Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális dolog?

Ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm 8 hónapja szült. Eddig 2x volt alkalmam meglátogatni. Mind a 2 alkalommal tapasztaltam, hogy amikor a baba kakálni akar, akkor és erőlködik (nyilván nem jön neki rögtön) akkor barátnőm lázmérőt helyez be neki, hogy segítse a székelést. Félreértések elkerülése végett 30 éves vagyok, de még nem szültem.

2014. jún. 13. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem jó dolog, hogy ezt csinálja, ha gyakran segíti így a babát kakálni, akkor hozzászokik, és magától nem fog tudni, csak ingerlésre. De lehet, hogy kifogtál két olyan alkalmat, amikor épp székrekedése volt a picinek. Mindenesetre folyamatosan nem szabadna csinálni, inkább a baba étrendjén variálni, és hajtósabb dolgokat adni neki.
2014. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, én is épp úgy gondolom, ahogy írtad! Igazából nem tudom, hogy minden alkalommal csinálja-e, de az is más lenne ha székrekedés miatt próbálkozna ezzel a módszerrel, viszont ahogy láttam teljesen normális volt a pici széklete. Inkább úgy vettem észre, hogy a barátnőm türelmetlen.
2014. jún. 13. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
újszülötteknél szokták ezt javasolni, ha a baba hasfájós és nehezen kakil, ill. egyedül egyáltalán nem. 8 hónaposan ennek már önállóan kellene történnie. bárhogy is (1. a baba nem tud anélkül, 2. a baba tudna, csak a barátnőd nem győzi kivárni), semmiképpen sem ideális így kakilnia ebben a korban
2014. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Medvi ***** válasza:
Tényleg nagy már a baba ehhez a módszerhez. Egy kis turmixolt őszibarack megoldaná, a barátnődnek ideje sem lenne elővenni a lázmérőt.
2014. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!