Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babával kb 6 órás...

3 hónapos babával kb 6 órás vonatos utazást bevállalnátok?

Figyelt kérdés
Második gyerkőc, úgyhogy annyira már nem ijedek meg a nehézségektől :), viszont akinek mesélem, hogy így mennénk mindenki ki van akadva rajta (kivéve anyukámat). A szüleim 300 km-re laknak tőlünk, a nagyfiam 3,5 éves még soha nem aludt nélkülünk, úgy gondoltuk itt az ideje :) ezért anyukám eljön és elmennek vonattal hozzájuk, úgy gondoltam 2-3 nap múlva mennénk a kicsivel mi is utánuk. Szopis baba, varrattam szopikendőt, hogy megtudjam etetni útközben, egy átszállásunk lenne, minimális ruhát vinnék pluszba magunkkal, kendőbe és kézbe lenne az úton. Apa sajnos dolgozik, így ő nem tudna jönni. Autóban utál a lányom, így azt nem vállalnám be, hogy egyedül vele lemegyek autóval. Szerintetek is merészség? Légyszi csak normális válaszokat :) Köszi!

2014. jún. 12. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs vele, viszont a nagyobbat nem küldeném el 300km-re úgy, hogy még soha nem aludt külön. Ha gond van mit csinálsz? Persze, majd megnyugszik, de egy életre megutálhatja a külön töltött napokat.
2014. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám be,de ez én vagyok.
2014. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova és milyen vonaton. Nyugatra a kis zöldekkel/railjettel szerintem oké lehet. (azon van pl. pelusozó fülke is)


Keletre, ha nem IC-n mész, akkor azon a nagyon durva gyors vonaton...durva melegben, ki tudja miféle emberekkel együtt, 6 órát...még ha át is szálltok. Hát nem tudom.

2014. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a hármassal. Nagyon függ attól, milyen vonattal. Azokkal a lelakott gusztustalan vonatokkal nem vállalnám ilyen picivel. Egy normálissal vagy egy IC-vel talán. Bár nem ez volt a kérdés, de én sem így kezdeném a máshol alvást a naggyal, nagyon rosszul is elsülhet.
2014. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen vonat és járat függő. A minden második bokornál megállóval kb én felvágnám az ereimet mire oda érnénk.

Mondjuk szerintem nagyobb baj, hogy hirtelen hagynátok a nagyot 300 km-re 2-3 napra. Szoktatni kell ahhoz is nem beledobni a mélyvízibe.

2014. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem vonatoznék ilyen picivel!(nekem is ennyi idős a pici, a nagy 4 éves)!

A nagyot szoktatni kell a külön eltöltött időhöz! Volt már a mamával egyedül többször 2-3 óra hosszát vagy akár fél napot? ha igen akkor egy estét ott alhat, ha nem akkor rosszul fog elsülni! Gondolhatja, hogy lepasszoljátok, a kicsi miatt! A nagy mennyi idős? Nálunk mióta megvan a pici nem akar mamáék egyedül aludni!

2014. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én utaztam a 2 hónaposommal, babakocsival utaztunk először Budapestre, ott át a Délibe, onnan tovább, ez is kb 6 órás út volt összesen, csak még át is kellett szállni. A baba nagyon jól viselte, gyakorlatilag végig aludt. Útközben pelenkáztam, szoptattam, hála az égnek nem IC volt így kerestem egy kevésbé tömött környéket ehhez. Én a lerobbant régi fajta vonatokat jobban szeretem mint az IC-ket, kivéve az új piros vonatok mert azok is jók. Lényeg hogy legyen elég hely a babakocsinak (amikor IC-vel mentem, kint kellett hagynom az előtérben mert nem fért be), és hogy tudjatok árnyékos helyre ülni. Kendőben és kézben szerintem elég kényelmetlen végignyomni a 6 órát, de embere válogatja hogy ki mit szeret. Átszállásnál, le-és felszállásnál mindig segítettek.
2014. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, Köszi a válaszokat mentek a zöld kezek.

Attól nem tartok, hogy a kisfiam megsínylené, ő maga mondta, hogy a mamáékhoz szeretne menni, mondtuk neki, hogy de mi nem leszünk ott. Azt mondta, hogy ő nagyon szeretne :). Anyuval beszéltük, ha mégis rosszul sülne el, akkor másnap visszajönnének, addig is skype-on, telefonon beszélnénk. Többször volt anyuval, amíg kórházba voltam a kicsivel, akkor is anyu vigyázott rá, illetve ha beteg volt és dolgoztam akkor is anyu jött. Sajnos közelebb a máshol alvást nem igazán tudjuk kipróbálni :(. Van egy nagyon jó barátnőm akinél aludhatna bármikor, akit imád a fiam, viszont Neki van egy kutyusa aki lakásban van tartva és kicsit antiszociális szegénykém. A vonatozáson még gondolkodom, de igazából pont azért is szerettem volna utánuk menni, hogy ne érezze lepasszolásnak a fiam.

2014. jún. 12. 14:33
 9/12 anonim ***** válasza:
3hósan jobban bírta volna a lányom,mint most.De én megőrülnék annyi utazástól.Én kicsit több,mint 2 óra alatt érek fel szüleimhez,de már az utolsó fél órában idegbeteg vagyok.ÉS nem hagynám ott a 3,5évest sem így kapásból,hogy igazából akkor nem is ismeri nagyon a nagyszüleit gondolom.
2014. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat,láttam hogy írtad,volt már többször velük.Hát nem tudom,sokat mondanak a gyerekek,de ha meg végig bőgné az éjjelt,a nem túl jó.Mellesleg ha mamának pénz a vonatjegy,akkor nem hiszem hogy egy éjjeli alvásért szívesen kidobna annyi pénzt.
2014. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!