Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom korábban este...

Miért nem tudom korábban este lerakni a babát?

Figyelt kérdés
A lányom 5 hónapos, és az Istennek se lehet lerakni este 9-nél korábban. A dolog azért problémás, mert van egy 5 éves bátyja, aki mindennap 8-kor bealszik a fotelban, ha éppen nincs itthon apa, hogy segítsen (ami gyakoribb, mintha van). El elalszik, be is viszem kb. negyed 9 táján, de 10-15 percenként megébred, és akkor visszaringatom. Próbáltam mindent: este jól kifárasztani vagy beiktatni fürdés előtt egy plusz alvást, cicin jól bealtatni vagy ciciről félálomban levenni és elringatni, ringatni sokáig, vagy kevés időt, az eredmény mindig ugyanaz. Lehet el kellene fogadnom, hogy ő ilyen, de sajnálom a nagyot, aki olyan kis anyátlan...előbb őt meg lefektetni nem tudom, fél 7 körül pattintom rá a kicsit mellre. Nálatok hogy megy ez? Mit csinálhatok rosszul?
2014. jún. 12. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor alszik napközben a kicsi?
2014. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nalunk is 9korul alszik el a 4honaposom.de amiota ilyen meleg van 11korul.delelott alszik egy orat delutan is es este 6-7fele is egy keveset.igy hajnalban meg eszik es alszik is vissza 8-9ig.nalunk nincsen nagyobb de ez tenyleg nem lehet egyszeru.es a kicsi nincs el (hinta,jatek akarmi)egy husz percet amig a nagyot lefekteted megpuszilgatod?gondolom nem masfel orat szopizik a kicsi.
2014. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nekem is későn aludt el a fiam. A védőnő azt mondta, hogy két lehetőség van: ilyen típus (felnőttnél is van bagoly és pacsirta), a másik, hogyha majd elkezd kúszni-mászni, járni, mozogni, le fogja fárasztani magát és aludni fog. Hát nálunk utóbbi nyert: 6 hónaposan mászott, 6,5 hónaposan magától felállt. Azóta elalszik 8 körül. Kitartás!
2014. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én lányom is 5 hós, egyszerre 3 órát tud ébren lenni, ehhez igazítok mindent. Mi 9kor fürdetünk mert így alszik reggel 7-8ig, volt egy időszak mikor 7kor fürdettünk, akkor felkelt 5-6kor. Ezért raktuk vissza este 9re. Egyszerűen neki ennyi az éjszakai alvásszükséglete. Ráadásul már forog, gurul és elég nehezen alszik el mostanában mert folyton beleütközik a rácsba:-(
2014. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mikor a fiam 5 hónapos volt, akkor kezdtük bevezetni, hogy minden nap ugyanakkor feküdjön, és mi is 9 körül fektettük.


Most már 2,5 éves, mostanában sokszor már fél 9-kor fekszik, sajnos 9-ig már nem bírjuk kihúzni, mert nagyon fáradt és nyűgös. (ennek az oka, hogy amióta nagyfiús ágyban alszik, reggel amint felébred fél6-6 körül, rögtön jön át játszani, és már nem akar visszaaludni. Amíg a rácsosban aludt, és nem tudott kijönni, csöndben elvolt magának, aztán visszaaludt még 8-ig)

2014. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hónapos babám szintén 9-kor alszik el függetlenül attól,hogy mikor kezdjük az esti procedúrát. Szerintem ilyen a bioritmusa, mi hozzá igazdunk, 8-kor fürdetünk aztán bealszik cicin 9-re, 10-11 felé én is le tudok feküdni. Miért nem fekteted le a nagyot 8-kor és a kicsit 9-kor?
2014. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: reggel fél 7 és fél 8 között kel, de. fél 9 és 9 körül alszik fél-egy órát. Kora délután általában csak felet, majd még délután is kb. 30-40 percet, 4 óra körül ébred fel.

Többieknek: nálunk úgy alakult az esti napirend, hogy először én zuhanyzom 5.45 körül, majd 6-kor megfürdetem a nagyobbat, a kicsi 6.20 körül szokott sorra kerülni. Ha nem fürdetem ilyen korán, akkor már nagyon nyűgös este (még akkor is ha egy plusz alvást iktatok be neki késő délután), utána kerül mellre, és bizony másfél órát rajta szendereg. Szerintem ez lehet az a pont, amikor elrontom a dolgot, de egyelőre nem tudom, hogy alakítsam át az esti rituálékat.

2014. jún. 13. 08:08
 8/8 anonim ***** válasza:
fürdesd később kicsit, akkor amikor le akarod tenni. írod is, hogy fürdés után alszik 1,5 órát. na ezt kéne kihasználni a naggyal. tehát 7kor fürdetés, f8-kor szopi és próbálj 8 körül kiosonni
2014. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!