Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyerekes szülök, nektek...

Kétgyerekes szülök, nektek mennyi marad?

Figyelt kérdés
3 éves fiunk van és lehet jön a tesó.Ha levonom a szàmlàkat és minden befizetni valót 150 ezer marad.Szerintetek elég lenne?

2014. jún. 12. 23:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Ősszegésében nekem az a tapasztalatom, hogy két gyerek esetén nem duplázódnak a költségek, főleg ha a mindegyik egy nemű.

Ilyenkor megöröklik egymás játékát, ruháját bútort, stb. Az első években kevés plusz befektetést jelent.

Háromnál már más a helyzet.

2014. jún. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Elég lenne-e??

Nekünk kb. ennyi van összesen havonta és albérletben élünk, ebből jön le a rezsi is!

Bár, ha luxus igényeitek vannak, akkor lehet, hogy kevés.

2014. jún. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk is kb így van, és elég, sőt, évi egy hét nyaralásra is futja. Persze nem Görögország és társai, de a Balatonhoz mindig lejutunk. Mondjuk nálunk annyi van még, hogy sok zöldségez-gyümölcsöt és húst mi termelünk ki magunknak, ezzel azért jól lehet spórolni. Gyerekek 4 éves ikrek.
2014. jún. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
2. hidd el nem kell luxus igény ahhoz,hogy összesen 150ezerből az ember ne éljen meg rendesen,nagyon kevés pénz. Kérdező, ha mindent befizettetek,akkor akár ki lehet jönni,de nem sok pénz és még enni nem vettél, ha van kocsi nem tankoltál stb.Persze ha már jön a baba akkor megoldjátok biztosan.
2014. jún. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Két gyerekre összesen 60 ezer jut, ebből kell mindent megoldanom, sokszor nem jut olyanra ami amúgy kellene.

Nekem a 150 ezer az kb maga a kánaán lenne. Szerintem kevesebből is meg lehet oldani, ha tudtok húson, zöldségn, gyümölcsön spórolni. :)

2014. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Simán! Nekünk 210.000Ft az össz bevétel, a számlák kb 120.000Ft, 3 gyerek van, nem szenvedünk semmibe sem hiányt. A gyerekeknek mindenük meg van. Szép ruhákba járnak, divatosan, nem kaptunk senkitől semmit soha, nem is voltunk rászorulva, mindent magunk vettünk meg.
2014. jún. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
Nekünk 80.000-90-000 körüli összeg marad ha minden csekket befizetünk,és elég.Nem dőzsölve,de azért elég és mindent megkap a gyerek.
2014. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Hát nehezen fogtok kijönni.
2014. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen. Kajára, szórakozásra, extra kiadásokra ez az összeg elég (nálunk is kb. ennyi marad minden után, és még félretenni is tudunk belőle). Főleg, hogy ez az összeg még növekedne, ugyanis egy újabb gyerekkel még hozzáadódna a +családi pótlék és a +adókedvezmény. Úgy mindjárt kb. 23000 Ft plusz, és ennyiből vígan lehet fedezni egy csecsemő, sőt egy ovis kisgyerek szükségleteit is.
2014. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

2 gyerekkel, ha mindent kifizetünk 100-ból élünk. Nem dőzsölünk, de nyaralunk, ruha-játékok megvannak. A kicsinek alig kellett valamit venni, évszakonként egy-egy dolgot, amit már annyira elhasznált a tesó, hogy nem akartam ráadni. Most 2 éves és nyárra pl. 1 szandira meg néhány zoknira van szükség, egyébként mindene megvan. Többletköltség gyakorlatilag a pelenka meg az étel. Gyed-gyes után meg anyuka úgyis visszamegy dolgozni, és több lesz a bevétel. (nálunk pl. + 100-al, azért nem mindegy)

Itt a gyakorin rengeteg spórolási ötlet van, érdemes rákeresni a szóra, én is egy csomó trükköt olvastam. 150-ből simán ki lehet jönni, azonban vannak itt olyanok, akik fél milla bevétel alatt nem is vállalnának 2. gyereket. Érdemes elolvasni a tanácsokat, mert sok esetben tapasztalom, hogy 2-300 ezerből nem jönnek ki, van aki meg 60-ból!

Amúgy a 150-be beleszámoltad, hogy + 10 ezerrel emelkedik a fizu annak, aki a családi adókedvezményt igénybe veszi, illetve a csp is + 12.e?

2014. jún. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!