Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom súlya 7800 gramm 6...

Kislányom súlya 7800 gramm 6 hónaposan 3600 grammal született. Nem kevés szerintetek?

Figyelt kérdés
Anytejes, de már adok neki főzeléket, gyümölcsöt. Orvos hónapok óta ingatja a fejét és le akarja állítani az anyatejről.Nem vagyok hajlandó tápszert adni neki, ha ilyen sok tejem van. Naponte kb 5x szopik, éjszaka 1x. Nem beteges sőt még semmi baja nem volt. Hosszra szépen fejlődik 49 cm-el született és most 68cm.

2014. jún. 17. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónaposan volt pont ilyen súlyban, soha egy szóval nem mondta az orvos, hogy ez kevés lenne.

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy mit mond, egy 6 hónaposnak még szüksége van az anyatejre! (vagy tápszerre, enyém tápszeres volt ilyen korában, és 4szer kapott egy nap tápit)

2014. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A "hivatalos" értékek szerint egy gyerek 6 hónaposan a születési súlya kétszeresét kell, hogy elérje, egy éves korára meg a háromszorosát.


A tied ezt böven elérte, semmi ok arra, hogy ezen problémázz. Ha az orvos szerint ez kevés, akkor jobb, ha másikat keresel, mielött valami komolyabb bajt csinál a gyereknek.

2014. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kevés. Egy átlagos baba 6 hónapos korára duplázza meg a születési súlyát. Egyébként lehet, hogy a tápszertől még ennyit sem hízna.
2014. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lányunk 1 évesen 8200 gr volt és senki nem problémázott rajta. Ha jól emlékszem fél évesen 6500 gr körül volt.
2014. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat 6800 gramm a súlya
2014. jún. 17. 17:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6700 gramm volt féléves státuszon.
2014. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6.vagyok


Ő is anyatejes és nem rég kezdte a főzelékwt es gyümölcs öt. Nem hízott túl sokat ,de a csaláf testalkata sem erős. Én boltam mindig ideges a súlya miatt de a vedőnő es a doki is nyugtatott ,hogy elég neki az anyatej.Mindig jó kedvű, mosolygós és elégedett.

2014. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Visszakerestem neked, az én lányom 7020 gramm volt a féléves státuszon, ő 3700 grammal született. Nem duplázott súlyt ő sem, de azt mondta a gyermekorvos, hogy mivel ő az átlagnál picit nagyobb súllyal született, így nem baj, hogy nem érte el a születési súlya kétszeresét, lévén egészséges, a mozgásfejlődésben nincs elmaradva. Tapasztalt, nagy szaktudású orvos, megbízom benne, így nem csináltam ügyet a dologból. Annyit mondott, hogy ha engem zavar a dolog, akkor keverjek a délelőtti gyümölcsébe egy kis Sinlacot, ez dúsítja, növeli a kalóriatartalmát.
2014. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
én fiam 3,8kg-mal született és 7,2kg volt fél évesen- szerintem nagyon formás volt. :)
2014. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pont normális súlyban van a babád.Én az enyémnél pont az ellenkezője miatt aggódom.

5 hetes! és 5300gramm (3500g-al született) ő csak tápszert kap, nem tudtam szoptatni eü.okok miatt.szóval ha ez így folytatódik akkor mi már 2 hónapos korára megduplázzuk a születési súlyt. Mondjuk 60 centivel született ezt azért hozzáteszem, nem volt kicsi baba.

2014. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!