Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei Tai hordozóról írnátok...

Piroska és a farkas kérdése:

Mei Tai hordozóról írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Milyen idős babánál kezdtétek használni? Bevált?
2014. jún. 13. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem, csak annyi, hogy most ebben a melegban nagyon beizzad a gyerek. Amit nem szerettem benne, hogy hosszak a pántok, ami mindig a földet söpri, és amikor meg kint esik ez eső elég macerás fel, meg levenni. Emiatt pont most adom el az enyém mert SSC-t, magyarul csattosat akarok venni.
2014. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5 hónapos volt a lányom amikor először használtam mei tai-t, előtte kendőztem.

Akkor lehet beletenni a babákat, ha már stabilan tudja tartani a fejét, tehát olyan 3 hónapos kor körül.

Most SSC-t használok, ez sokkal praktikusabb, de ezzel várnod kell 6-7 hónapos koráig, míg stabilan ül.

Megizzadni meg mindenben fogsz, bármiben hordozol :)

2014. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kislányom 11 hetes. Én a csatosról azt olvastam, hogy 5 hónapos kortól lehet használni, a sima mei tai-t pedig 3 hónapostól. Valószínű ebben a melegben jobban járok, ha maradok a babakocsinál, és ősszel veszünk egy csatost. Akkor talán hűvösebb is lesz az idő, meg ő is belenő:) Én vettem egy kendőt használtan, de van vagy 3 méter hosszú, és nem sikerült még úgy beleraknom, hogy azt éreztem volna, hogy jól tartja a babát, úgyhogy abba is hagytam a kisérletezést.
2014. jún. 13. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hónapos korától használtam, 16 hónapos koráig napi szinten, abban altattam napközben; ha takarítottam, a hátamra tettem; ha leszaladtunk gyorsan a bolta, ..., mi kihasználtuk nagyon, ő is és én is nagyon szerettem.

Most 18 hónapos és még elő-előfordul, hogy abban szaladunk le a boltba.

Én ajánlanám.

2014. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van már rugalmas kendő is,ha van babaklub nálatok, vagy a közelben ki tudod próbálni.Kölcsönözni is lehet.Nagyon erős és puha rugalmas anyag.Én már lefoglaltam egyet, nemsokára szülök.Az elsővel pedig vettünk anno sima kötős mei tai-t,most 21 hós ésmég apuka simán felköti, kb. 5 hósan kezdtük el sajnos használni, mert előtte nem tudtunk róla.

A sprőd kendőt én is próbáltam, nem éreztem biztonságosnak.

2014. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!