Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevált praktikák és ötletek...

Bevált praktikák és ötletek olcsóbb, gazdaságosabb baba holmik beszerzésére?

Figyelt kérdés
Gondolok itt igazából mindenre... Pl.:Baba bútor,baba ápolási szerek,pelenka,bébi étel,bébi ruha meg minden ami kell! :)Ismertek ilyen internetes oldalakat ahonnan olcsóbban lehet beszerezni?Ti min szoktatok spórolni mi az amin lehet de azért nem megy a minőség nagy rovására?Mi az amit "lehet" használtan venni és mi az amit mindenképp jobb ha újonnan veszel a babádnak?

2014. jún. 13. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ruhát kilószám kapsz pár ezer forintért aukciós oldalakon. Én nem adok ki ruhára sok pénzt. Hordja 1 -2 hónapig és lekajálja, koszos lesz, tök mindegy. Van egy-két szép darab, ha olyan helyre megyünk, de ennyi.
2014. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én facebook csoportokban szereztem be nagyon klassz cuccokat pl: zsír új rezgős zenélős fisher price óceános pihenőszéket 5000ft-ért csak azért adták el mert rokonoktól kaptak csajosabbat :) vettem babakádat állvánnyal együtt 3000 ft-ért semmi baja nem vol. Ruhákat is vettem így de persze újakat is vettünk. Szerintem megéri ilyen dolgokat megvenni használtba. Bababizibe vettük a komódott a pelenka feltétett keretett zsír újan vettük egy családtól.Hinta széket is így vettük meg. Tutiba is járok. Amit nem vettünk meg használtan az a légzésfigyelő de ez az én "hülyeségem" aztán a mellszívót sem vennék használtan( azzal még várok mert lehet nem lesz tejem) szóval igen is van amit jobb ha nem boltban veszel meg mert sokszor a minőséget megkapod fele annyiért.32hkm
2014. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A babás-mamás, kerületi, helyi facebook csoportok nagyon jók, én bánom, hogy nem léptem be előbb, még az első gyerek alatt.

Olcsóbb, mert lehet, hogy el tudtok érte menni, vagy az eladó is be tudja dobni a holmit, nem kell méregdrága postát fizetni.

Ráadásul, nagyon sok anyuka úgy árulja a ruhát, hogy elmehetsz, megnézed, ha tetszik, veszed. Az aukciós oldalon én már sokszor megjártam, hogy a fotón hibátlannak tűnt a ruha, megérkezve mosott, kopott holmit kaptam. Pár száz forintért meg nem reklamál az ember, de ha élőben látom, nem veszem meg. Remek áron vettem pihenőszéket, kengurut, bébiőrt, és itt adom el a kinőtt holmikat is.

2014. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Turiba..bocsi a hibákért telefonról irok. Így sokat sporóltam viszont matracot sem vennék használtan!! Pelenkán nem sporólok bár szerencsémre van egy bababolt a közelben és a pempersz pelnka 108 db os 4500ft. Sporólni még a kenceficéken lehet én tuti gyógyszertárit fogok használni.32hkm
2014. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

duriban vettem ruhákat

meg ismerős anyukától

1-2 uj

de duriban vettem olyat is amin rajta volt az árcédula

2014. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is facebookos csoportban voltam, ott vettem és adtam is a babaholmikat. Elköltöztem, most ebben a városban is keresek hasonló csoportot. A postaköltségen is lehet spórolni.

Amit nem vennék használtan, az a matrac és a cumisüveg. Bútorokat, ruhákat igen.

2014. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van bababörze évente 2x, és ott sok jó dolgot lehet beszerezni (na, persze attól, aki tényleg eladni jön, mert ott is van aki kopott, pecsétes body-t akar eladni 400 Ft-ért). Nyárra én is sok szép holmit vettem a kislányomnak, és meg lehet nézni élőben, nem olyan beugratós, mint egyes aukciós oldalak és még posta költség sincs. Ennek ellenére mi kiságyat újonnan egy ilyen oldalon vettünk, nagyon olcsón, fenyőből, pelenkázóval, kókuszmatraccal..tényleg új volt. Babaágyneműt szintén, újonnan és jó áron. Turizni én is szoktam, sokszor ki lehet fogni címkés dolgokat. Baba ápolási dolgokat gyógyszertárból, orvosi vényre - kb. fél áron van. Pelenka, törlőkendő - saját márkás egy nagy áruházból, középkategória árban is és minőségben is. Bébiétellel szerintem úgy tudsz spórolni, ha magad főzöd. Használtan nem vennék baba evőeszközt, edényeket, mellszívót, cumit, matracot, törölközőt, stb.
2014. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi gyakorlatilag laig költöttünk babáinkra:

-pelenkából kb.6hóig tökéletes a tetrapleus (ha nem ódzkodsz a plusz mosástól)

-kiságy használtan 10e körül van, csak matracból érdemes újat venni

-ágyneműből a babaágyneműk gyakorlatilag drágábbak, mint a felnőtt méretűk, így én vettem egy szép felnőtt méretűt, és elvágtam, így lett 2 garnitúrA babaágyneműnk, lepedőt ugyanígy

-ruhák turiból, vagy még jobb, ha kölcsön barátoktól, családtól

-cumit, cumisüveget ne vegyél, jó esteben nem is lesz rájuk szükség

-fél éves korától megfőzni egy krumplit, vagy lereszelni egy almát nem nagy meló, viszont boztosan egészséges és friss, sokkal jobb mint babaételt venni.

-gyerekülésből, hordozóból érdemes viszont újat, elég jót venni, baleset esetén nagyon nem mindegy

-újszlött mózeses babakocsi jó használtan is, utána sport babakocsiból már érdemes újat venni, ezt 1 gyerek is 2-3 évig nyúz, több gyereknél meg még tovább ki tudjátok használni

-és nem érdemes bedőlni a reklámok tukmálásainak, nem kell 10 csomag popsitörlő, amikor csak lehet, ki kell mosni a popsiját, nem elkenni a kakit

nem szükséges normál esetben (hacsak nincs valami betegségre hajlam) légzésfigyelő, pelenka tároló szemetes, popsitörlőmelegítő, 1000játék...

2014. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!