Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti nem vagytok...

Anyukák! Ti nem vagytok agresszívabbak mióta megszületett a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a gyerekkel..vele végtelenül türelmes vagyok, a szeretet összes formáját megkapja, kiegyensúlyozott, boldog baba..hanem a környezettel..mióta megszültem kihalt belőlem a naiv kedvesség, a mindenkinek megfelelés, az h véletlenül se bántsak meg mást..inkább nyers őszinteséggel jellemezném magam..kimondom a véleményem néha ügyet sem vetve arra h megbántok vele mást. Trágárul beszélek, pedig sosem káromkodtam (nem a gyerek előtt)és indulatosabb vagyok, néha magamra sem ismerek..egyszerűen nem tudok ellene mit tenni..de nem akarok ilyen lenni! Mondom a gyerek az más, vele őszintén kedves és türelmes vagyok őt imádom, de szeretnék másokkal is ilyen lenni..ez mitől lehet? a hormonoktól? vagy mert nem tudom magam elfogadni? nagyon meghíztam, de a párommal ez mit sem változtat a kapcsolatunkon, ugyanúgy kíván mint előtte, szépnek lát...ez sokat jelent nekem, de magamat nem tudom elfogadni..volt vki hasonló cipőben? 10 hós kislány anyukája..

2014. jún. 21. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Idővel változunk. Ez egyáltalán nem biztos, hogy amiatt van így, hogy szültél. Én is sokmindenben változtam az utóbbi időkben, néha nekem is így eszembe jut, hogy rágebben ezt nem mondtam volna ki, vagy tettem volna meg.

Ilyen vagy és így kell elfogadnod magad. Maximum annyit tehetsz, hogy nagy levegőt veszel, mielőtt kimondod a véleményed és vagy sikerül bent tartanod, vagy nem.

Szóval Te ilyen vagy, lehet ezen nem tudsz változtatni. A testeden viszont igen, ha annyira zavar.

Én 23 kg-t szedtem össze terhesség alatt, 7 hónap alatt 1-2 kg kivételével mindet leadtam.

2014. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem híztam meg és semmi bajom magammal, de én is türelmetlenebb és kíméletlenül őszintébb vagyok másokkal. Simán kimondom a véleményem ha kérdezik.

Én magamnál a válást okoltam, hogy ilyen lettem, az ex szinte betegesen hazudozott mindenben, még abban is amiben nem kellett volna, még a baráti köre is kibukott rá (szóval nem csak velem adta elő, nem én voltam a házisárkány aki elnyomta).

Kicsit önzőbb is lettem, átalakult a fontossági sorrend. Most az első helyen a gyerekekkel én állok, természetesen ők a legfontosabbak, de magamnak is kikövetelem tőlük az öt perc csöndet amíg megiszom a kávémat. Utána jön mindenki más.

Gyerekek előtt sokan kihasználtak, én meg mentem segíteni akár a saját káromra is. Most ilyen nincs. Segítek és ajándékozok addig, amíg a kedvem tartja. Pl. a használt jó minőségű ruhákat szívesen odaajándékoztam másnak, én örültem, hogy nem kell cipelnem sehová és megszabadulok tőle, másnak meg jól jött.

Viszont amikor arra kértek, hogy szervezzek át egy programot úgy, hogy nekünk kényelmetlen lett volna csak azért, hogy a másiknak jó legyen, akkor lazán mondtam nemet és az érzelmi zsarolásnak meg a győzködésnek is ellenálltam. Nekünk nem volt jó, alkalmazkodjanak ők.

2014. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Elég szomorú, ha belőled ezt hozza ki az anyaság. Vajon mikkor jön el az az idő amikor gyerek sem lesz más, mert egyszer biztos.
2014. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Megnőtt az önbizalmad (mint minden nőnek szülés után), semmi kóros nincs ebben.
2014. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan vagyunk így. Temperamentumtól is függ, hogy mekkora adag türelemmel bírsz, ez adott. Ebból gazdálkodsz. Te döntöd el, hogy a gyerekre vagy a környezetedre fordítod. Nekem is a kicsi a fontosabb, de nem bántom a környezetem csak könnyebben mondok nemet és nem mindíg érdekelnek mások csip-csup ügyei/mikor a babám nem eszik, nem alszik- más meg erre legyint- mindegy/ Az is egy másik kérdés, hogy a rokonaid, barátaid ezt mennyire veszik zokon.
2014. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Hasonló cipőben jártam jó néhány hónapig, mint te. Kb. a gyerek 1 éves koráig! Nekem a fáradtság, az állandó kialvatlanság volt a fő ok, sehogysem tudtam feltöltődni, és ez fokozódott odáig, hogy ingerültebb lettem a környezetemmel. Bár ebből főként szegény férjem látta kárát. Máig végtelen hálás vagyok neki azért, hogy kibírt engem és türelmes volt, nem hagyott el minket. Nagyjából az első év után kezdtem ismét magamra találni. Többet mosolyogtam, már nem kattogtam, ha nem úgy alakult egy nap, vagy épp a gyerek készített ki valami aprósággal, mert az hazudik, aki azt mondja, minden nap "bugyuta" módon képes türelemmel lenni a gyereke iránt. /Ezt kérem senki nem vegye magára! Nem bántás!/

Vannak nők, akikből sajnos vagy nem, de ezt is kihozza az anyaság. Én már elfogadtam, nem szégyellem magam, és nem érdekel, ki hogy vélekedik erről.Ez van.

Szóval nem vagy egyedül, csak ennyit akartam írni. :)

2014. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Ilyesmit én is észrevettem magamon. Szerintem,ahogy valaki írta előttem is,megnő az önbizalmunk,illetve ott a baba,akiért mi vagyunk felelősek és nyilván egy anyának a gyermeke az első. Én is könnyebben mondok nemet,vagy mondok ellent,ha olyasmiről van szó,ami nekünk,a gyerekkel nem megfelelő,vagy ha pl olyan javaslatokat akarnak rám tukmálni a gyerekneveléssel kapcsolatban,ami szerintem nagy baromság. Határozottabb lettem,és ez nem baj. Amíg folyton éjszakáztunk a babával,a fáradtság miatt is türelmetlen voltam,semmi kedvem nem volt jópofizni senkivel,amikor állva is majdnem elaludtam.
2014. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Na már értem miért van annyi kérdés akkor arról, hogy szülés után barátok miért kopnak meg.
2014. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Én szülés előtt voltam sokkal hirtelen haragúbb. A saját főnökömre képes voltam azelőtt rávágni az ajtót, és még a terhesség előtt, tehát nem azért, mintha olyan nagyon biztonságban éreztem volna magam. A terhesség alatt már jóval kiegyensúlyozottabb lettem, mióta pedig szültem, azon csodálkozom, hogy meg sem mukkanok olyan helyzetekben, amikor máskor már tudom hogy robbannék. Most szembesültem vele, hogy ha az embernek gyereke születik, mindenki jogot érez arra, hogy beleszóljon az életébe és jótanácsokkal bombázza és azon csodálkozom, hogy eddig még egyiknek se vágtam a képébe, hogy törődjön a maga dolgával. Mindenki azt hiszi, joga van közölni velem, hogy rosszul nevelem a gyerekemet, vagy egyenesen rosszul gondoskodom róla, amiért ringatom ha sír (=összerázom a gyereket), nem adok neki cumit, nem itatom köménymagos teával az anyatej mellett, nem csukom rá a szobaajtót, ha sír, hanem még karba is veszem, vele alszok, ha szüksége van rá és nem teszem be a kiságyába, nem dugom menhelyre a kutyáimat, stb...stb...stb...Azt olvastam, a szoptatás türelmesebbé teszi az embert, az oxitocin szint miatt, hát lehet ez van nálam is, mert alaptermészetem szerint már rég megmondtam volna a jótanácsosoknak, hogy törődjenek a maguk dolgával...
2014. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!