Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki egyszerre mindkét melléből...

Aki egyszerre mindkét melléből szoptat, miért teszi?

Figyelt kérdés

Nem elég az egyik? De akkor meg a következő etetésnél megint csak 3 órányi (vagy két, vagy négy, most ez mindegy) tej lesz benne, akkor megint kettőből kell szoptatnia?


Na meg akkor kétszer kap a baba első tejet, ami sokkal vizesebb.


Ezt nem értem, akkor hogy működik.


2014. jún. 13. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Eljön az a pont, amikor már nem elég csak az egyik mell. Kezdetben azért érdemes mjndkét mellből szoptatni, hogy egyformán beinduljon mindkét mellben a tejtermelés. Aztán jó pár hétig elvileg elég csak az egyik mell. Az én fiam az első növekedési ugrásánál kezdte követelni a másik mellem is. Mivel óriási étvágya volt, kellett bizony mindkét mell. Ennek ellenére volt olyan időszakunk is, amikor annyi tejem volt, hogy egy-egy szopinál kiszívott 250 millit egy mellből. Értelemszerűen ilyenkor már nem kínáltam meg a másik mellemből. Abban pedig igazad van, hogy ha két mellből szoptatsz, kétszer jut hozzá a vizesebb és a zsírosabb részéhez is. Ezért kell megpróbálbi nagyon kiüríttetni a babáddal először az első mellet, aztán úgyis már csak annyit fog szopiz i a másikból, amennyi kell neki. A tejtermelés miatt pedig ne aggódj! Először is, ha gondosan kiüríted a melled, az agyad azt a jelzést kapja, hogy újra meg kell tölteni. Tehát jókora mennyiséget termel. Másodsorban pedig egy szoptatás alkalmával jöhet több tejleadó reflex is /nálam minimum kettő volt/, amelyek során termelődik a tej, és ki is ürül. Tök jól működik a rendszer! Én 15 hónapja szoptatom a kisfiam. Az első 6 hónapban kizárólag anyatejea volt.
2014. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet érdemes a másik mellből is adni neki, ha az elsővel nem lakott jól. Meg kell várni, amíg az elsőt alaposan kiszopizza, és ha azt látod rajta, hogy éhes, akkor jöhet a másik. Ha nem éhes, akkor nem kell.


Következő szopinál ugyanezzel folytatnám, ha ilyen lenne a babám, és újra jöhet az első mell.


De ez egy idő után beáll, mert annyi tejed fog termelődni, amennyi a babának kell, és nem kell majd váltogatni. (szerintem pár hét)

2014. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetektől mindkettőből szoptatok, így alakult ki, így maradt. Szerintem semmi gond ezzel.
2014. jún. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két mellből tudott csak jól lakni.

Kiszívta az egyiket teljesen, az első, és a hátsó tejet is, majd át tettem a másik mellemre, s azt is teljesen kiszívta.

A kettőből tudott enni 60-120 gramm között.

2-3 óránként evett. Ha 4-5 órát nem szopizott, akkor sem volt több.

De ennek ellenére 1 éves koráig szopizott, akkor is azért kellett elválasztani, mert beteg lettem, s gyógyszer mellett nem lehetett szoptatni

2014. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az idosebbik gyerekemnel azert kellett 2 mellbol szoptatnom, mert 3 heesen mar ataludta az ejszakat. Igy nezett ki mondjuk: bal mellbol evett este 9-kor, reggel 8 -kor a jobbol, mivel az is durranasra tele volt, ezert lgkozelebb 12-kor, se volt hogy 13-kor evett a balbol. Magyarul 15-16 ora tel el mire ujra az a mellem jott... Hat kepzelheted, tocsogtam a tejtol, azott az agy egesz ejjel, torulkozobe csavarva aludtam, es szetrobbant a mellem. Mivel a fiam ataludta az ejszakat, hulyesegnek ereztem, hogy csak ezert felkeljek fejni... Igy attertem a ket mellre, igy aranyosan kevesebb lett mindkettoben. Fel eves koraig volt kizarolag anyatejes, masfel eves koraban valsztottam el.
2014. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bal mellemben gyulladas lett, muszaj volt mindig uriteni azt is, h gyogyuljon. Vegul igy allt be a termeles. Nem bantam, mert igy nem volt akkora kulonbseg a cicik kozott meretben.
2014. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még azt mondjátok meg, légyszi, hogy honnan tudjátok, hogy tökéletes-teljesen kiürült az első mell?
2014. jún. 14. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Mellszívó, vagy megtapogatod,megnyomod és nem jön.De a mellszívó a tuti,ha tapasztalatlan vagy még, vagy esetleg apuka megszívja és érzékeli, hogy mi a helyzet, de ő meg nem biztos hogy megtudja ítélni, hogy 1-1 csöpp, vagy több a mennyiség.
2014. jún. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!