Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek után hagynátok, hogy az...

Ezek után hagynátok, hogy az apuka láthassa a picit? Vagy aki ezt akarja, képtelen megváltozni?

Figyelt kérdés

Terhes lettem a barátomtól, nem terveztük (védekezés mellett történt). Azt tudni kell, hogy a barátom és a családja gazdag és ez látszik is rajtuk, a viselkedésükön. Az én szüleim átlagosak, anya tanárnő, apa jogász.

Mikor elmondtam a barátomnak, hogy terhes vagyok, közölte, hogy vetessem el, ő nem akar gyereket. Szakítottam vele, nem akartam látni.

Utána az apja személyesen felkeresett (minimum 9 órás repülést megtett), hogy havonta kapok életem végéig x összeget, ha elmegyek az abortuszra és nem beszélek róla senkinek. Még egyszer ezután próbálkozott a párom, de esélytelenül.


Most van egy tündéri, nyugodt 4 hónapos kislányom. Nemrég felhívott az apja, hogy a környéken volt dolga (persze...) és találkozni szeretne velünk. Mondtam, hogy csak én megyek, a pici alszik.

Elmondta, mennyire megbánta, ami történt közöttünk és ezalatt az 1 év alatt rájött, hogy nincs normális élete nélkülem, én jelentettem neki mindent és szeretné, ha találkozhatna a lányunkkal és dolgoznánk azon, hogy jobb legyen közöttünk a viszony.

Nem tudom, hogy meddig fog nála ez tartani, de nem akarom, hogy a gyerekemmel is azt tegye, amit velem. Vagy mi lesz később, pénzt ad neki, amikor nem marad csendbe?!

Azt mondtam, hogy gondolkozok a dolgon, de őszintén fogalmam sincs, hogy mit tegyek.

Eddig volt egy viszonylag nyugodt, normális életünk, nem akarom, hogy örökös drámában nőjön fel, olyan emberekkel körülvéve, akik egyszer azt akarták, hogy meg se szülessen.


Másrészről viszont mégis csak az apja...

Fiatal vagyok és randizhatok akárhány emberrel, bárkivel lehet kapcsolatom, senki nem fog rá úgy tekinteni, mintha a sajátja lenne.


2014. jún. 21. 12:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ebben marha nehéz tanácsot adni. Nem tudjuk, mennyi ideig voltatok együtt, milyen volt akkor.

LEHET, hogy adnék neki még egy esélyt. Attól is függ, hogy az apja által mennyire befolyásolható.

És mi van, ha "becsúszik" még egy gyerek? Erre azért rákérdeznék.

2014. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ja, igen, hagynám, hogy lássa a gyerekét.

Akkor nem engedném, ha egy agresszív, primitív barom lenne.

2014. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd meg neki, hogy találkozzanak. Talán tényleg megbánta és megváltozott. Ha mégsem, még mindig tudod mondani, hogy ne jöjjön többet. Gondolom nem írtatok apaságit, és mivel édesapád jogász, tudod, hogy jogilag nem tudja követelni, tehát rajtad múlik, mennyit engedsz neki. Mindenkinek jár még egy esély. Az én anyósomék sem repestek az örömtől anno, pedig házasok voltunk már és a férjem közel 40... Azt mondták, nekik már van 2unokájuk ( másik gyermeküktől), minek még egy. Férjemmel kerekedett a szemünk, hogy ez most komoly???? Nem mondom, hogy oda vissza van anyós az unokától, de normális a kapcsolat. Ha megyünk örül neki, vesz neki babapiskótát, 10percet még foglalkozik is vele és ennyi. Sokáig gondolkoztam rajta, ha így állnak (azóta már csak anyós él) hozzá, nem is viszem a gyereket oda. Ellenben mindenkinek lehetnek rossz napjai. Főleg, hogy fel is keresett, hogy mennyire megbánta. Egy esélyt megérdemel!

( amúgy azzal nem értek egyet, hogy egy új kapcsolatban a párod nem szeretné sajátjaként. A testvérem féltesóm ellenben édesapám sajátjaként nevelte és pontosan ugyanazokat kapja (sőt!!), mint én. Lakás, autó stb. Minden megkapott, soha semmiben nem szenvedett hiányt. Ugyanabban a féltő szeretetben volt/van része, mint nekem)

2014. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

4 évet voltunk együtt, a kapcsolatunk alatt nem volt semmi gond. Jó, voltak apróbb veszekedések, de mindent megoldottunk.

Az apja már nem tudja befolyásolni, meghalt (nyugodjon békében). Gondolom ezért most keresett fel, van egy olyan érzésem, hogy az apja őt is sakkban tartotta. Most meg ő örökölt utána mindent, a cégeket, vállalatokat is, így már nincs mitől félnie.

2014. jún. 21. 12:17
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Értelmetlen a kérdés mert láthatás apa joga amit ha nem biztosítasz 80 ezres bírság mellett börtönbüntetésre is ítélhetnek az új családjogi törvény értelmében.

Ehhez még ügyvéd sem kell, ha meg pénze is van bármikor megtudja fizetni és majd bíróság megítéli neki a láthatást.

2014. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

"Eddig volt egy viszonylag nyugodt, normális életünk, nem akarom, hogy örökös drámában nőjön fel, olyan emberekkel körülvéve, akik egyszer azt akarták, hogy meg se szülessen."


én emiatt nem engedném, h "visszacsinálja". vannak dolgok, amiket nem lehet csak úgy "visszaszívni". az, h pénzért megrendelték volna a halálát, nekem ilyen. megbocsáthatatlan. ráadásul ha ilyen a hozzáállása a dolgokhoz, a nehézségekhez, akkor sajnos ez később is újabb és újabb konfliktusokhoz vezet. nem lesztek boldogok a későbbiekben sem, ennyit nem tud egy ember változni. az viszont nagy változás lenne, h mist már a gyereked is szemmel kísérhetné a "veszekedéseket", az egyet nem érést, a feszültséggel teli légkört. a leírtak alapján (szépen fogalmazol, helyesen írsz, nem káromkodsz, nem mocskolod a párod) egy kimondottan értelmes fiatal nő vagy. találhatnál nála sokkal jobbat, hozzád illőbbet is

2014. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

"olyan emberekkel körülvéve, akik egyszer azt akarták, hogy meg se szülessen."


Mintha egy nő nem ijedne meg egy véletlen gyerektől, dehogynem. Nem kell álszenteskedni, attól még szeretheti.

Gyerek meg honnan tudná, meg hogy mit akartak ha az anya nem mondja el. Mert az, hogy egy lyukas gumi eredménye kb még kimatekozható kamaszként, de hogy ki mire gondolt csak akkor ha valaki elmondja.

2014. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én is megijedtem, persze... De nála és a szüleinél ez azt jelentette, hogy próbáltak megvesztegetni, pénzzel és egyebekkel rávenni, hogy vetessem el.

Most őszintén, melyik nagyszülő tenné ezt, aki szeretné az unokáját?


20 éves vagyok.

2014. jún. 21. 13:52
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Irreleváns hogy gazdag-e vagy sem. 4 év együttlét, ismerhetted azért egész jól és Ő is Téged. Jó sokáig váratott magára, hogy előkerüljön. Te valószínűleg még mindig "pipa" lehetsz rá ezt a soraidból ki lehet venni. Talán először azt kéne eldönteni, hogy te el tudsz-e képzelni vele még akármit is, ugyanis ahol te vagy ott van a gyermeked is. Ha úgy vagy vele hogy a Te életedben részt vehet akkor a kislányéban is fog. Ha viszont nem akkor előbb vagy utóbb rendezni kell a kislányod családi jogi státuszát. Lényeg hogy a Te lelked, életed és a kislányodé is nyugodt legyen. Ennyi, ami a Te esetedben a válaszom lehet. Személy szerint azonban hozzátenném, hogy erkölcsileg semmik azok a férfiak akik nem tudják vagy akarják vállalni a felelősséget a gyermekükért.
2014. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!