Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nézzem meg, hogy vesz...

Hogyan nézzem meg, hogy vesz -e levegőt ilyen esetben szerintetek?

Figyelt kérdés
10 napos a babánk, korábban született. A légzésfigyelő naponta többször is sipol, a frász kerülget. De amikor hozzáérek a babához rögtön abbahagyja a sipolást. Beszéltem az egyik nővérrel aki ismerősünk és foglalkozott vele a koraszülött osztályon, ő azt mondta valószínűleg csak felületes a légzése, de vesz levegőt, csak nem érzékeli a figyelő. Mert szerinte ha nem venne, ahhoz erősebb ébresztgetés kellene, illetve kékes szürkés lenne a színe a babának. De azért jó lenne látni is, hogy tényleg vesz ilyenkor levegőt, hogy kicsit megnyugodjunk. Most olyan 2680 gramm, és a legtöbb ruha nagy rá, így a mellkasán nem igazán tudom nézni, hogy mozog-e. Ja és szinte mindig oldalra fordul(amennyire tud) alvás közben. De olyan rossz érzés, most reggel is 5x besipolt kb, de nekem nem tűnt úgy,hogy bármi baj lenne, oldalt feküdt, és hozzá sem kellett érnem mert rögtön elhallgatott az érzékelő. De nekem úgy tűnt, hogy a figyelő a kattanás (amikor érzékeli a levegővételt) után nem is várta ki a 15 mp-t 2 riasztás között. Az is lehet, hogy a készülékkel van a baj? Bocsi, hogy hosszú lett, és előre is köszi a válaszokat.

2014. jún. 9. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ami nekem van légzésfigyelő szerepel is a papírján, hogy kis súllyal született babák esetén ha oldalt fekszik nem hatékony a légzésfigyelő, mivel nem tudja úgy felvenni a baba rezgéseit. Fektesd hasra. Egyébként ha odateszed a kezed a hátára vagy az orra elé érzed, hogy szuszog.
2014. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első dolog, hogy átnézitek a készüléket. Megfelelő-e a beállítás, minden kábel a helyén, nem csúszott-e ki a csatlakozó, jó-e benne az elem, rendesen a matrac alatt van... (Nálunk egyszer emiatt szólalt meg, hogy a csatlakozó kicsúszott kicsit az adapterből.) Lehet, hogy érzékenyebbre kell állítani a készüléket.

Ne fektesd oldalra a babát éjszakára, mert akkor a légzésfigyelő nem érzékeli úgy a baba rezgéseit, mozgását, mintha háton vagy hason lenne.

2 kg fölött már elvileg hiba nélkül kell jelezzen a készülék, ha minden stimmel a szerkezettel és a megfelelő pozícióban van a baba.

Ha finoman a hátára, hasára teszed a kezed, érzed, hogy mozog és vesz levegőt.

2014. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én nem fordítom oldalra amúgy a kicsit, ő fordul el mindig, és hiába akarom, hogy háton legyen. Leellenőrizzük a készüléket.
2014. jún. 9. 08:30
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! Nekem is korábban jött a pici, 2 hónappal. Nekem is már az elejétől többször besípolt, de mindig tévesen, legalábbis úgy mint te, nem tudtam megállapítani, de ezt nekem is mondták mikor kérdeztem, hogy ha ténylg nem venne levegőt, akkor ahhoz több kéne fel kelteni. Megállapítotték nála mikor 1X visszakerültünk a kórházba, hogy leesik a szaturációja alvás közben, én ezután ennek tudtam be. Most már 16 hónapos, és nem merem kivenni alóla, mert a mai napig beriaszt, persze mert legurul már róla, de mivan ha mégse :D de lassan már erőt veszek magamon és kiszedem :) Az érzékenységet is többször állítottuk, hogy jó legyen még mikor pici volt, akkor volt hogy hónapokig nem riasztott
2014. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem koraszülött volt, a nagyobbik 2100 gramm volt, amikor hazavittük a kórházból három hetesen. Álomvirág légzésfigyelőnek volt, tökéletesen működött mindig. A kicsinél ugyanezt használtuk. Nálunk a kórházban is Álomvirág volt.
2014. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!