Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt más olyan érzésű...

Van itt más olyan érzésű Anyuka is, aki a gyermeke első életéve alatt "elszenvedett" nehézségek miatt nem akar másodikat?

Figyelt kérdés

Engem folyamatosan bántanak azzal, hogy önző vagyok emiatt, és azt a "kis" nehéz időszakot nem igaz, hogy nem bírnám ki még egyszer, mert hogy korunk és anyagi állapotunk miatt is lehetne még egy babánk.

Csak én nem vágyom rá. :(


2014. jún. 21. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen vagyok,de barátnőm pl igen,és megértem őt is. Az is lehet,hogy te is máshogy gondolod esetleg valamivel később. Az ilyen beszólásokkal ne törődj,kívülről mindig könnyű okosnak lenni,de hogy neked igazából milyen volt,azt nem tudhatják.
2014. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
A nehèzsègek elmúlnak. A szeretet amit èrzel ès a gyermeked ad a leènyeg. A mùltban való èlès azon morfondírozàs kàr! Emiatt nem hiszem hogy nem adnèk lehetösèget egy màsik gyereknek, a sajnàlkozàs magad miatt kissè szànalmas. Tedd magad tùl rajta. A gyerek megèrdemel egy testvèrt, akivel felnö ès miutàn ti meghaltok, lesz belöletek egy darad ami mindkettöjükè!
2014. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Most még én is így gondolom,hogy a nehézségek miatt nem szeretnék több babát, hiába is beszéltük meg a férjemmel, hogy 3 lesz.

Na de lehet, hogy ha már a lányunk önállósodik, ellesz, akkor vágyni fogok rá,hogy újra átéljem a babázást. Kitudja :)

2014. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Az én babám még csak 4 hónapos, de már most tudom, hogy ezt még egyszer kösz, de nem... Pedig imádom, de a hetekig tartó állandó sírás (hasfájós volt) felőrölt. Nem tudom hány évnek kellene eltelnie, hogy még egy gyereket bevállaljak. Szerencsére párom csak egy gyereket szeretett volna, régen én akartam kettőt, de szerintem nem lesz.
2014. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet a másodikkal már nem lesznek ilyen gondok nem tudhatod előre, nincs két egyforma baba. Nálunk 6 múlt a nagyobbik, de már most rengeteget segít és szerintem önzőség nem vállalni legalább egy tesót a gyerekednek. Nekem is van testvérem, családba is mindenkinek, ismerősi köröm nagy részének is...sajnos azok az "egykék" akiket ismerek nem is olyan boldogok, akik felnőttek azok meg hisztisebbek és önzőbbek is az átlagnál, legalábbis mondom ezt csak a saját tapasztalatom alapján. De rengeteg cikket olvashatsz erről.
2014. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban én is így gondoltam,az állandó éjszakázás,nappali nyűgösség miatt hulla fáradt voltam mindig. De mióta a babánk átalussza az éjszakát és egyre önállóbb,nappal is könnyebb vele egyedül is,már máshogy gondolom. És azt hiszem,hogy a másodikkal legalább annyival könnyebb is lenne,hogy lenne már valami tapasztalatom,nem pánikolnék minden apróságon mint az elsővel.
2014. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az emlékek megszépülnek.Én is így voltam, mint te. A fiam iszonyatosan hasfájós volt, állandóan ordított, azt hittem megőrülök. Nagyon keveset aludt, azt is csak ringatva. Sírt a babakocsiban, sokszor még akkor is fogtam a babakocsit hol lökdöstem hol toltam egy kézzel idétlenkedve, a szomszédok meg sajnálkozva néztek rám, meg mondták hogy ugye éhes a picike. Persze gondoltam annyi eszem van, hogy akkor indulok el vele, mikor éppen éhes. Aztán elindult 13 hónaposan-még most sem tudom, hogy hogyan, mert mindig le volt maradva mozgásfejlődésben az állandó kézben lét miatt. Minden megváltozott ahogy elindult utána bármit megtudtam tőle csinálni. Elfelejtettem a rossz dolgokat és bevállaltuk a másodikat, kicsit több, mint 2.5 év van köztük. A kicsi olyan baba volt akiről mindenki álmodik. Evett aludt, mosolygott, imádott a kiságyban lenni, ha felvettük úgy is jó volt ha visszatettük úgy is. Járni kellett vele Dévény tornára-na ezt minden baba végig ordítja, ő szinte alig sírt, némán tűrte ahogy tornáztatták. A babakocsiban úgy is elvolt ha nem toltam, csak kiraktam levegőzni. A kicsi most 3.5 éves igazi kis ördögfióka lett. A kislányom 6 hónapos ő is elég jó baba, bár nem annyira mint a kisebbik fiam volt. Ahhoz képest, hogy már a kórházban azt mondtam, hogy kutya legyek, ha még egyszer én ide visszajövök....

Szerintem valahol a lelked mélyén te is szeretnél kistesót, azért érintenek meg a bántó szavak, csak még nem állsz rá készen. Ne figyelj rájuk, lehet hogy majd eljön amikor igazán akarni fogod, addig viszont nem szabad bevállalni.

2014. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha te nem vágysz rá,akkor nem vágysz rá,és ne érdekeljen ki mit gond.Neked és a párodnak kell ezt eldönteni.

Amúgy nekem beteg a lányom,én emiatt nem akarok,de még engem is lehülyéznek emiatt,mert hogy olyan talpraesett vagyok.Hát persze csak magamra vagyok egy gyerekkel is,kettővel két fele szakadjak? Na szóval csak magadra halLgass.Lehet 10 év múlva meg akarni fogod de ha nem hát nem tragédia,én is egyke vagyok,túl éltem :D

2014. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is így érzek. 3-at szerettünk volna de most úgy érzem mégeygszer nem bírom végig csinálni.


17 hónapos, 9 hónapos kora óta jár, eleven nagyon és még egy éjszakát sem aludt végig soha! 10 hónapos kora óta viszont dolgozom, teljes munkaidőben őrületesen kimerült vagyok :(



Remélem az idő megszépíti majd és bevállalunk még kettőt, de addig nem érdekel ki szerint vagyok önző, ismerem a határaimat, határainkat és azokat már rég túlléptük...

2014. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jelen!

Kisfiam 1.5 éves, és még mindig így érzek. Vannak jobb napok is, amikor mi is, mint minden normális helyen, alszunk éjjel, ilyenkor úgy érzem, jöhet a kistesó! Aztán megint jönnek a "szürke hétköznapok", nyűglődés, nem alvás, éjszakázás, amikor is már kiakadok, és nem bírom tovább. Sajnos segítség hiányában, és amiatt, hogy sokat vagyok vele egyedül, sokszor már hozzá sem tudok türelemmel, szeretettel fordulni, mert annyira el vagyok fáradva, kiégeve. Kezdetektől nagyon hasfájós, még most, fogzáskor is előjön. Sokszor éjjel-hajnalban 2-3 órákat vagyunk ébren. Nappal is alszik alszik, kb 1 órát, de van, hogy annyit sem. És tudom, hogy milyen a másik oldal, amikor alszik a baba, teljesen más, merőben más. Akkor hiába a napközben hiszti, kárpótol a szabad este, a pihentető éjszaka, és az, hogy napközben is van egy kis nyugi. Volt pár nap ilyen a mi életünkben is, de sajnos nagyon kevés, és emiatt én még mindig sokszor úgy érzem, hogy nincs kapacitásom ezt újra kezdeni, ráadásul, hogy itt van a nagy is már. Persze nincs rá biztosíték, hogy a kicsi is ilyen lenne, de arra sincs, hogy nem...

2014. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!