Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki úgy gondolta, hogy...

Van aki úgy gondolta, hogy nem akar majd szoptatni és nem is szoptatott? Mivel magyaráztátok?

Figyelt kérdés

Második babámat várom, a kisfiamat nem tudtam szoptatni mert alapból 5. nap lett tejem, addigra meg mintha megutálta volna a fiam a mellemet és nem volt hajlandó elfogadni. Nekem borzalmas élmény a szoptatás (az az első 5 nap), rettenetesen fájt ráadásul a semmiért mert közben a gyerekem éhezett. A nővérek csesztettek a kórházban hogy így meg úgy csináljam de megmutatni soha nem akarták.

Fejnem kellett a mellemet de egyszerűen nem bírtam már azt sem ( rettenetesen sokáig tartott és iszonyatosan fájt) és 3 hét után elapadt a tejem, hozzáteszem hogy azt a pillanatot már úgy vártam mint a messiást...

Most hogy várom a kislányunkat a szoptatás-anyatej-lelkiismeretfurdalás az amitől a legjobban félek, sőt rettegek. Nagyon csúnya ezt mondani és rosszul is érzem magam miatta de nem akarok szoptatni.

Aki volt hasonló helyzetben, hogy nem akart szoptatni, miért nem? Nagyon önző vagyok ugye? Kiváncsi lennék hogy másnak milyen "kifogása" volt a szoptatás ellen.

Már most leszögezném hogy nem vitát akarok kezdeményezni, én elfogadom hogy van aki még a 3 éves gyerekét is szoptatja és van akinek nem megy sokáig. Tudom, hogy a szoptatás nagy előny a babának, sokkal egészségesebb mint a tápszer stb... Tudom hogy sok gyakorlással ez is tanulható, egy idő után elmúlik a fájdalom stb... de én már meg sem akarom próbálni, úgy félek a szoptatástól mint a tűztől.


2014. jún. 4. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A helyedben azért megpróbálnám, mert sok esetben a második gyereknél egész más, mint az elsövel - és lehet, hogy könnyen lesz sok tejed.

De ha nem megy - pár nap múlva sem indul be rendesen, akkor mindenkinek közlöd, hogy hormongondok miatt nincs tejed.

2014. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2014. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővelén is hasonlóan voltam, csak neki 1 évig tudtam fejni. Amikor a másodikat vártam, már előre rettegtem a szoptatástól, de kellemesen csalódtam, mert ez a baba olyan ügyesen szopizott az első perctől, hogy én sem akartam elhinni. Egy esélyt adj Magatoknak, aztán ha nem megy, nem megy.
2014. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan megszenvedtem,tiszta lelkibeteg lettem a szoptatástól.Nincsen második gyerekem,nem tudom lesz-e,de szoptatni nem akarok soha többet.Maximum lefejném,de azt meg nem hiszem,hogy sokáig lehet csinálni.
2014. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Biztos megfogom próbálni, nem mondom hogy nem, de sok reményt nem fűzök hozzá... :(

Köszönöm a belinkelést is, végig olvastam. :)

A fejés amúgy jónak tűnt nálunk, de amikor a kisfiam 2 óránként evett (éjjel-nappal 10 hetes koráig), alig aludt, nagyon kevés időm volt amúgy is pihenni, főzni stb... nagyon nagy macera volt fejni is.

2014. jún. 4. 16:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig fejtem, mert a kínok kínját éltem át szoptatáskor. Állandóan kivérzett, bármi hozzáért, fájt. Utáltam az egészet, de fejtem, mert akartam a tejet a babámnak. Én sem tudom, mi lesz a következőnél, félek ettől a részétől. De úgy döntöttem, szenvedni nem fogok miatta, két gyerek mellett nem lehetek roncs. Csináld úgy, ahogy jól fog esni. Ha jól alakul a babánál, szerencsés vagy, ha az lesz, mint az elsőnél, ne kínozd magad. Legyél inkább nyugodt, boldog anyukájuk. Már én is sokat gondolkodtam ezen, mert szeretnénk még gyereket.
2014. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elso babamat 1,5 honapig szoptattam,nem volt pozitiv elmeny.

A masodik babammal nem fogok itthon maradni,amint tudok megyek vissza dolgozni,igy egyaltalan nem tervezek szoptatni.

Kulfoldon elunk,itt eleve megkerdezik a korhazban,hogy akar-e szoptatni az anyuka.A nok tobbsege nem szoptat,mivel nincs gyes/gyed,a szulesi szabi utan legtobben mennek vissza dolgozni.

Nem erzem ugy,hogy barmilyen "kifogast" kellene keresnem,vagy hogy magyarazattal tartoznek akarkinek,ez senki masra nem tartozik.

2014. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen megértelek! Nekem ugyan hamar beindult a tej, de a kislányom elég "béna" volt, nekem meg még bénább mellbimbóm. Erre rátett még, hogy a nővérek meg a csecsemősök annyit kínoztak minket sajnos nem csak verbálisan, hogy a picim másfél hónapos koráig egyenesen elbőgte magát a mellem látványától. Addig fejtem... Aztán a férjem vett bimbókiemelőt meg bimbvédőt és úgy szép lassan sikerült. Egészen három hónapos koráig, amikor elköltöztünk keletre: teljesen más ételek, környezet, stb. Gondolom megváltozott az íze a tejemnek mert két hét múlva egyáltalán nem fogadta el se a mellem se a lefejt tejet. Egy akkora kő esett le a szívemről mikor abbahagytam a szoptatást, hogy arra nincs is szó! Kövezzetek meg, de annyira megutáltatták az erőszakos nővérek velem a szoptatásnak még csak a gondolatát is, hogy a következőnél nem is akarok szoptatni! Eldöntöttem, hogy a kórházban megpróbáljuk azt a pár napot, ha sikerül, jaszkari, ha nem akkor ez van. És nem érdekel majd senki hápogása (főleg anyósé nem aki a kislányom sztrájkjakor közölte velem, hogy ő nem engedi, hogy leválasszam a babát...), az én testem, az én gyerekem, én és a férjem döntünk a dologról, másnak semmi köze hozzá.

Nem vagyunk rossz anyák azért mert nem akarunk szoptatni, ettől még ugyanúgy tűzbe mennénk értük! Fel a fejjel és ne kínozd magad!

2014. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, ne aggódj, ne görcsölj rá, próbáld meg, ha megy akkor jó, ha nem, akkor sincs semmi gond.

Nekem is szívből elegem van már a szoptatásból, 3,5 hónapos a babám, 2 hónapig gyönyörűen szopizott és hízott, aztán valami "elromlott", torkaszakadtából üvölt ha mellre próbálom tenni, kínszenvedés mire néha 1,5 óra alatt sikerül. Szívem szerint már hagynám a fenébe az egészet, de a cumit még ennyire se fogadja el, se a lefejt anyatejet, se a tápszert. Volt kint nálunk szoptatási tanácsadó, ő se tudott semmi okosat mondani. Úgyhogy marad a kínlódás és az idegbaj minden szoptatáskor.

Nem tudom, hogy ha vállalok második babát, bevállalom-e ezt az idegbajt újra, vagy tápszerrel indítok...

Szép dolog szoptatni, de szerintem egy babának egy kiegyensúlyozott, boldog anyára van szüksége, nem pedig egy rettegő idegbajosra.

2014. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát,elsőnél koraszülött lévén 5 hét után feladtam mert egyszerűen nem volt tej,ő meg nem volt elég erős.Másodiknál örültem annak az egy hónapnak,hogy tudtam de nem volt megint csak tej.Tervezünk harmadikat és megmondom őszintén,hogy nekem sincsenek jó emlékeim,és utálom a kérdéseket,hogy nem szoptatsz már(majdnem 8 hós a fiam)és ugyanilyen kórházi élményeim voltak mint neked,és számomra nem fér össze a szexualitásban elhelyezkedett szerep(mármint melleké)és szoptatás,nekem örömszerzés forrása és nem csárda hiába a természet eredendően táplálásra adta úgyhogy most remélem hogy nem sikerül újra
2014. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!