Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható vagy eldobható pelenka...

Judcsy kérdése:

Mosható vagy eldobható pelenka? És melyiket mikortól?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag újszülött kortól. Én a mosható mellett döntöttem és már meg is rendeltem a babánknak a készletet. Ha gondolod privátban bővebben írok róla.
2014. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Èn is nèzegettem a mosható pelenkàkat,de eldobhatós mellett döntöttem.Idöhiànya miatt is.Sajnos nem igazàn van idöm azokat mosni,szàritgatni.Elèg pörgös èletünk van igy is.De termèszetesen biztos jô,ès egèszsègesebb.Csak nem mindegy melyiket veszed.Ès ûgy jó,ha van egy teljes kèszleted belöle.

Mi eldobhatósbôl a pemperst szerettük,(pici koràban azt hasznàltuk)aztàn kb 7 hôsan vàltottunk a magyar pelenkàra.Nem veszek èszre különbsèget.Csak àrban 42ft/db-ra jön ki.

2014. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
elsőnél papírt használtunk végig,a második egy hónapos korától kb moshatot.Előtte nem akartam,mert ebben is működött a nem tudom,nem fáj.Míg panelban laktunk nem szembesultunk azzal a hihetetlen pelenka mennyiséggel,amit egy gyerek elhasznal,aztan mikor kertesbe költöztünk,és azt vettük észre,h a szemetunk 90%a pelenka(mert itt ugye hetente egyszer viszik,ami benne van,mind a mienk...)egyébként semmivel nem bonyolultabb szinte,mint a papír,mi zsebest használunk..
2014. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hát én úgy tervezem hogy először eldobhatót veszünk, amíg napi 4-5-6...x kell tisztába tenni. ez nem tudom mikor lesz (első gyereket várom), azt mikor ez minimum a felére csökken, a nagy dologra gondolok, onnantól jöhet a mosható. de nem szeretném már az első napomat otthon az állandó pelenka mosással tölteni :)
2014. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
első perctől mosom. kistesónak is mosható lesz. az a válaszoló,akji azt írta,h. nincs ideje mosni és szárítani,csak annyit mondok,h. a gép mos, a nap szírít. neked kb. 1 perc betenni plusz 2 mosást a héten és plusz 10 perc kiteregetni. ez 22 perc az idődből egy héten!
2014. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom én az észt osztani tényleg, de ezeket a modern mosható pelenkákat nem kell kézzel mosni, sikálni, mint az ősidőkben, csak egyszerűen be kelk dobálni őket a mosógépbe. Az meg nem hiszem hogy bárkinek is nagy erőfeszítésébe kerülne, hogy beindítsa a gépet.
2014. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Azoktól kérdezném akik moshatót használnak, a kaki foltok mivel jönnek ki? Mert a mosógép tuti nem hozza ki.
2014. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kakifogó papírt kell a pelus belsejébe tenni, azt pedig peluscserekor a papír 4 sarkát összefogva a tartalomnal együtt a wc- be kell dobni.

Anyatejes kakinál ha lefolyna a papírról akkor csak egy kis marhaepe szappannal kell bekenni, mielőtt az ember a vödörbe dobná. Tökéletesen eltüntet minden foltot.

Ez már nem olyan mint anno a tetra pelenka amikir még nyakig a kakiban kellett turkálni.

2014. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

huhh...erre a nyakig kakiban túrkálásra én is emlészem, pedig még csak 23 éves vagyok. de amikor a kis testvéreimet tettem tisztába.... :)

lehet hogy (Ha tényleg ennyire egyszerű, nem úgy mint anno, kézzel kimosni stb) lehet mielőbb elkezdem gyűjteni őket. ti mennyit és milyet használtok?


az egyik válaszoló

2014. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
én nem használok kakifogót,de a napoztatás minden foltot eltüntet.
2014. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!