Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után tönkrement kapcsol...

Szülés után tönkrement kapcsolatok? Ki hogy élte meg ill. túl?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt a lányunk 1,5éves.Akartuk a gyereket.De mióta megszületett nagyon sok a vita,sőt már meg is akart ütni(ami nagyon rosszúl érint mert az apám 20 évig vert és ezt ő is nagyon jól tudta):(már egy párszor elköltözött most legutóbb 2 hónapra.Amióta visszajött (mert az én házamban élünk)most van megint egy válság.De megfogadtam hogy több ilyen nem lesz ( nem fog velem úgy beszélni mint egy cseléddel, sőt úgy is viselkedik, egy csavart nem csavar be a szekrénybe,nem lapátol havat, a gyerekkel csak a tv mellől "foglalkozik",de a mai mélypont hogy a testvéremmel is összeveszett:(..Azt hiszem tényleg vége de nemtudom hogy mihez kezdjek, és hogy kinek kellek ezután, hiszen ő éli tovább az életét.Igy útólag ő nem volt felkészülve erre a gyerekre,ő csak pihenni akar és ezt mondja is:(nagyon rossz érzés hogy egy nagy nulla vagyok mind nő mind ember és mind anya.mert persze tanácsot azt nagyon tud adni hogy mit kéne máshogy csinálnom de segiteni egyáltalán nem segit.

Ezen a ponton kéne túllépnem, erősiteni magamban hogy ez egy patkány és ennél csak jobb lehet de nem megy:(Amúgy egy nagyon határozott és erős ember vagyok de most nagyon nem...És mi lesz a lányommal, esetleg ha az apja nem lesz minden nap mellette megváltozik a viselkedése?

Hasonló tapasztalatokat várnék!!


2010. jan. 2. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
A párod nem fog változni. Nem hiszem, hogy a lányodnak jót tenne, ha úgy nőne fel, hogy nap mint nap azt hallja az anyukája (akit ő nagyon szeret) értéktelen. Egy gyermek sérül a válásnál, de több a sérülés egy beteg családban. A párod érzi, hogy most nem vagy határozott, s azt hiszi bármit tesz is, a gyerek miatt mellette maradsz. Nem érdemel meg. Az első lépés, hogy elgondolkodsz és mérlegelsz. Ezt most teszed. A második lépés a legnehezebb, de meg kell tenned. Ne tűrj, nem kell tűrnöd. Már nem...
2010. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Ez a fickó tényleg nem érdemel meg téged, és jól mondta az első, azért enged meg ilyen sokat veled szemben, mert tudja, hogy a gyerek miatt úgyis vele maradsz. Hát ne tedd, mert csak tönkremész, és a lányodnak sokkal fontosabb, hogy legyen egy kiegyensúlyozott anyja, mint hogy minden nap lássa az apját. Ha nem lépsz, felőröl a helyzet. Az én szüleim is elváltak, és én csak pozitívumokat tudok a gyerekkoromból felidézni, apám mindig ajnározott, úgy is, hogy nem együtt laktunk. A sok veszekedés viszont kiborító volt. Tudom, hogy nehéz lesz feldolgozni, hogy egyedül maradsz, de hidd el ez nem tart sokáig. Feltöltődsz a kicsiből, és nem fog a párod lehúzni, így javul a kisugárzásod is, és vonzani fogod magad köré az embereket, biztosan lesz olyan akinek pont te kellesz, és aki képes megbecsülni téged! Nagyon szorítok, hogy valamilyen formában meg tudd ezt oldani, de mindenképp muszáj lépned. És az is lehet, ha látja, hogy komolyan gondolod, akkor visszavesz magából. De ne tűrj tovább!
2010. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Az első vagyok. Még hozzá tenném, hogy ha elválsz azzal nem ásod el magad. Nem egy olyan asszonyt ismerek aki elvált és újra férjhez ment. Tehát nem kell egész életedben egyedül élned. Megtalálhatod még az igazit. Csak okosabb, bölcsebb, éberebb leszel.
2010. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem kellett volna hozzámenni. Neked tán nincsenek hibáid? Váljál el tőle, de azzal csak magad minősíted ha ezért utálod meg patkánynak tartod. Ő élni fogja az életét, te meg megkeresíted az életed hogyha őt patkánynak tartod. Az utálkozás nem igazol és nem tesz boldoggá. Ő ilyen és kész.
2010. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg az a pasi, aki eljut odáig, hogy meg akarjon ütni egy nőt, a gyereke anyját, az igenis patkány, és ezt nem lehet azzal elintézni, hogy mindenkinek van hibája. Mert ez ugyan tény, de vannak dolgok, amelyeket nem lehet igazolni!
2010. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaja és akkor most szerinted jobban érzi magát hogy azt mondogatja magában hogy patkány, patkány? Akkor nem írt volna ide elkeseredetten... Az a másik dolga hogy milyen. Ha meg akarja ütni akkor hagyja ott a nő, és találja meg a saját békéjét...
2010. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem kellett volna hozzámenni???

Nem olvastad el a kérdést?Senki nem kérdezte,hogy mit kellett volna tennie 5évvel ez előtt.Tanácsot,tapasztalatot van itt kérni/hallgatni,nem kioktatást.És igen,patkány az ilyen ember!Egy gyereknek miért csak az anyja kell,hogy legyen a biztos pont az életében?Mert ugye apuka vígan éli majd tovább életét.

Hasonló helyzetben vagyok.A kapcsolatunk egy hullámvasút.A különbség annyi,hogy a mi picink 3 hónapos.Megértem az őrlődésed,de sajnos tanácsot nem tudok adni,mert én is tanácstalan vagyok:(

Sokszor azt kívánom,bár ne szeretném,akkor könnyebb lenne dönteni,elengedni.Kitartást és sok sikert!

2010. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Ezt én megértem, de akkor sem lesz az utálkozástól jobb, csak attól ha teszünk valamit. Mivel pedig egy felnőtt embert nem lehet erőszakkal megváltoztatni, ezért más nincs mint otthagyni és lenyugodni. Attól, hogy azt mondogatjuk, hogy az apja is felelős érte még nem változik meg semmi...
2010. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
eddig nem voltak vitáitok?eddig nem volt lusta?Te nem tettél semmit,hogy idáig jutott a kapcsolatotok?biztos igen,voltak jelek,hogy nem lesz egy igazi házi ember,biztos érezted mennyire lehetsz biztonságban vele,mellette.ha ilyen volt eddig is,akkor nagy hiba volt neki gyereket szülni,már rég lépned kellett volna,viszont ha a gyerek születése után változott meg akkor te is elrontottál valamit.ezért érdemes erről elbeszélgetni,normális hangnemben vele.fel lehet egedül is nevelni egy gyereket,nem lesz könnyű,de menni fog,nekem is ment.hideg,kihűlt agresszív kapcsolatban nem szabd élni,de mindig meg kell próbálni változtatni mert lehet.ha meg nem határozottan lépned kell.
2010. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nem ő nem volt ilyen régen,annyira megváltozott hogy rá sem lehet ismerni, pl ezt az agressziv oldalát nem is ismertem.Nyilván én is elrontottam vmit(amiről fogalmam sincs)beszélgettünk nem is egyszer, de elbeszélünk egymás mellett.

Nem kioktatást vártam hanem véleményeket tapasztalatokat!

Nem utálkozom nyilván semmivel nem lesz jobb de tényleg egy patkány:(és hogy mi váltotta ki ezt belőle?sztem soha nem fogom megtudni..De aki ezt a választ irta nyilván nem ilyen cipőben jár, és megkimélhetett volna a feleslegesnek bizonyult válaszával!

azt hiszem nincs más minthogy a lányommal ketten folytassuk az életünket,sajnos nem igy terveztem de igy alakult.ez van..Szerencsére nem a férjem tehát egy fokkal könnyebb lesz az elválást.

2010. jan. 2. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!