Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számítsunk?

Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Elég komplikált szülésem volt, így az aznap elhangzottakra részlegesen emlékszem csak.

Valami említettek, hogy kapott egy oltást és kb egy hónapos korában be fog pirosodni és azt hiszem pattanásszerű lesz.

Három hetes múlt, kezd pirosodni a karja. Viselkedésbeli változás is várható, vagy csak a bőrén lesz ez az említett pattanásszerű képződmény?


2014. jún. 8. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a BCG oltás. Ha pirosodik, pattanásszerű lesz, akkor jó. Más nem várható, de ez a pirosság sokáig meglesz. De a gyerekorvos úgyis meg fogja nézni, ha mentek tanácsadásra.
2014. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a BCG oltás helye. Viseljedést nem érinti. Piros leszvan akinél kicsit váladékozik is de később szépül.
2014. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A BCG oltás szokott kifakadni, de azt a kórházból való hazaengedèskor adják, nem arra gondolsz? Azzal nincs teendő, ha kifakad, törölgesd le, a babón nem fogsz változást észrevenni.
2014. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, az lesz az. Valamikor a kórházban kapta, csak én nem voltam teljesen képben ott még. Lehet, hogy akkor hazamenetel előtt adták.

Csak az maradt meg, hogy ne ijedjünk meg, ha kb egy hónapos korában észreveszünk ilyen nyomot, de a részletekre nem emlékeztem.

2014. jún. 8. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!