Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Se tej, se tápszer? Hogy...

Se tej, se tápszer? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
15 hónapos gyermekem reggel és este még tápszert kap. De már egyre kevesebbet iszik.. reggel jó, ha 100 ml lemegy, este mondjuk olyan 290-300 (az még ok). Gondoltam, kiváltom neki a reggelit tejjel, de azt meg végképp nem issza meg. Mit csináljak? Adogatnám neki a tejet fokozatosan, de az első korty után már nem kell neki a második... Az az igazság, hogy pénztárcakímélőbb lenne a tejcsi, meg előbb-itóbb úgyis le kellene szokni a tápszerről.. nem? Ti hogy csináltátok?
2014. jún. 18. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

kakaót bele!! sztem mindenhol elérkezik az a pillanat mikor már nem ízlik a tápszer,lányomnál ez kb egy évesen jött,fiamnál most 8 hósan,tezek bele 2 dl-hez kb egy kávékanál nyuszis kakaót,így megissza,tejbe dettó tehetsz

vagy helyettesítsd másmilyen tejtermékkel

2014. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és attól nem romlik a foga?
2014. jún. 18. 13:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk én azt sem hiszem, hogy ha nem akar akkor feltétlenül tejet kell vele itatni minden nap kétszer, de ha akarod itass kakaót bár akkor meg tényleg megszokja az édeset és végkép csak azt akar.
2014. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem akarom erőltetni neki, dehogyis! csak szépen lassan átszoktatni... vagy hagyjam? azt mondta a doki, hogy vannak gyerekek, aki 3 éves korukig tápszert isznak.
2014. jún. 18. 13:25
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Én biztos nem adnék neki agyon cukrozott kakót. Adjál neki teát vagy vizet. A tejtermékeket meg pótold túróval, joghurtta.
2014. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi is 15 hósan szoktunk át a tejre és ahogy írod: kortyonként. Hetekig csak 1-1 korty, aztán szépen lassan egyre több. Nem raktam bele neki kakaót, de figyeltem, hogy jó minőségű, 3,5%-os tejet adjak neki. Most két éves, reggel és este is lemegy egy-egy pohár tej, szokott kapni 2,8%-osat is, de a 3,5-es még mindig jobban ízlik neki. A kakaót is kóstolta, szereti, de nem jobban, mint a sima tejet. Idő kell mire megszoknak valami újat!
2014. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én 2.8-asat adtam neki. de akkor lehet, hogy majd megpróbálom a zsírosabbat is
2014. jún. 18. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Kerdezo ha at akarod ra fokozatosan szoktatni akkor csinald a kovetkezot:

Pl. a 300ml tapszer helyett keszits 250ml tapszert es ontsel hozza 50 ml rendes tejet. Igy az ize nem lesz hirtelen olyan mas. Csinlad ezt par napig.

Utanna 200ml tapszerhez ontsel 100ml tejet, ezt is par napig.

Utanna keverd felesbe, majd fokozatosan csokkentsd a tapszert es noveld a tejet.

En igy szoktattam at a kisfiam annak idejen. Kulfoldon elunk es itt tanacsoltak igy. Nallunk bevallt.

2014. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem itta a tápszert a tejem 13 hónaposan ment el. Tejet kortyonként, egyre többet kapott. Illetve turmixnak elkészítve kapta. Meggyel, banánnal. Joghurtot szintén gyümölccsel ízesítettem. Én is 3,5%-os tejet adtam. Kakaót jóval később kapott, én mindig a natúr ízekkel kezdek.

De 2 éves korára itta a kakaót a macikávét is. Karamellás tej, a mai napig nem ízlik neki, pedig már 4 éves lesz.

2014. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem se baj feltétlen, ha nem issza a tejet. elvileg nem is kéne a tehén tejét meginnia az embernek, a kisboci sem inná meg az anyatejet :) :)


na de viccet félretéve, tényleg jó, ha mondjuk adsz neki joghurtot, túrót, csinálsz neki mondjuk banánturmixot.


lehet rizsnyákot is készíteni (ledarálod szárazon a rizst, és vízzel megfőzöd, vagy a megfőzött riszt darálod össze, mind1, keres rá google-n) a rizsnyák bevált dolog a babáknál, ha jól tudom már 4-5 hónapos baba is kaphatja.


tejbegrizzel is próbálkozhatsz, az én egy évesem szereti :) fahéjjal ízesítheted, vagy ami tetszik ...


inni ha lehet vizet adj neki, esetleg gyerekteát, frissen préselt gyümölcs levét. (most jön a gyümölcsök szezonja, piacon 2-300 Forintokért lehet egy egy fajta kilóját venni, hígíthatod a levüket vízzel)


az én babám mondjuk anyatejes, de szerintem a nagybabáknak való tápszerben is megvan egy csomó minden

2014. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!