Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlságosan önálló, vagy ez...

Túlságosan önálló, vagy ez így normális?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiunk nagyon jól elvan magában :) azt hiszem, az ilyen típusú gyerekre mondják, hogy áldott jó :) gyakorlatilag bármit tudok mellette, legfeljebb odajön, és nézi. Nem lóg a szoknyámon. Tulajdonképpen örülök ennek, csak néha elbizonytalanodom, hogy nem kellene-e többször odaülnöm és játszanom vele? Szoktunk mondjuk építőkockákkal építeni, meg ilyesmi, de ezt tényleg nem igényli sűrűn, mert jön-megy, pakol, autózik, motorozik, stb. Jól van ez így, és hagyjam, vagy "szóljak bele"? Köszönöm a válaszokat előre is! Első gyerek, nincs sok tapasztalatom...
2014. jún. 13. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Tedd ossze a kezed es rebegj halaimat. A kovetkezo nem biztos, hogy ilyen lesz.
2014. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van, de azért nyugodtan ülj le vele játszani, hisz játszani is meg kell tanítani egy gyereket.
2014. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj.

Minden gyerek más, mások az igényei, máshogy szeret dolgokat.

A fiam pont a tiéd ellentéte volt, a wc-re sem tudtam kimenni úgy, hogy ne sírjon vagy ne jöjjön utánam.:) De mindez másfél éves koráig tartott, onnantól fogva olyan szinten felfedezte a világot, sok minden elkezdte érdekelni és elvan azóta. Ha úgy van, akkor ehhez vagy ahhoz igényli a közvetlen közreműködésemet, de amúgy elvan úgy, hogy csak azt igényli, hogy a közelben legyek, így bármit meg tudok csinálni nyugodtan.

De vannak gyerekek, a tiéd is ilyen, aki viszont kezdettől fogva így van a dolgokkal.

Szóval, ha egyébként szoktál vele foglalkozni, ha egyébként napi szinten bizonyos időt igényel veled, de a többiben elvan maga, akkor jó ez így is.:)

2014. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Legyél hálás a sorsnak. :)
2014. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
persze. nem úgy kell elképzelni azért, hogy reggel kiveszem az ágyból, este beteszem, és közben nem is látom, nem foglalkozom vele :) szoktunk együtt játszani, meg boltba menni, ilyenek, de a nap nagy részében csinálja a maga kis dolgait. ha talál valamit odahozza, elmondom neki, hogy az mi, meg hogy nem vesszük a szánkba :) vagy labdázunk az udvaron, de azt veszem észre, hogy úgy elvan, nem igényli a folyamatos közreműködésemet.
2014. jún. 13. 09:55
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Ennek kellene lenni a normális gyereknevelésnek. A gyereknek meg kell tanulnia önállóan játszani, elfoglalni magát. Az önállóságtól a kreativitása is növekszik. A szülőnek csak segíteni kell, ha azt igényli.
2014. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Most lett 16 honapos a lanyom, de detto ugyanolyan mint a fiad. Barmit tudok csinalni tole. Gyonyoruen eljatszik egyedul is. De sokat szoktunk szorakozni egyutt is. Kergetocskezunk, bujocskazunk. A kiakonyhajaban eljatszunk h megfoztunk aztan eszunk. :-). De a nap nagy reszet egyedul tolti. Tokeletesen fejlodik szellemileg. :-). Aldott jo lanyom van es halas vagyok erte h ot kaptam. :-). Gondolom te is igy vagy vele mint en. :-)
2014. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked és én nagyon irigy vagyok :)

Én elsőre egy igazi rosszcsontot szültem :) tényleg egy percre sincs meg nélkülem, úgy mint a 2-nek. néha kiborulok és irigylem az ilyen szülőket, de aztán mindig rájövök, hogy nekem ő a gyerkőcöm, őt így kell szeretnem :)

2014. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az esetek 80%-ában az én kisfiam is ilyen. Vannak rosszabb napok amikor nyűglődik és állandóan mellette kell ülni de mint írtam, többségben ő is ilyen szépen elvan és tudok tenni-venni itthon. Ha jól elvan, akkor nem zavarom meg, ha igényel engem akkor pedig odaülök hozzá és játszunk. Én még anno olvastam hogy ha elvan a gyerek akkor hagyni kell, ettől tanulja meg az önállóságot, ez hasznos neki, na meg jó az anyukának is. Ha szüksége van ránk akkor pedig nem szabad visszautasítani, érezze hogy bármikor kellünk neki akkor ott vagyunk. Ha ilyen biztonsággal tud nélkülünk játszani az jót jelent, azt jelenti hogy bízik bennünk, tudja hogy ott vagyunk és bármikor ha baj van mi ott leszünk.
2014. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen... amikor el is van, akkor is a fél szemem azért ott van, figyelek, hogy mit csinál. persze, örülök, hogy ilyen. Csak azért tettem fel a kérdést, mert a környezetemben van pár anyuka, akiknél azt veszem észre, hogy a gyerek nélkül semmit, sehova. Ha egyet nyekken, már ugranak, és szerintük ez így van rendjén, mert ők az anyák, és igenis ez a feladatuk, stb. Én viszont valahogy már az elejétől úgy voltam, hogy nem voltam hajlandó mindent beáldozni... és talán a gyerek is azért ilyen, mert én sem lógtam rajta :)nem tudom.. lehet, hogy simán ilyen jó a természete :)
2014. jún. 13. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!