Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kis korkülönbséggel...

Milyen kis korkülönbséggel bevállalni a tesót?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányom és párommal úgy döntöttünk, hogy legyen tesvére :) 2 éves elmúlna, mire megszületne a tesó. Segítségem van, anyósom és a lányom keresztanyja. Kíváncsi lennék, hogy ti hogy éltétek meg :)

A válaszaitokat köszönöm szépen :)


2014. jún. 21. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

18 hónap van a kettő között.

Az eleje az maga volt a rémálom, nem az első hetek, hanem amikor a kisebbik elkezdett helyet változtatni, a nagy gyilolászni kezdte. Sok családban a testvérféltékenység nem is az elején, hanem a kicsi helyváltoztatásakor kezdődik.

Vagy a gyerekek bőgtek, vagy én, pedig segítségem is volt.

Elindulni valahová - akár csak egy kis séta- iszonyat szervezést jelentett, öltöztetés, persze valamelyik induláskor csinált be amikor már mind nagykabátban voltunk. Nehéz volt összehangolni néha a napirendet, mire megszoktunk valamit már borult is, hogy a kicsi már nem háromszor aludt napközben hanem kétszer, de nem egyezett a nagy alvásidejével...


Amikor a kicsi is partner lett a játékban, továbbá a napirendjük is azonos lett (1x aludtak délben) minden megváltozott. Egyre könnyebb volt velük elindulni, eljátszottak egymással.

Most már nagyok, az első kb. 2-3 év nehézsége ellenére most már sokkal jobb, mint a nagy korkülönbségnél vagy az egykéknél.

Sok egygyerekes anyuka panaszkodik, hogy folyton a s...ggükben a gyerek, egy perc nyugtuk sincs, gyakran unatkoznak. Nálunk ilyen nincs, lefoglalják egymást. Volt olyan esős nap, hogy csak enni is pisilni jöttek ki a szobájukból olyan jól eljátszottak.


Társasban nincs vita, mert szinte egy szinten vannak, nagy korkülönbségnél láttam olyat, hogy a kicsi nem tudott részt venni a játékban, de nem hagyta, hogy a nagyobb játsszon az apjával.


Programot jó szervezni, mert egyforma az érdeklődési körük (nincs olyan, hogy az egyik kicsi lenne valamihez vagy a nagyot untatja a családi program), egyszerre fáradnak el, nincs olyan, hogy a kicsi alvásideje miatt el kell valahonnan rángatni a nagyot.


Egyforma szabályok vannak mindenre pl. lefekvésre, így nincs vita, hogy nekem miért nem lehet, vagy a nagy nem érzi, hogy a kicsi miatt kimarad valamiből.


Úgy összességében azt mondanám, hogy hosszabb távon jobban megérte, mert jó testvérek és jó játszópajtások lettek. Néha irigykedem amikor elvonulnak vihorászni és játszani, mert a tesómmal úgy nőttük fel, mint két egyke, és bár jó a kapcsolatunk, de visszagondolva nem volt túl jó egyedül fésülgetni a babáimat.

2014. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Az első két gyerekeim között 13 hónap a korkülönbség. Rémálom volt és most is az, pedig próbálom jól nevelni őket. Most 4 és 3 évesek. 3. gyerekem idén februárban született, ugye a tesókkal 4 és 3 év a korkülönbség. Ég és föld, ha most született volna a 2. gyerekem 4 év korkülönbséggel, minden teljesen más lenne. Ha újrakezdhetném ezek tudatában, akkor legalább 3 év korkülönbséget csinálnék. 2 év azért is necces, mert a 2 évessel is rengeteget kell még foglalkozni, szobatisztaság kialakítása, felkészítés az ovira. Legjobb a 4 év, mikor már 1 évet jár a gyerek oviba és tudja, hogy nem azért van lepasszolva az oviba, mert otthon van egy baba és őt talán jobban szeretik. Bár, a testvérféltékenység nagyobb gyerekeknél is jelen lehet.

Tehát, én azt mondom, 4 év.

2014. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2: Te még nagyon az elején vagy, még nem könnyű, főleg hogy van harmadik baba is.

Sokkal jobb lesz pár év múlva.

Legalábbis azt látom, hogy a gyerekeknél a mondjuk 10 és 12 éves felállás sokkal jobb, mint a 6 és 10.


Az első vagyok, a felsorolásból még kimaradt az is, hogy sokáig egy intézménybe járnak, nálunk csak egy tanév a különbség,így egy év volt amíg nehezebb volt, hogy az egyik bölcsis másik ovis, az egyik ovis a másik iskolás, most meg hogy az egyik általános iskolás a másik középiskolás lesz.

Még egy évig járnak együtt általánosba, nekem megnyugtató, hogy együtt jönnek-mennek, segítik egymást (otthon felejtett uzsonna), egy helyre kell figyelni (ugyanakkor egy helyen vannak az ünnepségek, stb), továbbá ha ketten jönnek haza, együtt szállnak be a liftbe akkor kisebb az esélye, hogy valaki molesztálja őket.

2014. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk az is igaz, hogy ha valaki az első években bizonygatta volna nekem, hogy milyen jó is a kis korkülönbség, akkor úgy lecsaptam volna mint a sarokban a pókot. :-D
2014. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze nyugodtan lehet! Van segìtsèg ès kèszen àlltok mièrt ne? Jobb a kis korkülönbsèg szerintem. Èn is így csinàltam. Csak egyre figyeltem, nem akartam 2 gyerek pelusàt cserèlni... Ezèrt 2 èv van köztük...
2014. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 2 év még nem annyira kevés korkülönbség, az már akár jó is lehet de még egy pár hónapot szerintem érdemes lenne várni. 2 éves gyerek azért még nem biztos hogy szobatiszta és az önállósággal is lehetnek gondok, valamint lehet hogy még babakocsizna néha. Én is a 4 évre esküszöm, mint a kettes hozzászóló. Lányom 3 éves múlt, most kezdtünk próbálkozni a kistesóval és úgy néz ki összejött, majdnem 4 éves lesz mire megszületik a tesó, és belegondolva nagyon jó ötlet volt, mert már annyira értelmes, okos, önálló, nincs pelus se babakocsi, azért két gyereket párhuzamosan szoptatni, pelenkázni, etetni, kitalálni hogy most melyik babakocsizzon és melyiket hordozzam, vagy tesófellépővel bénázni, hát nem tudom semmi pénzért bevállalnám. Az meg, hogy milyen jó lesz majd ha 10-12 évesek lesznek kit érdekel, addig van jó pár szenvedős év!
2014. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi kis korkülönbséget terveztünk és 3 babát. Az első lányom mikor 8 hónapos volt, úgy voltunk (rendszertelen menzim miatt), hogy nem védekezünk már, jöhet a tesó amikor akar. Első alkalommal meg is fogant. :) Amikor a kicsi 6 hónapos volt és már elkúszott a nagyobb játékaihoz, hát volt egy pár hónap hisztis időszak, de szerencsére összenőttek. Na nem mondom hogy áldott jó testvérek, sokat veszekednek, de ha baj van (vagy csínytevés, akkor jól összefognak), kiállnak a másikért és nagyon jól eljátszanak együtt (már amikor nem vesznek össze valamin ami korosztályos "probléma"-neki több van, Ő többször csinálta...stb). A legkisebb fiú 1 éves, mondanom sem kell,hogy a nővérei elkényeztetik és imádják!!!! Szó szerint!

Mindegyiknek megvan a maga előnye-hátránya. Én élvezem hogy szeretnek együtt játszani, és már jól el is tudnak lenni együtt, pláne hogy ki is állnak egymásért. :)

2014. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hasznos, elgondolkodtató válaszokat kaptam, köszönöm. mindenképp kicsi korkülönbség lesz a gyerekek között, nekem a 4 év "sok". Az elején nyilván könnyebb, de kamasz korukban hatalmas lenne az a 4 év... Az egyik még nem mehetne bulizni, mìg a másik már megy. Más a társaság, más minden. A babakocsizástól nem félek, nem lehet már most se bele ültetni, max hatalmas kűzdelem árán :) nagyon szépen jön velem kézen fogva, sokáig bírja is. Egyre jobban beszél, jelenleg szól a pisi-kaki miatt is, szóval a szobatisztaság sincs már messze- talan :)

Ebben a hónapban már biztos nem lesz, megjött.. ;)

Tényleg köszönöm a hozzá szólásokat :) további szép napot :)

2014. jún. 22. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:

6: "Az meg, hogy milyen jó lesz majd ha 10-12 évesek lesznek kit érdekel, addig van jó pár szenvedős év!"


Azért a kezdeti nehézségek csak átmenetiek, 3-5 év szemben több mint egy évtizeddel. Egy másik kis korkülönbség vs. nagy korkülönbség témában írta régebben valaki, hogy két tesója van, az egyikkel kicsi a korkülönbség, a másikkal nagy, az öccsével nagyon jól megvannak és még felnőttként is naponta kapcsolatban vannak, míg a kisebbik testvérével - bár szereti - de se közös téma nincs, időnként beszélnek de az sem az igazi.

2014. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!