Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok nagyobb adagot...

Szoktatok nagyobb adagot főzni a babának és fagyasztani?

Figyelt kérdés
Kicsit szeretném egyszerűsíteni az állandó pici-főzicskézést napi 4-5x a konyhában. Gyümölcsturmixolgatás, egy kis krumpli főzicske, stb. Most, hogy már egész nap eszeget, egész nap a konyhában 1-2 almával kenem össze az eszközöket. Meg lehet csinálni, hogy nagyobb adagot készít az ember és elteszi tárolópohárban (anyatejet tároltam benne régen), és csak egy héten egyszer főz?
2014. jún. 19. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, lehet nagyobb adagokat főzni és fagyasztani. De azért arra figyelj, hogy van olyan étel pl. a krumplis pépek, amelyeket nem lehet fagyasztani, mert a krumpli kiengedés után már nem az igazi. De különböző gyümölcs- és zöldségpépeket lefagyaszthatsz. Viszont nem tudom, mennyi idős a babád és hol tartotok a hozzátáplálásban, de az első pár hónapban ugye krumplival szokás sűríteni. Úgyhogy a minden napos minimum krumplifőzést elég nehéz lesz elkerülni.
2014. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem, mert a krumplis cuccokat nem jó fagyasztani.

Aztán mire a lefagyasztott egyéb zöldségekhez hozzáfőzöm a krumplit, annyi idő alatt a többi is megvan és frissen. :)


Meg pl az alma leturmixolása is gyorsabb és friss az alma, mintha a fagyasztóból vennéd ki és ki kéne olvasztani.


Én 2 napra szoktam főzni neki, akkor 1 nap amikor nem kell mindent összekenni, az is valami.


De kinek mi jön be... :)

2014. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez igaz. Nem egyszerűbb... Akkor marad a pepecselés a kis adagokkal minden nap 4-5x :) Beletörődöm :) Nem semmi azért a bébiételek ára sem, közel 400.- egy kis üveg! Agyrém!
2014. jún. 19. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mostanság márkét napra főzök, addig semmi baja nincs a hútőben az ételnek. S ha éppenséggel kevés is az adag, csak kiveszem, leturmixolom és már ehet is tovább :)

Persze mindent abban a vízben hagyok amiben főtt.

pl.tegnap megfőztem az az napi adagot ésmaradt neki belőle ma is. HOlnap megintmegfőzök dupla adagot és lesz belőle holnaputánra is. A gyümölcsökből sajnos üvegeset kap.

2014. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én főzőcskézem neki.Nem nagy fáradtság és legalább frisset kap. Szerintem nem éérdemes fagyasztani.Elmosogatni is pár perc , vagy beledobom a mosogatógépbe.
2014. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt fogyasztom ami idény zöldség, pl tavasszal elég sok sütőtököt fagyasztottam le, kivettem a hűtőből, reszeltem hozzá almát és kész is. Vagy a hús van előre megfőzve turmixolva, jégkocka tartóba lefagyasztva,de a kertben már a spenót és a saláta is letermett, így azok is a fagyasztóban végezték. Frissen főzök neki hozzá krumplit, vagy tésztát.
2014. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én általában két napra főzök neki. De szoktam fagyasztani is,ha úgy adódik,hogy valamiből többet sikerül,vagy amikor nagymamához mentünk húsvétra,előre főztem és fagyasztottam és úgy vittem neki. Én a zöldséges,húsos ételeit készítem előre,a gyümölcsöt frissen turmixolom. Lehet,hogy hülyeség,de én a krumplis főzelékeket is fagyasztom,és szerintem semmi baja sincs utána.
2014. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!