Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeltétek a kisebb...

Hogy kezeltétek a kisebb testvér érkezését?

Figyelt kérdés

Van egy 4 eves fiam es nemrég született a testvér. A kicsi nagyon sírós, állandóan őt kell pesztralni ráadásul igény szerint is szopik, random időközönként. Éjjel se sokat alszunk... Így a nagyra mar nem nagyon jut idő/ energia.

Hogy tudtátok ezt kezelni? Mikor lesz jobb? :)


2014. jún. 13. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Kellett egy fél év mire beállt a rend.

Mikor megszületett a pici, rá 2 hétre elvitte egyik Mami, másik mamai 1-2 hétre. Ők tudtak vele játszani, foglalkozni, én meg pihenni.

2014. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor itthon van apa, akkor ő sokat foglalkozik a kicsivel, hogy a naggyal is tudjak játszani. 3,5 éves a nagy, 3 hós a kicsi. Sokat megyünk játszótérre, a kicsi rám kötve. Szerencsére elég jól megérti a nagyobb, hogy ha sírás van, akkor uzsgyi haza, mert etetés van. Próbálok a nagy igényeihez jobban igazodni és ő hozzá igazítani a picit, nyilván az etetés az első, de mindennap be van ütemezve a szabadtéri program, ilyenkor a kicsi rám és megyünk :). Itthon vagy a játszószőnyegen van a kicsi és játszok a naggyal, vagy a kicsit is "bevonjuk", főzésnél, takarításnál pedig engedélyezve van a mesenézés, de mostanában az egyedül játszás nála kirakózás.
2014. jún. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyszülőknek átpasszolni nem feltétlen jó a nagyot. Kell, hogy összeszokjanak a tesók, különben hamarabb alakul ki féltékenység! (Persze ez függ a nagyobb természetétől)! Meg a nagynak is igénye van anyára! Egy 4 évessel már sokmindent meg lehet beszélni . Valamint ha apa nem este 9-kor végez a munkával, vegye át a nagyot. Mikor született a pici? Ha nem kertes házban laktok, mentek már le sétálni? Éjjel egy szobában vannak a gyermekek?
2014. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1,5 hónapos a pici, még eléggé az elején vagyunk. A nagyszülők nálunk is sokat segítenek, de nem adtuk le a nagyot, ok jönnek vagy mi megyünk.

Nem kertes ház sajnos, így jól meg kell szervezni, ha együtt akarunk elindulni; főleg apaval merészkedunk ki du jatszora.

Sajnos folyamatos lelkiismeret furdallasom van, hiába van el jól a család többi tagjával, látom, hogy hiányzom neki :( előtte eléggé hozzam volt nőve, most látványosan a többiekre csatlakozik.

2014. jún. 13. 13:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy szobában vannak egyébként otthon, próbálom az elejétől így szoktatni őket.
2014. jún. 13. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj, én csak kérdezni szeretnék, mert ilyesmi korkülönbség lesz a gyerekeim között. Hány hetes voltál, amikor elkezdted mondogatni a fiadnak, hogy testvére lesz? Hogy reagált rá, felfogta még a terhesség alatt vagy akkor igazán, amikor tényleg ott volt előtte a baba?
2014. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kb akkor kezdtem el neki mondogatni, amikor 3 hónapos lettem, mert ugyebár ő rá nem lehetett titoktartás terén számítani :)

Végig nagyon várta; szerintem értette is miről van szó, mert a bolcsis tarsaknal mar látott kistestvéreket.

Szereti, simogatja, puszilgatja; egyelőre nem féltékeny, jól kezeli. 1-2 kisebb akció volt eddig, hogy felhívja magára a figyelmet ; pl direkt hangoskodás amikor alszik...

Csak ez az egy a szivfajdalmam, hogy látszik rajta, hogy én hiányzom neki. De remelem hamarosan ez is jobb lesz.

2014. jún. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!