Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 17 hónapos...

Mennyit alszik 17 hónapos babátok? Hogyan altatjátok őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyit alszik 16-17 hós babátok?

Fiam sosem volt nagy alvó, 7 hónapos kora óta napközben egyszer alszik csak. Most eljutottunk odáig, hogy éjjel kb 9 órát alszik, napközben pedig 1.5 órát. Ez mennyire van helyén? Kicsit engem már kiakaszt, mert így szinte semmire nincs időm, ha én is szeretnék aludni. Legtöbbször egyedül vagyok vele egész nap.

Változó, hogy mikor alszik el, mert az altatás sem megy mostanában (szemfogak jönnek...), van, hogy csak 23:00 körül megy aludni, ilyenkor alszik reggel 7-8 közöttig. A másik véglet, ha elmegy 20:30 körül aludni, ilyenkor, mint ma is, már 4:45-kor fent volt.

De olyan is van, hogy leteszem 20:30 körül, és reggel is 7-8 között kel, csak éppen hajnalban 2:00 körül fent vagyunk 2-3 órát.

Délutáni alvása 13:00-14:00 körül van, kb 1.5 órát alszik, de ha nagyon későre tolódna, 16:00-kor legkésőbb felébresztem.

Van valakinek hasonlóan alvó babája? Hogy sikerült beállítani az alvását? Erre is keresnék tippeket, mert már a kiságyában nem akar elaludni, folyton kéreckedik ki.

Régen megvolt a rendszerünk, 20:00-kor volt alvás este, altatni kellett mindig is, de nem volt vele különösebb probléma 1-1 esetet leszámítva. De mostmár nem akar a kiságyában maradni, kanapén altatom el, de közben meg le-leszaladgál, ha ott tartom, hisztizik.

Régen 6-7 között kelt, ez is fix volt, az éjszakát ritkán aludta át csak. Napközben 12:00 körül aludt 1-2 órát.

Most minden felborult, úgy érzem, a szemfogak óta, és nem tudom, hogy vissza tudunk-e állni.

Van valamit ötletetek altatásra? Már teljesen tancsátalan vagyok. Régen a tápszer után egyből menni akart a kiságyba, egy kis éneklés, simogatás és hamarosan elaludt. Most meg akár órákat szenvedünk. Álmosnak is tűnik mindig, nem hiszem, hogy ez lenne a baj.

Délután babakocsiban altatom, mert már egy ideje az volt, hogy többet altattam kiságyban, mint amennyit utána aludt. Így meg simán elalszik... Viszont este nem akarom így altatni, mert már többször ráfáztunk, hogy este is elaltattuk így, éjjel felébredt, sírt, és mondta, hogy "kocsi, kocsi", csak ott nyugodott meg, ha tologattuk.

Nem tudom, hogy lehetne újra a régi a rendszerünk. Gondolkoztam gyerekkanapén is, hogy ott mellé tudok bújni, de azt sem akarom, hogyha gondol egyet éjjel, akkor felkel és kijön a szobájából...

Nálatok hogy megy az altatás?


2014. jún. 21. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A fiam 17 hós, ő délután kb 2 órát alszik. Este 9 körül fekszik le és reggel 8-9-ig alszik.

Kb 10 hós kora óta csak úgy hajlandó aludni, ha lefekszek mellé. SZóval úgy altatom, h odafekszek mellé, elalszik, aztán ott hagyom. :)

2014. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Húú, akkor nagyon jól alvó babád van!! Mennyivel többet alszik, mint az én fiam...

Mennyi idő alatt alszik el altatáskor? Nálatok nincs az, hogy feláll közben, lemenne az ágyról, stb.?

Én ezzel nem tudok mit kezdeni, mert ha rászólok, vagy ott tartom, akkor rögtön sír, hisztizik, ezzel sem leszünk előbbre. Viszont látszik, hogy fáradt, sokszor csak botladozik, de azért is menne mindenfelé.

Szopizik még, vagy iszik tápszert? Lefekvés előtt kapja közvetlenül?

2014. jún. 21. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!