Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Séták előtt be kell napvédővel...

Piroska és a farkas kérdése:

Séták előtt be kell napvédővel kenni a picibabák bőrét?

Figyelt kérdés
Takarom a Napot pelenkával, de van azért, h kilóg 1-1 lábikó a napra, mert izeg-mozog a babakocsiban. Van, aki minden séta előtt bekeni a babáját, vagy azt inkább csak akkor kéne, ha mondjuk ténylegesen Napon lenne? ( pl vízparton). MOndjuk eleve nem napoztatnék direktbe 2-3 hónapos babát, csak most megzavarodtam, h lehet, h séták előtt is be kéne kenni. Ha kiveszem séták alatt, akkor én azt csak árnyékban teszem, és adok rá kis kalapkát.
2014. jún. 12. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen erős napfénynél bekentem anno.
2014. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én bekentem és most is kenem, bár már jön a saját lábain :)

Nagyon érzékeny a bőrük, hiába nem vízparton napozik, azért mert fekszik a kocsiba mégha mozog is benne bizony éri a nap és amikor azt mondják, hogy 15 perc alatt le lehet égni akkor a te babád bizony még hamarabb leéghet.

Kend le a kilógó testrészeket, most még hidd el könnyebb, nem szalad el a kenegetés elől, és úgy menjetek ki. Attól még takard a pelenkával is. Árnyékba jó ha viszed, de ott is van uv sugárzás, inkább kend le.

2014. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En bekenem, 5 hos.
2014. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kend be, legalább a pofiját, meg ahol kilóghat :)
2014. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fizikai fényvédőkrémmel be kell kenni, mert még az árnyékban is van UV sugárzás. Tévhit az, hogy az árnyék megvédene bárkit is a káros sugaraktól.
2014. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20hós a lányom,ha kocsiban,ha lábon megyünk,bekenem.Nem drága,nem kell sok rá,így inkább tutira védem.De ha reggel indulunk el hamar,meg 5körül,akkor már nem kenem.De később,ha már reggel is 30fok lesz,akkor fogom mindig.
2014. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem kentem, csak amikor strandra indultunk, vagy napos időben sétálni. Én általában úgy vittem, amikor már kicsit sütött csak a nap, inkább estefelé, főleg ha nagyon nagy melegek voltak. Soha nem volt leégés, még barnulás is alig. Nálunk senki nem érzékeny bőrű, talán ez is közrejátszik. Nekem valahol már túlzásnak tűnik ez a nagy kenegetés, szél ellen, meg az első napsugaraktól kezdve. Persze nyilván nem ártasz vele, ha bekened.
2014. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!