Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg az apa után kell...

Tényleg az apa után kell keresztelni? Vagyis ha férjem katolikus akkor lányomat is csak ott keresztelhetem?

Figyelt kérdés
Én református vagyok, és ott szeretnénk a kislányt keresztelni! Hozzáteszem nem tudom számít e, de mi nem voltunk templomban összeadva, csak polgári volt, de anyáéknak van ismerősük, aki pap és ő úgymond "megáldott" minket, a polgári ceremónia után a folyosón, tehát imádkoztak értünk meg ilyesmi!
2008. júl. 30. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ott kereszteled ahol akarod. Ez csak a közel keleti orszgokban van így.
2008. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia nem számít, hogy milyen valllsú az apa olyannak kereszteltetitek amilyennek akarjátok, templomi esküvősem kell hozzá
2008. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen szokások, ezek ált családonként változnak.

De szerintem ha keresztelni akarjátok a lányotokat sok máson érdemes elgondolkodni.

Hívők vagytok? Hitben akarjátok nevelni? Ha nem volt egyházi esküvő akkor az egyház szemében nem vagytok házasok. Hiába áldott meg benneteket egy pap.

Katolikuséknál ez biztos fontos és majd kérik,hogy házasodjatok össze ott. Reformátuséknál nem tudom, de ott is szent a házasság. De lelkésze válogatja számon kéri -e az egyházi esküvőt. De református szemszögből házasok vagytok mert a ref. egyház nem tartja szentségnek házasságot, míg a kat igen és szerintük az egyházi esküvő az esküvő.

Egyébként meg ha ti ref. templomban akarjátok keresztelni a lányotokat szívetek joga. Nem fontos az apa vallását vegye a gyereke.



Még néhány dolog.Mivel csak polgári esküvőtök volt a kat. egyház szerint paráznák vagytok. A kat. szertartás szerinti esküvő egyik feltétele, ha nyilatkoztok arról,hogy gyerekeiteket kat hitben keresztelitek és nevelitek. Ha erről nem nyilatkoztok akkor is összeadnak ( bár papja válogatja) és akkor van az a liberálisabb felfogás, hogy a gyerekek nemenként követik szüleik vallását. Vagyis ha apa kat akkor a fiúk katolikusok, ha anya ref. akkor a lányok reformátusok.

Szóval így néz ki. elég bonyolult érdemes beszélni a pappal, lelkésszel.

2008. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösz lányok a gyors válaszokat!
2008. júl. 30. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell! Nekem apukám katolikus, anyukám evangélikus, és én is evangélikus lettem. A fiam apja katolikus, de a fiunk is evangélikus lett. Szóval annak keresztelitek, aminek akarjátok. Ez csak szokás kérdése. Van olyan szokás, hogy a kisfúk az apjuk vallását kapják, a kislányok pedig az anyjukét, de nincs ebben sem semmi szokatlan. Ja, most jut eszembe, hogy anyukám és a nővére is evangélikusnak lettek keresztelve, pedig az ő apukájuk katolikus, és az anyukájuk evangélikus.
2008. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóan alakultak a keresztelők: apukám katolikus, anyukám evangélikus, mi testvérek mindhárman evangélikusok vagyunk. A párom katolikus, én ugye ev., nem vagyunk házasok, de a babánkat evangélikus vallás szerint kereszteltük.

Szerintem általában az szokott lenni a gyakorlat, hogy aki vallásosabb a szülők közül, (értem ezalatt, hogy pl. mondjuk templomba is jár rendszeresen) az szokott jobban ragaszkodni ahhoz, hogy a gyerek az ő vallását kapja. Probléma csak akkor adódik, ha mindketten vérmesen ragaszkodnak a sajátjukhoz, ebben a helyzetben lehet kompromisszumos megoldás, ha nemenként keresztelnek.

Szerintem a keresztelés ténye a fontos, később úgy is ő fog arról dönteni, hogy hite szerint melyik valláshoz húz a szíve, ha egyáltalán húzza... A vallásos nevelésnél még fontos az is, hogy, ha megegyeznek a szülők, hogy akkor hogy is legyen, nagyon kell vigyázni, hogy a másik fél vallását semmilyen módon ne sértsük meg.

2009. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Keress majd rá a keresőben Orbán Viktor gyerekeinek a vallására.Meg fogsz lepődni!

(Szinte mindegyik más és más,van köztük római katolikus,kálvinista,de olyan is,akit a nagy szakállú metodista lelkész,Iványi Gábor keresztelt.Ez a Kende Péter féle,róla írt könyvében van.)

2009. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!