjuk.


De szerintem is, ahány embert kérdezel, annyi félét mondanak. Valaki még 2évesen is használja a légzésfigyelőt- pl. sógornőm.

Mások a gyerekek is- ugyhogy mindenkinek más válik be.


Pl nekem az első és második gyerekem szeretett hálózsákban aludni- a 3-ra nem tudom ráadni- idegbajos lesz, hogy nem tud- vagy nem úgy tud benne mozogni, ahogy szeretne. Neki ilyen thermó-puha anyagú kezeslábast vásároltam vagy 4-et, és abban alszik.

2014. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!