Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szoptatva altatták...

Akik szoptatva altatták sokáig a babájukat este, hogy sikerült erről leszoktatni és mikor a babát?

Figyelt kérdés
tudom, hogy az elején kellett volna ezt megfogni, de mostmár késő...10 hónapos és szopival alszik el. nagyon erőszakosa sír, ha próbálom levenni róla vagy cumit adni helyette...nem lehet ilyenekkel átverni
2014. jún. 10. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 nappal múlt egy éves, amikor utoljára szopizott. Tanácsot nem tudok adni, de akkor meg volt fázva, nem akarta elfogadni. Pár nap múlva kereste szegénykém, de akkor már én nem adtam neki. Pár nap alatt el is felejtette és nem kereste többé. A dokim szerint viszont azért hagyta abba, mert más lett az íze, mert akkor voltam 6 hetes terhes az öccsével :)
2014. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő leszokott róla egy évesen magától. A nagy nem kérte a cicit egyáltalán, a kicsi még szopizott pár hónapig, de már soha nem aludt be rajta, ha mgunta, egyszerűen odébb állt. :) És az ismerettségi körömben a legtöbb babánál így működött.
2014. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17 hónapos koráig szopizott, 1 hónapot adtam magunknak, hogy leszokjon/tassam.

Utoljára az estit hagytuk el, addig azon aludt el.

AMikor az sem volt már, magamhoz szorítottam,simiztem a hátát, kicsit ringattam, és letettem. Ez kb. 2-3 perc volt.

Észrevétlenül szokott le róla.

2014. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

7 hónapig szoptattam, utána tápszert kapott cumisüvegből alvás előtt. Majdnem 3 éves most, még mindig kéri majdnem minden alvás előtt a tejcit, még mindig cumisüvegből. Nála összenőt az evés-alvás rutin, de csak eszik, mert csámcsogni sem cicin sem cumin nem hagytam. Alvókája van, meg az ujját is cumizza.

Nálatok egyik sem jön be neki?

2014. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyévesen magától leszokott, hogy a cicin alszik el. Utána még 5 hónapig szopott.
2014. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Medvi ***** válasza:
47%
Elsőszülött lányom másfél évesen tért át a szopis alvásról a cumisüvegre, abból itta a teát, úgy aludt el, akkoriban lettem terhes, valószínűleg azért is ment könnyen mert a terhességtől elapadt a tejem. A kicsi lányom most 15 hónapos, csak szopival alszik el, esetleg babakocsiban, vagy autóban. Nem tudom, hogy fog leszokni, szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy nem is kell sürgetnem a dolgot, a cumisüveget nem szereti, de mindig arra gondolok, hogy 10 éves korában már biztos nem akar majd szopizni.
2014. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sajnos se cumi, se cumis üveg, se az elalvós macija nem pótolja neki a cicit...nem hagyja magát...de én is azzal nyugtatgatom magam, hogy ő is fel fog nőni és nem fog örökké így elaludni...köszönöm a válaszokat...majd azért igyekszem..vagy megpróbálok most én is teherbe esni..hátha :)
2014. jún. 11. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!