Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Horváto. -ba személyit kell...

Horváto. -ba személyit kell vinni a két hós és a két és fél éves kislányomnak? Külön kell csináltatni, vagy azt automatikusan megküldték? A lakcímkártya hátoldalán van valami erről szóló szám, azt hittem az az.

Figyelt kérdés

és ha az nem az, hol kell csináltatnom, sé mennyi idő alatt küldik ki? Most eszméltem, hogy lehet nem is tudunk kimenni...

vagy ha nem azt kell vinni, akkor mit? előre is köszönöm.


2014. jún. 17. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Személyit külön kell csináltatni. Törvényben is benne van, hogy kell gyermeknek is személyi igh.

Ingyen van 14. év alatt. Egy hónap ,mire megküldik és az ideiglenes papírral nem hagyhatod el az országot.

2014. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Igen, Okmányirodában kell nekik személyit csináltatni, ott ahol te magadnak is megcsináltatnád. Automatikusan nem küldik ki, igényelni kell, ugyanis a személyi még mindig 14 éves kortól kötelező, de ha külföldre utazáshoz kell, akkor meg kell csináltatni még a 2 hónaposnak is, ugyanúgy mint az útlevelet.
2014. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Okmányirodában lehet csináltatni, de kell a másik gondviselő beleegyezése is.

Az útlevél viszont pénzbe kerül. Van 3 napos útlevél kérés is, ez 10 vagy 15 ezer forint/db.

Ide is kell a másik gondviselő beleegyezésre.

2014. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

persze, hogy kell! ha nincs személyi akkor útlevél kell.

okmányirodába tudod megcsináltatni, adnak egy ideglenes személyit, az 30 napig érvényes, aztán küldik is a rendeset ami 3 évig érvényes.

maguktól nem küldik, gondolom nem is fényképezték le a gyerekeidet ;)


egyébként is kötelezővé tették a személyi igazolványt, tehát akkor is meg kell csináltatnod már ha nem mentek külföldre!

a lakcímkártya meg a lakcímet igazolja, neked is van mindkét kártyád, teljesen más a kettő!

2014. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
2es válaszoló! megváltoztatták 2010-ben azt hiszem, utána tudsz nézni, fent van a törvény a neten. már mindenkinek kötelező, így a 2 hónaposnak is
2014. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Okmányiroda csinálja,automatikusan nem küldik,hisz nem fényképeznek le minden gyereket még a kórházban....nem kerül pénzbe és nem kell a másik gondviselő hozzá.

Ezt onnan tudom hogy szétmentünk a fiam apjával,de ő nem kellett hozzá,én csak azért csináltattam,ha pl. átmennénk vásárolni a határon,akkor ehhez ne kelljen az ő engedélye.

2014. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiamat tavaly írattam be az oviba, idén a lányomat. Nincs személyi igazolványuk. Megkérdeztem, az igazgatónőt, hogy jó-e az anyakönyvi kivonat. Azt mondta természetesen, nem kötelező a személyi igazolvány.

Igazából semmilyen hivatalos jogszabályt nem találtam róla, csak egyetlenegy cikket, ami azért nem biztos, hogy mindent jól ír. Az interneten sokminden van fent, sok hülyeség is.

Ha kötelező, akkor belinkelnétek a jogszabályt is erről? Kíváncsi vagyok.

2014. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


ebben a kérdésben ki is másolták és be is linkelték az jelenlegi törvényt, miszerint mindenkinek kell

2014. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!