Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának szükséges...

Anyatejes babának szükséges vizet adnom? Ha igen mennyit, meg forralni csak és ennyi?

Figyelt kérdés
2014. jún. 14. 14:16
 1/10 A kérdező kommentje:

1 hónapos

vagy mikortól kell vizet adni nekik?ha kell

2014. jún. 14. 14:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán anyatejes babának is lehet adni vizet, de nem kötelező. Végülis lehet szoptatni naponta 30-szor. Egyébként kaphat felforralt, majd lehűtött csapvizet, vagy babavizet, amit nem kell forralni.
2014. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az elözö is írta, lehet neki adni. De mindenki saját maga eldöntheti, hogy vizet ad szomjoltásra, vagy olyankor is megszoptatja. Én a vízre szavazok. Azt is adtam a kisfiamnak. Én babavizet adtam neki. NEm vagyok híve a napi 10-20-30 szori szoptatásnak. Szerintem ez a baba gyomrának is megterhelö.Két étkezés között megkínálod, ha szomjas elfogadja, ha nem akkor esetleg próbálod késöbb. Szerintem föleg ezekben a melegekben, fontos anyatejes babát is knálni vízzel.
2014. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen felesleges,lányom tavaly a legnagyobb melegben volt újszülött, csak szopizott, minden rendben volt. :)
2014. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Anyatejes babának nem kell víz. Egyik gyerekemnek sem adtam, amíg csak szopiztak. Ez a nagy melegben max 2-3 plusz szopizást jelent, néha csak egy-egy kortyot. 6 hós koruk után kaptak vizet, és azőta is az a fő italuk.
2014. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én adok neki, mert szomjas a melegben, 1,5 decit megiszik egy nap, de mikor iszonyú meleg van többet is, addig issza, amíg szomjas, egy idő után kiköpi a cumit. Babavizet kap.
2014. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és mennyit javasolt adni és hányszor egy nap?
2014. jún. 14. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Megknálhatod, ha kéri, de én tavaly a nagy kánikula elején szültem. Egész nyáron 30 fölött volt a hőmérséklet a lakásban és csak szopizott a babám. Egyáltalán nem száradt ki, bőven volt mindig pisisi pelus, izzadt is rendesen, szóval nem volt vele semmi gond... de ő a vizet nem is kérte.
2014. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden ilyen kérdésnél lepontozzátok azt, aki nem ad vizet a kizárólagosan szoptatott babájának. Nem azt írtam, hogy hulye, aki vizet ad, de tény, hogy szkségtelen. Ezt bizonyítja, hogy tóbb baba is túlélte csak anyatejjel(aminek nagy tésze víz) a kánikulát. Nem kell így csinálni, de lepontozni sem kellene, csak azért, mert mindenáron vizet adsz a gyerekednek. Gyerekes és buta dolog.
2014. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek mindenben az utolsó válaszadóval!


Amúgy az ha vizet adsz szopi helyett az nem terheli meg a gyomrát? A tejed szomjoltó is, figyeld meg ha vizet is adsz az újszülött csecsemődnek, gondok lesznek ;)

2014. jún. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!