Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki az egyéves kisfiát moziba viszi és otthon is több órás animációs filmeket néz a gyerek?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm csinálja ezt, egész nap megy náluk a tv, és szinte minden nap animációs filmeket (Jégkorszak, Madagaszkár stb- jellegűeket) néz a 14 hónapos kisfiúval, este pedig nem mesét olvasnak neki, hanem tévével alszik el a gyerek.

Tudom, nincs közöm hozzá, hogy hogy nevelik a gyereküket, és nem is akarok beleszólni, mivel nem olyan közeli ismerősök, de szerintem akkor is szomorú, ezen felül pedig el nem tudom képzelni, hogy hogy bírhat ki egy ilyen korú gyerek egy mozifilmet.

A ti gyermeketek hány éves korától nézett tv-t, ha egyáltalán nézett?



2014. jún. 8. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez nagyon gáz.Nekem is van ilyen ismerősöm,ikrei vannak,azt mondja,hogy nem bír velük másképp,mert kettővel rengeteg a munka.Na de egész nap?És az egyik szobában megy a dvd,a másikban számítógépről megy non-stop.

Én az enyémnek addig engedek mesét nézni amíg eszik,de azt is csak akkor ha másképp nem megy.Elég rossz evő.

2014. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A mi kislányunk is korát meghazudtolóan imádja a TV-t, de még ezt elég korainak tartom. Ha látom, hogy elmereng a TV-n, egyszerűen kizökkentem valamelyik játékkal, vagy megsimogatom a pofiját, hogy rám figyeljen. Mi is azon háztartáshoz tartozunk, ahol azért megy a TV, hogy legyen valami háttérzaj, de ennek ellenére a könyvek jelentik az elsődleges szórakozást. Nagy büszkeség számomra, hogy 9 hónapos kislányunk a kis könyveit, leporellóit is önként szokta nézegetni (ő mászik oda a kis könyves kuckójához, hogy letottyanjon és nézegesse), játszik velük. Véleményt az ismerősről nem alkotok, nincs közöm hozzá, hogy nevel. Nyilván mindenki hibázik, hát ő ebben.
2014. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, véleményt pedig én sem az ismerősről alkottam és kértem, hanem erről a "módszerről".
2014. jún. 8. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
húú-ez elég gáz-én a másik véglet vagyok,(pedagógus)-de nálunk nagyon szelektálva van a mese-sosem megy háttérzajnak tv-és a kisfiam 5éves koráig csak süsüt,frakkot stb nézett.most már 6és fél-és sajna a star wars a kedvenc-persze a filmet nem látta-de mi nagyon figyelünk erre
2014. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok,egyetértek az utolsóval,nálunk is csak a bogyó és babóca mehet,és direkt ki van kapcsolva a tv,még a kocsiban se kapcsolom be soha a rádiót,pont elég agymosást kap a bevásárlóközpontokban,étteremben meg mindenhol,ahol alapzazként megy a tuc-tuc.
2014. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nagyon gáz ez a szitu!

Több gyerekpszihológus is megmondta hogy kifejezettem káros a tv és az is ha "csak" háttérzajnak megy!

2014. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd 5-6 éves kora fele meg egyáltalán nem fog vele bírni és csak panaszkodik majd. Visszaüt az ilyen nemtörődömség. Bár nálunk sok animációs filmet látott 6 évesen, de úgy, hogy hétvégente egy mindig engedélyezve van. Hétköznap egy-egy lightosabb. De meseolvasás nélkül nincs elalvás. Megtaláltuk az arany középutat.
2014. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azt nem értem,h bírja ki a 14hónapos a másfél órás mozit+ a nagy zajt???
2014. jún. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló, én sem tudom elképzelni, de sajnos igaz...

2014. jún. 9. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!