Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai ez? Mikor kellene...

Nem korai ez? Mikor kellene csinálnia?

Figyelt kérdés

Két nap múlva lesz négy hetes a lányom. Az előbb letettem hasra aludni, elmentem a mosdóba. Hallottam némi nyüszögést meg síráskezdeményt, mire visszaértem, legnagyobb meglepetésemre háton feküdt.


Születésétől fogva emelte a fejét, a gyerekorvos is pont ma viccelődött vele, mivel látta, hogy felkönyökölt, hogy a jövő havi státuszon már járni fog.


Első gyerek lévén nem tudom, hogy mikor lenne itt az ideje a forgásnak, de úgy rémlik, hogy később kellene csak. Okozhat ez bajt?


2014. jún. 10. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Az ügyes babàk,kb 3 hónaposan fordulnak meg.Szerintem ne aggódj,nem hinnèm hogy baja lesz.Nagyon ügyes,ès erös baba.Az enyèm 3hónapos koràban fordult hasra magàtól,majd kèt hónapig "elfelejtette".Szóval nem biztos,hogy ezentúl forgolódik mindig.DE szerintem nem lesz baja tõle.ÜLtetni,àllíttatni nem szabad,de gondolom nem is teszed! :)
2014. jún. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Dehogy, nem erőltetek semmit. Csak megijesztett kissé, hogy ennyire korán ezt csinálta - nehogy valami fejlődési rendellenesség jele legyen.


Mondjuk mózesben alszik, remélem, hogy csak "felmászott" a falára és onnan átborult, tehát nem tényleges forgás volt. A falhoz elég közel találtam rá, tehát van némi esély.


Hasfájós, ilyenkor ívben megfeszíti magát. Emiatt kissé erősebb lehet a hát- és hátsó nyakizomzata, de ez akkor is aggasztóan korai.

2014. jún. 11. 00:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Enyem is tobbszir atfordult picike koraban, par hetesen. Ilyenkor meg merevek az izmaik es ezert tudnak atfordulni. De ez meg nem az a bizonyis tudatos atfordulas.
2014. jún. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta 2-4 hetesen, utánajártam és a gyerekorvos is megerősített, hogy azért van, mert még nem szimmetrikus a baba, ezért tudja, aztán ahogy szimmetrikussá vált már nem tudta és ténylegesen 4 hónaposan kezdett átfordulni, de csak ritkán, 5 hónapos korától kezdett igazán gurulgatni. Nyilván nem baj, de ne ijedj meg ha egyszer csak már tudja megcsinálni.
2014. jún. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom is átfordult hátra 2 hetsen! ez sztem nem igazi átfordulás. láttam a folyamatot,kicsit kitolta magát karból és konkrétan elhúzta a buksija,vitte a lendület és már a hátán is volt. szóval én ezt nem tekintettem igazi átfordulásnak.
2014. jún. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is csinált ilyet ennyi idősen, de akkor utána néztem, mert én is furcsáltam, de ez még nem az az átfordulás, mert valahogy az izmaik merevek vagy valami ilyesmi és végülis attól van, tehát nem az az igazi forgás ami csak pár hónap múlva lesz.

Amúgy én le is videóztam akkor és nekem nagyon forgásnakt tűnt, de már azóta látom, hogy bizony véletlen :) volt.

2014. jún. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fiam 5 hetes korától fordult át hátra, és 2,5 hónaposan már vissza is tudott,amit a baba magától tud azt ne hátráltasd
2014. jún. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általában azok a babák fordulnak át ilyen korán, akiknek merevebb az izomzatuk. Nem akkora gond, majd lazulgatnak az izmok. Ha nagyon spasztikus marad 2 hónapos koráig, akkor érdemes masszirozgatni, de nincs tül nagy jelentősége így ónmagában. Ha modjuk a kezecskéi is hónapokig ókölbe lesznek szorulva, vagy máshol látszik a merevség, akkor szakember, de amúgy no para. A mai babák szerintem korábban is fejlődnek.
2014. jún. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is atfordult hasrol hatra egy honaposan es azóta is, mar 3 hónapos... Szóval lehet, hogy nem volt tudatos, de azóta is tudja... A fiam is 6 hetesen csinálta meg es utána ő is folyamatosan...
2014. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hacsak görcs miatt nem feszíti meg magát, nem tűnik feszesnek. Sőt, talán egy hete a vizsgálatnál a doki meg is jegyezte, hogy milyen jó laza, bár nem volt egyértelmű, hogy az ízületeire vagy az izomzatára gondolt-e, de a végtagok mozgatása után mondta.


Eddig egészségesnek tűnik amúgy, az orvos is mindent rendben talált, kórházban sem jeleztek eltérést.


Mivel vakuumos szülés volt, kicsit megijedtem, hogy hátha ott történt valami az agyával, ami később mutatkozik meg.

2014. jún. 11. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!