Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bölcsőhalál ágyban jön?...

A bölcsőhalál ágyban jön? Nekem sokszor babakocsiban alszik. Már 5 ször sípolt a légzésfigyelő ágyban alvásnál.

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy halálra aggódjam magam akkor, ha leviszem?

ami elég sűrű, mivel leginkább így tudom elaltatni


2014. jún. 18. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Van rá esély. De azért aránylag ritka babakocsiban, mozgás közben, mert a rezgések miatt nagyobb az esély, hogy vesz levegőt.

Milyen légzésfigyelőtök van egyébként? Téves riasztás volt, vagy tényleg nem vett levegőt?

Hány fok van a lakásban?

2014. jún. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha félsz, lehet kapni olyan légzésfigyelőt, ami pelenkára csíptethető.


biztos, hogy azért sípolt, mert nem vett levegőt? vagy csak kihagyott egyet a légzése, vagy "lemászott" róla?

2014. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de a babkocsiban mégha pelenkára csiptethető is, ott tényleg mindig van mozgás, rezgés a kocsitól, nem tudom hogy érzékelne az :(

amúgy Angel care

egyszer igen melegben volt a baba, bebugyolálva, hason fekve, ez mind növeli a kockázatát egyszer akkor sípolt be, azóta vékonyan takarom, sokszor a keze is jégcsap így, de próbálom eltalálni a köztes hőmérsékletet, meg nem hason altatni, csak ritkán, ill.alig.


5-ből 2x jogos volt a sípolás

1x nem

maradék 2 eset kérdéses


a téveset azért valószínűsítem, mert pont a sípolás előtt eléggé nyugtalan volt az alvás, hüppögésekkel tarkítva,a jogos két esetben, az egyikben, melegben aludt hason ami kockázatot növel, a maradék két esetben nem tudom, mert egyikben csak mint alvó babát láttam és semmi egyébre utaló jelet nem, tehát nem hüppögött hogy tudnám téves riasztás volt, de nem is volt melegben, sem hason, csak simán háton fekve, szellősen takarva, a másik esetben meg nem figyeltem meg nem volt annyi lélekjelenlétem, rögtön ébresztettem.

2014. jún. 18. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:

a pelenkára csíptethető (a dokink szerint) a baba hasi mozgására reagál, mert teljesen rásimul a pocakjára, nem a babakocsiéra, vagy más mozgásra, és így riaszt, ha nem vesz levegőt a baba.


egyébként nekünk is volt riasztásunk a kiságyban (egy sajnos tuti nem téves, a többi kétséges), akkor tanácsolta a gyerekdoki, hogy vehetünk, ha félek, mert a babánk általában napközben csak kint alszik a babakocsiban.

Végül nem vettünk (de egy barátnőmnek van, ők a kórházban kapták, mert a babája tényleg nem vett levegőt egy jópárszor és megfigyelésre rakták rá), de még mindig van bennem félelem, pedig már 7 hónapos

2014. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha sípol a légzésfigyelő ne ess pánikba! Minden esetben ellenőrizd, hogy valóban nincs légzés, vagy téves a riasztás. A légzést úgy tudod ellenőrizni, hogy vagy a pici orra elé teszed a kezed, így érzed a levegő áramlását, vagy megfigyeled a mellkas mozgását. Ha van légzés, tévesen riaszt a légzésfigyelő. ebben az esetben olvasd el a használati utasítást még egyszer, mert lehet, hogy rosszul van a matrac alá téve az érzékelője. Vagy az érzékenységi fok túl magasra van állítva. stb.

Ha valóban kihagy a légzés, ebben az esetben kell ébresztgetni a csecsemőt, ill. szükség esetén megkezdeni az újraélesztést, DE! Jelezni kell a gyerekorvosnak és a védőnőnek! Nálunk csakis téves riasztás volt, ezt is jeleztem a védőnőnek és kivizsgálásra akart küldeni. Pici volt a baba, mihelyt elérte a három kilót, abba maradtak a sípolások.

2014. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk pelenkára csíptethető légzésfigyelőnk van és ahogy már írták korábban is, a baba hasi légzését figyeli. Napi 24 órában hordja a babám (az az ő "mobija" :-)). Mivel elég vékonyka a dràgám, ezért harisnyàt szoktam ráadni, hogy mindig hozzáérjen a pocakjához. Ilyen melegben pedig levágtam néhány harisnya lábrészét és azt adom rà.
2014. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!