Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az amit másképp csinálsz/cs...

H.Orsolya kérdése:

Mi az amit másképp csinálsz/csinálnál? 2. baba

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne pár dolog :)

Pl. : Mi az amit megvennél a második gyermekednek? Olyan, amit az elsőnek nem vettél.

Mi az amit az elsőnél beszereztél, de felesleges volt?

Esetleg a nevelésben mit csinálnátok/csináltok másképp?

Ha van kedvetek válaszoljatok, légyszi. MEnnyi idős/idősek a gyerekek. Több gyerekesek nyugodtan válaszoljatok ti is :) Ott több féle a praktika?



2014. jún. 17. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

17 hós a fiam, szeptemberben lesz kistesó.

Amit másképp csinálok: nem fogom elkényeztetni ennyire. Fiam első baba volt és előtte még csak nem is fogtam babát, szóval aggódós voltam, nagyon sokat volt kézben, most meg akaratos és hisztis. :) Még egy ilyen kicsit sok lenne, úh megpróbáljuk magunkat visszafogni ebben. :))

Hű... arra h mit szereztem be és feleséges volt, nem emlékszem... nem igazán volt ilyen. Talán az ágyrács védő. Mivel mindig bemászott alá, leszedte, elnyomta, stb. Ja meg az icipici kocsicipellők is feleslegesek voltak. Cumi is 1 db van, fiam sem cumizott és dobhattuk ki a 2-3 cumit. Most így ennyi jutott eszembe. :)

2014. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Az elsőnél szoptatásnál mindent megettem,hasfájós volt. Most a másodiknál odafigyelek,hogy mit eszem,nem hasfájós. Az első velünk volt egy szobában,most a második külön van,az elsőt altattuk, most fürdés után cici,aztán be a kiságyba,és elalszik cumival csendben (megjegyzem nem hittem,hogy ilyen létezik). Felesleges dolgot nem igazán vettem,amit nem használtunk az a cumisüveg,nem fogadta el,8 hónaposan már pohárból itattam a nagyot,most a kicsi még csak 5 hetes,még ő sem ivott cumisüvegből,de vettem a biztonság kedvéért. Ja, a nagy 4 éves.
2014. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Kelengyéről és játékokról nem írnék, mindenkinek más jön be. Amit megfogadtam, hogy a másodiknál türelmesebb leszek a picivel és saját magammal szemben is, nem fogom agyon hajtani magam két gyerek mellett és többet fogok pihenni. A kisfiam nevelésével egyelőre elégedett vagyok, szeretjük, mindent megkap de nincs elkényeztetve. A kislányt is így szeretném nevelni.

Az önsanyargatást és a magammal szembeni elégedetlenséget kell kivernem a fejemből és akkor minden jó lesz.

A kisfiam most 15 hónapos, októberben érkezik a kislány.

2014. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Második gyereknél már magabiztosabb az ember. Több dolgot észrevesz, így gyorsabban rájön mi lehet a baja a picinek.

Első gyereknél odafigyeltem mit eszem, fájt néha a pocija. Másodiknál mindent megeszek, és semmi hasfájás nincs.

Másodiknál kerülöm a számomra felesleges dolgokat, pl. nem használtam neki pólyát, mert első babánál hátrált a szoptatásban.

Nem rakok előkét neki,stb...elkényeztetni legalább annyira el lesz mint a nagy mert nem tudom megállni :)

2014. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

két gyerek mellett már igényelném a pihenést, de nincs rá lehetőség:)

már terhesen elhatároztam, hogy nem görcsölök rá semmire sem: pl. addig szoptatok, míg tudok, nem mellszívózok egész nap (ezt nem sikerült tartani)

második gyereknek nem vettünk újszülött babakocsit, viszont a járóka kellett a nagyobb miatt

2014. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Most várjuk a második babánkat. Most időben beszerzem majd a hordozókendőt a fiammal szerettem nagyon használni, csak későn vettem.

Nem lesz pihenőszékünk, mert mi nem használtuk ki és nem lesz hintaszék sem, mert csak a helyet foglalta, ráadásul kényelmetlen volt. :)

A fiamat csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni, most szeretnék majd sokáig.

És azt hiszem (remélem), hogy az éjszakai ébrenlétet jobban fogom viselni, mert már tudom, hogy egyszer úgyis vége lesz. :)

Ja! És nem fogom sürgetni az időd, hogy jaj bárcsak már forogna, bárcsak már jönne az első foga, vajon milyen lesz a hangja ha megszólal, mi lesz az első szava? Mert tudom, hogy olyan gyorsan eltelik a babakor, hogy azt inkább élvezni kell, nem pedig a jövőért sóvárogni, mert az úgyis eljön. :)

2014. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Sokkal nyugodtabb voltam a másodiknál, a rutin miatt. A légzésfigyelő, amit a kicsinek vettem, a nagynál még nem volt sajnos. Mei-tait vettem a kicsinek, a nagynak még csak kenguruja volt. Nem volt olyan, ami felesleges, pl. pihenőszéket nem is akartam, a többi meg bevált, mint a fa járóka, jó babakocsik, mellszívó. Amit mindkettőnél kár volt megvenni, az Aventes varázsitató, azt gyűlölöm. A Tommee Tippie viszont nagyon jó. :)

Sokkal jobban csináltam az etetést, kevésbé lett a kicsi válogatós. Nevelésben hasonlóan csináltam, bár a kicsivel könnyebb, mert alkalmazkodóbb. Kár volt megengedni a nagyszülőknek, hogy elhalmozzák őket mindig édességgel, de erre sajnos nem tudok hatni.

2014. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem 3 gyermekem van, és mindegyiküknél más vált be. :)

Az elsőnél együtt alvás a nagy ágyban 2 éves korig, a másodiknál szintén, míg terhes nem lettem (15 hós volt ekkor a 2.) ekkor került külön ágyba a középső. A pici meg elejétől fogva nem akart elaludni a nagy ágyban, míg rá nem jöttem, hogy ő a külön ágyat igényli. :)

Elsőnél nem volt pihenőszékünk, a másodiknál vettünk, én hasznát vettem, mikor már sokat volt ébren, de még nem kúszott-mászott, abban elnézelődött pl. a konyhában, míg én főztem. A harmadiknál is jó volt a pihenőszék.

Amit feleslegesnek érzek így utólag, az nem valamilyen tárgy, hanem a túlzott aggódás mindenen. :) Nem szabad stresszelni, mert megérzik a picik, nagyon jó az "antennájuk" :) Egy Anya úgyis ösztönösen tudja, mi a jó, rá is jön előbb-utóbb! :)

2014. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én szeretnék a második babánál egy szívhang hallagatót, hogy a nagy fiamat és az apukát is jobban beletudjam vonni a dolgokba. De szerintem mást nem kell vennünk, mert mindenünk megvan még. Felesleges dolgokat nem nagyon vettünk. A szoptatásra nem fogok rágörcsölni, ha tápszer, akkor tápszer. Az altatásnál fogok változtatni, mert a fiam nem volt hajlandó egyedül aludni az ágyába, sőt már lassan 1 éve a földön hajlandó csak elaludni a szobájában. 2,5 éves.
2014. jún. 30. 14:25
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

En a masodik szuletese elott a kovetkezoket hataroztam el: eljarok szulesfelkeszitore, szulopozicios jogara (nagyon nehez elso szulesem volt es rettegtem a masodiktol), intimtornara jarok es folyamatosan gyakorlom is. A babaval kapcsolatban: az elejetol kezdve hozzaszoktatom a cumisuveghez (lefejt anyatejjel, mert rengeteget szivtam az elsovel amiatt, hogy nem fogadta el az anyatejet, csak a mellembol). Az elkepzeleseim azok voltak, hogy jon a tok jol alkalmazkodo, nyugodt masodik.

A valosag: semmilyen elokszitore nem jutottam el, viszont szuper szulesem lett igy is.

A cumisuveget eroltettem (minden este abbol kapott lefejt tejet, majd abbahagytam es amikor tenlyeg szukseg lett volna ra, mar esze agaban sem volt elfogadni, sokkal jobban szivok ezzel, mint anno az elsovel... Nemreg irtam ki kerdest, a hogyan potoljunk anyatejes babanal a folyadekot cimut...)

A nyugodt masodik baba: oruletesen hasfajos volt, napi 10-12 orat orditott, rosszul hizo, keveset evo, rettenetes alvo (van, hogy 10-szer kel egy ejjel). Viszont nagyon mosolygos edesbogar, csak eppen felhulla, cafatokban logo idegekkel terhelt lett a csalad mellette :) )

Amit a harmadiknal mashogy csinalnek: cumisuveg!!!!! es sokkal jobban probalnek a naggyal foglalkozni :( orok lelkiismeretfurdalasom van vele szemben, a kicsi minden idomet/energiamat felemszti.

Es tenyleg minden babanal mas valik be: mi kaptunk pihenoszeket meg a nagynal, 20 mp-et nem volt benne osszesen ugy utalta. A kicsivel viszont nagyon hasznos, amikor kezdett mar a hasfajas mulni, es nem kellett napi 24 oraban cipelni, jo volt oda is berakni, o nagyon szerette, onnan jobban latott minket, mint a foldrol.

2014. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!