Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon mit segítesz?

Otthon mit segítesz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdésre egy választ! Azt mondta egy hölgy, hogy egy apukának ugyan annyi dolga van egy újszülöttel mint az anyukának! Nekünk is van 10 hónapos kisbabánk, párom azért segít, de 3 műszakban dolgozik, én nem tartom jónak hogy így leterheljem! Más anyukák miért viselkednek így? Én egyébként értem már miért van annyi egyedülálló nő! Gyakorlatilag megfosztják őket a férfiasságuktól, hogy otthon be van úgy fogva mint egy rabszolga és kuss van neki! Tisztelet a kivételnek! Hülye, primitív bunkó emberek válaszát nem várom! A moderátorral ki is töröltetem! 26 N
2014. jún. 12. 15:26
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem jó kategóriába írtam a kérdésem :) Bocsesz!
2014. jún. 12. 15:27
 2/20 anonim ***** válasza:
21%

Megmondom őszintén, én sem értem azokat az anyukákat, akik elvárják, hogy apuka is felkeljen éjszaka a gyerekhez.

Hiszen anyuka nappal le tud pihenni, ha a kicsi alszik, de az apának a munkahelyén is helyt kell állnia!


Az én férjem is sokat segített az első időkben, de eszembe nem jutott felkelteni éjszaka (kelt magától, ha nagy műsort csapott a babó :))

2014. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekünk egy 2 éves fiunk van, a férjem reggel 7-kor megy el, este 6 körül ér haza, így sok mindent nem tud segíteni. A férfimunkákat a háztartásban elvárom tőle nyilván, a gyerekkel igazából a fürdés a közös programjuk illetve az apjával issza az esti tejitalát és ő fekteti le, de ez nem nagy feladat, csak be kell tenni az ágyába. A többi az én dolgom, de én is vagyok vele itthon napközben, szóval ez evidens. Egyébként bármit meg tud vele csinálni (újszülött korában és most is) ha kell, de nekem van vele több dolgom. Azt nem gondolom, hogy attól, ha egy anyuka igényli a férje segítségét, attól rabszolgát csinálna belőle, szerintem ez butaság.
2014. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és néha ő is kelt a fiunkhoz, ha látta, hogy én nagyon fáradt vagyok. Nem halt azért bele, bár nálunk az éjszakai kelések csak 8 hétig tartottak.
2014. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia. Nekünk is van egy 8 hónapos. A férjem szokott segítteni de nem várom el tőle. Ő fuvarozik van hogy hajnalban elmegy és csak este ér haza. Akkor én nem várom el hogy etesse vagy fürdesse. De szívesen megcsinálja.

Nekünk ez a dolgunk azt vállaltuk hogy nekünk ez lessz a feladatunk, persze az apának is dolga mert ő is vállalta de nem ugyan az a feladata mint az anyának. Nem tudom az a nő mit szólna ha 8-10 órát kéne dolgoznia de még otthol is etessen, fürdessen, altasson....

Ha nagyon kimerültem a héten hétvégén a párom átveszi pár órára a feladatokat amíg pihenek....

2014. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom el a férjemtől, hogy segítsen, ennek ellenére nap, mint nap megteszi és én ezért roppant hálás vagyok neki. Azt mondja, neki ez nem munka, hanem kikapcsolódás, hiszen olyan keveset van a lányával.

Reggel 8-kor megy el itthonról, és este 6-kor ér haza. Reggel ő pelenkázza a kicsit, amíg én reggelit készítek, este pedig ő fürdet és vacsoráztat. Ezek nem olyan hatalmas segítségek, de nekem nagyon jól jönnek, hiszen este így van időm nyugisan elmosogatni, felmosni a lakást, kiszellőztetni, megágyazni.

Ha semmiben nem segíteni, azt is megérteném, de lehet, hogy valahol mélyen kicsit rosszulesne.

2014. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy nem segít. De majd ha te is visszamész dolgozni és mellette viszed a háztartást majd akkor is az lesz a normális ha nem foglalkozik a gyerekkel? Nem hiszem.
2014. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ugyan annyi a dolga az apanak egy ujszulottel mint az anyanak,persze ha mindketten dolgoznak.Nalunk ez a felallas,sot en heti szinten magasabb oraszamban dolgozok mint a ferjem.

Az elso babankkal is mindent felvaltva csinaltunk,az ejszakai kelestol kezdve az etetesig,pelenkazasig.

Most varjuk a masodik babankat,szules utan jovok vissza dolgozni,igy semmi nem valtozik.

Semmire nem kell kernem,mindent magatol csinal,egy ultrahangot sem hagyna ki.Tegnap pl szabadnapja volt,en viszont a heten minden nap dolgozok,igy szepen kitakaritott,mosott,elmosogatott magatol.

Hogy miert van ennyi egyedulallo no nem ezzel magyaraznam,mi 10 eve vagyunk hazasok,nagyon szeretjuk egymast es meg mindig kez a kezben setalunk az utcan:)

2014. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

nálunk fel van osztva, én főzök, magamra és a gyerekre mosok, és persze én maradok itthon ha beteg, én megyek érte minden nap, utána még csavargunk, férjem csak 7körül jön.

ő magára mos és ő takarít! (remélem senki nem kapott infarktust :D)


úgy néz ki az esténk, hogy általában mi 6körül érünk haza, én nekiállok főzni, gyerekkel játszom, közben apa is hazajön, ő meg nekiáll pakolni, persze én meg közben elmosogatok, szóval nem csak az övé a takarítás, de szívesen megcsinálja, én meg nyugiban le tudom fürdetni a gyereket, megterítek közben, stb...

most, hogy dög meleg van, 5ig itthon heverészünk a gyerekkel, én semmit nem csinálok itthon addig :) mert nekem is jár, nem vagyok robot, hogy 8 óra mellé mellett még mindent megcsináljak, legyen jól nevelt gyerek, akivel persze eleget van foglalkozva, és persze élére állítva minden itthon...

apa meg hazajön és leül sörrel a kezében tv-zni? :)

szép kis élet, de szerencsére férjem soha nem várta el, hogy mindent egyedül intézzek, ő ajánlotta fel a takarítást is, mert én meg szívesen dolgozom, így teljes az életem :)

2014. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam infarktust egyáltalán, de megkérdezhetem, hogy ez a külön mosás hogyan működik és mi az értelme? Tényleg nem kötözködni akarok, csak érdekel.
2014. jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!