Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és milyen időközönként...

Mennyit és milyen időközönként adjak enni 7 hetes,31 hétre született iker lányaimnak?

Figyelt kérdés
Egyikük inkább szopizik, de kap tápszert is. Másik viszont lefejt tejet és tápot kap. Nenatal tápszer.

2014. jún. 10. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kórházi zárójelentésre nem írták rá? Mert az én koraszülött fiam zárójára ráírták. Kezdd annyival amennyit a kórházban utolsó napon kaptak, és azt szépen lassan lehet növelni.
2014. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem anno 36. hétre születtek a csajok és a kórházban bent voltunk még 2 hétig, amíg megerősödtek.

Addig mindennap a gyerekorvossal konzultáltam, hogy mennyi tápszert kapjanak kiegészítésként.

Én mind a kettőt szoptattam, amíg tudtam és kiegészítésnek mindig megcsinálták a nővérkék a tápszert, ha kellet, ha nem, csak hogy ne kelljen evés közben-után ugrálnom érte.

Napi 8× kaptak enni eleinte, ebből 2 este volt.

Mire hazamentünk éjszaka csak egyszer keltek, de a napi 8 étkezés megmaradt.

Kb. 80-90 ml-t ettek, de nem pontos ugye, mert én félig szoptattam őket.

2 hónaposan már 120-150 ml-t ettek és napi 5×, este már nem ébredtek, ami kész csoda volt, mert azt gondoltuk a férjemmel, hogy egy jó ideig ébrednek majd.

4 hósan viszont már 180 ml-t megettek, de már nem szoptattam!

2014. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
milupa nenatal? bocsi, hogy offolok, de ez nem HA-s ugye? miért nem adsz neki HA-s tápszert? csak érdeklődöm
2014. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3 hete itthon vagyunk, 55ml lenne azadagjuk, 3 óránként, de elkezdett felborulni múlthét csütörtöktől, amikor 6 hetes kontrollon voltunk. Elég már 4 óránként enniük, ha megeszik a 70-80ml-t?
2014. jún. 10. 12:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Nenatal megy még. Azért ez, mert ezt írták fel. Most 3 kilósak, azt mondta a doki, hogy 5 kilóig ez jó nekik, és mivel nem is drága, Debrecenbe is ezt adták nekik ezért maradjon.
2014. jún. 10. 12:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Milyen az a HAs táp?
2014. jún. 10. 12:53
 7/13 anonim ***** válasza:
szia! Érdekes hogy nem mondták el :O Nekem 32. hétre született a lányom, őt a koraszülött osztályon 3 óránként etették, folyamatosan, tehát éjjel is. Mikor hazahoztam, akkor volt 1 hónapos, én igény szerint etettem, mert elég kicsi volt, volt hogy fél óránkénr kérte, de általában 2-3 óránként igényelte. Elég hamar beállt a napirendje, a háziorvos mondta nyugodtan 2 óránként is etethetem ha kéri, mert kicsi... Hát én etettem ha kérte :) hamar átaludta az éjszakát, 3 hónaposan már fél9-kor volt a vacsi, és csak fél5-kor kért újra, majd 8-kor. 50ml evett 1 naposan, de én mindig kicsit többet csináltam hátha jól esne neki, akkor had egye. A súlyából kell amúgy kiszámolni, de most hirtelen nem emlékszem hogyan :) a mennyiséget, és mindig 30ml-ev többet csináltam. Általában tényleg annyit evett csak meg, mint ami ki volt számolva a súlyára, de elő előfordult hogy megette a plusz 30-mlt is. Ne haragudj ha össze vissza írtam, remélem érthető voltam, mert már régen volt, 16 hónapos már a nagylány :) nem teljesen emlékszem hogy volt. Ja, és az első hónapokban a beba koraszülötteknek való tápszert kapta :)
2014. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7.-es vagyok. A HA hipoallergén, azt jelenti. A tejmolekulák jobban felvannak benne dolgozva, mint a ,,sima" tápszerben, könnyebb emészteni, és kevésbé alakulhat ki tejallergia, sőt, a tejallergia gyanús babáknak is azt javasolják, mert a lányom tejallergia gyanús volt, és akkor HA tápszert kaphatott csak, végül kiderült hogy nem az.
2014. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
megint 7-es vagyok :) ne haragudj, most olvastam vissza mit írtam. Nem 1 naposan evett 50ml-t, hanem 1 hónaposan:)
2014. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De lökött vagyok, 1. vagyok. Testtömeg kg X 1,5 / etetések száma. 3kg-os gyereknél: 3x1,5=4,5, ezt osztod annyi részre ahányszor esznek egy nap. Ha 8-szor esznek: 4,5/8=56g / etetés/gyerek. Tehát ha a szopi és a táp összesen 55-60 ml, akkor jók vagytok. Persze csak ha 8-szor esznek. Fiam adagja 40 ml volt amikor hazajöttünk a kórházból, ő 8-szor evett (3 óránként), és 2200 g-mal hoztam haza. 2,2x1,5/8=41 ml. Kb így számold.
2014. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!