Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha ezt csinálja?

Normális, ha ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Lehet, hgoy hülyeséget kérdezek, de a saját gyerekem előtt csecsemőt csak fotón láttam.

Most 5 hetes és 1-2 napja számomra furcsa dolgot produkál néha: ütemesen ingatja a fejét. Oldalra és előre-hátra is.

Olyan, mintha zenére bólogatna, de nem csak akkor csinálja, ha zene szól.


Mivel némely mentális visszamaradottságnak tünete a katatón előre-hátra dülöngélés, fej ritmusos ingatása, rögtön ez ugrott be.

De lehet, hogy normális ebben a korban, csak én nem tudok róla?


2014. jún. 21. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gáz. Az enyémek is csinálták és egyikük se lett visszamaradott.
2014. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Függőleges helyzetben csinálja ezt? Nem csak azért, mert még nem tudja tartani a fejét?
2014. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már tudja tartani a fejét pár percig. Amikor a mellkasomra/vállamra fektetem, néha felnyomja magát és vagy csak nézelődik, vagy néha ingatja a fejét. Nem teljesen kooridnált még a mozdulat, de egyértelműen "szándékosan" csinálja, néha kicsit karral is belerugózik.

Először zenére csinálta, még a ritmust is eltalálta. Azóta néha zenére, néha zene nélkül is.


Bár nem szándékosan, de szoktam zenére ringatni (épp szól valami és automatikusan mozdulok a ritmusra), illetve van egy altatási ceremónia, ahol mondókára jobbra-balra döntögetjük, ott is néha magától belemozdul, ha elkapja a ritmust. Egyszer megálltam közben, mert tüsszentenem kellett és vártam, hogy kijöjjön, ő folytatta a mozgást, ahol abbahagytam és elnyomta magát jobbra-balra.

2014. jún. 21. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálja az unokaöcsém. 7 hónapos. És ő amiatt csinálja, mert még akkoriban elkezdte, amikor nem tudta tartani a fejét, de most meg már csak szereti csinálni. A tesóm rászól olyankor szépen és megfogja a fejét, hogy ne csinálja.:)
2014. jún. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta 7 hónaposan. Voltunk orvosnál megállapították h semmi baja. Pár hét múlva el is hagyta. Neked is mikor talál más "húlyeséget" azt fogja csinálni.
2014. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én 7 honaposom is ezt csinálta. A frászt hozta ránk, elég ijesztő. Én is elvitték dokihpz és semmi gond és el is hagyta.
2014. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De 5 hetesen is normalis?
2014. jún. 22. 10:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!