Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt már valaki olyant,...

Tapasztalt már valaki olyant, hogy a baba szinte egyfolytában behúzza, összeszorítja a lábujjacskáit, megfeszíti, kifelé feszíti a lábfejét, és keresztezi a lábacskáit?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba? A kisfiamnak folyton keresztben voltak a lábai, nagyon nehezen lehetett öltöztetni, mert a végtagjait alig tudtam mozgatni, mintha mindig ellent tartana. Nem tudott rendesen szopizni. A szája folyton nyitva volt és az egyik szeme kisebb volt mint a másik. Alvásnál mindig csak az egyik irányba fordította a fejét.

Más probléma miatt fejlődésneurológiára jártunk. Onnan küldtek minket Dévényeshez. Kiderült, hogy feszes az izomzata.

Egyébként nem forgott, csak az oldalára fordult, és homorított. Nekem főként ez lett gyanús, szóval, ha nem küldenek is mentünk volna.

Kisfiam enyhe oxigénhiánnyal született, meconiumos volt a magzatvíz. 1 éves koráig jártunk Dévényre.

Elég gyanús amiket leírsz, de a leggyanúsabb a keresztezett lábak. Én a helyedben megmutatnám egy Dévényesnek.

2014. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nemsokára 9 hónapos a kislányom. Semmi egyéb tünete nincs. Koraszülött volt, izomtónus eloszlási zavarral, minden mozgást később kezdett, de szépen halad. Forog, kúszik, próbálkozik felülni, felhúzza magát térdelésbe, négykézlábra áll és kutyázik. Az orvosa eddig azt mondta, hogy majd kinövi. A keze ugyanilyen volt, szépen elhagyta magától, már teljesen rendben van. Szerinte ez azért van, mert nem használja az izmait, ha elkezd mászni átmozgatja őket és szépen elhagyja. Ki lehet neki nyitni a lábacskáját, szépen tudom öltöztetni is, ha tornáztatom én lazának érzem. Aggályaim miatt kaptunk neurológiára beutalót, de hosszú a várakozási idő, 1 hónap múlva mehetünk. Kértem Dévényestől időpontot, oda jövő hétre kaptunk. Remélem nincs nagy gond.

2014. jún. 21. 07:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiamnak is pontosan izomtónus eloszlási zavara volt, de főként feszes volt.

Én nem vagyok orvos, de nem értek egyet az orvosotokkal. Ha tudta is, hogy mi a baj, akkor miért mondta, hogy majd kinövi? Az ilyesmit nem lehet kinőni. És ok, hogy csinált mindent, csak később, nem is ezzel van a gond. Hanem az ilyen gyerekek lesznek később az "ügyetlenebbek" tornaórán. Ők lesznek azok, akikkel nem szívesen fociznak, labdáznak a többiek, mert "kétballábas", "kétbalkezes". Ezeknek a gyerekeknek nem lesz sikerélményük a sportban. Egy életre megbélyegezheti őket, a gyermekkori kudarcaik.

Nem akarlak megijeszteni, de tapasztalatból mondom. Unokaöcsém pl imádna focizni, de olyan ügyetlen, hogy folyton kiközösítik, már nem is mer játszani, még a keresztapjával sem nagyon. Általában minden sportban ügyetlen, ezért inkább nem is sportol semmit már.

Oxigénhiánnyal született, mindent sokkal később kezdett csinálni mint a többiek, már elmúlt 1,5 éves mire elindult. A szüleinek mégis elég volt, hogy az orvos azt mondta, hogy lusta. :( Most meg nem értik, hogy miért olyan ügyetlen.

9 hónaposan nem vagytok elkésve semmiről, de minél korábban kezdik a fejlesztést, annál hatékonyabb.

2014. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koraszülött gondozáson mondta a doktornő, hogy annyira csekély a feszessége, hogy ezt simán elhagyja majd magától. Átmozgatta, megtornáztatta, nekem alaposnak tűnt. Még annyit mondott, hogy ez szerinte inkább egy rossz szokás, beidegződés. Hason semmi gond, hanyatt fekve és ölben csinálja csak.
2014. jún. 21. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!