Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megváltozott 2-3...

Nagyon megváltozott 2-3 hónapos babátok a születése óta?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen úgy érzem, lemaradtam...2,5 hónapos a kislányom, de már szinte alig emlékeztet akkori önmagára. És ez bevallom megvisel, mert úgy érzem, elvesztettem azt a kis pici babát. Mintha nem lenne többé. Nem csak külsőre változott, hanem a természete is.

2014. jún. 21. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Örülj neki, hogy nemcsak egy bömbölö száj ès szopizni akaró babád van.. Vègre többet van fönn, mosolyog, lehet többet csinàlni vele...most kezd majd csak igazàn aranyos lenni. Az enyèm is 2 hónapos.
2014. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 1 hónapos koráig volt csupa derűs. Nem volt bömbölő száj, ha sírt, nem sokáig sírt, mert mindig kitaláltam, mire van szüksége. Viszont olyan 1,5 hónapos kora óta állandóan ingerült, semmi nem jó neki, és ez most már kezd engem nagyon megviselni. 2 hónapos kora óta nyálzik a fogzástól, most pedig kb. 1 hete már fáj is neki, nagyon kínlódik miatta, de nem sír sokat, hanem inkább ingerült. És nem tudom, hogy az ingerültsége a fogzás miatt van-e, vagy ilyen lesz az alaptermészete. És olyan akaratos lett. Egész nap foglalkozok vele, de mindig csak az a jó, amit ő szeretne. Mutogatok neki mesekönyvet, játékokat, mondókázunk, énekelek, de ha ő kitalálja, hogy sétáljunk, akkor semmi másnak nem örül. Legújabb program, hogy a hajnali szopizás után nem tud elaludni, lefektetem magam mellé, a karomba, betakargatom, szeretgetem, de jár keze, lába, és egyfolytában beszél! Megállás nélkül mondja babanyelven a magáét és olyan ingerülten és akaratosan és nyomatja fél órán keresztül is. 1 hónapos korában is gyagyogott, de akkor még olyan kedvesen. Most meg csak ez az ingerült hanghordozás. Addig pampog, míg kiharcolja, hogy az apja karba veszi és fél órákat masíroz vele a szobában. Lassan ez megy napi 24 órában: mindent kiharcol magának. És nem sír, mint egy normális gyerek, hanem megállás nélkül beszél.
2014. jún. 21. 20:47
 3/14 anonim ***** válasza:
A változás - én úgy érzem - benned lehet. Egy 2.5 hónapos gyerek nem ingerült, nem akaratos, és csak extrém ritkán fogzik. Az akarati élet ezen vonásai belőlük még tökéletesen hiányoznak. Nem vagyok egy ősanya, de próbáld ki a hordozást, a baba-mama tornákat, járjatok el sokszor otthonról, mozdulj ki. Picit olyanok a soraid, mintha a babádba vetítenéd saját magad, nyilván ez normális - egy beszélni nem tudó kis lény hatalmas projektív felület.
2014. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát az én babám is változott 2-3 hónapos korára,de ő pont hogy könnyebben kezelhető lett,kezdett mosolyogni,egyre jobban érdekelte már a külvilág,könnyebben lefoglalta magát,és én is egyszerűbben kitaláltam,mi tetszik neki,mert már több visszajelzést adott.Nem tudom,milyen lehet ez,amit írsz,hogy dühösen gagyog a babád. Az enyém ekkor még pár hangot adott csak,ha baja volt sírt,de dühösnek nem tűnt. Most 9 hónapos,most már időnként mérgesnek látszik...
2014. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Te fáradtál el? Nekem úgy tűnik, mintha nem az "elvárásaidnak" megfelelően viselkedne a baba. Mintha idegesítene Téged. Próbálj meg először a saját fejedbe rendet tenni. Szerintem sokan ott rontják el, hgy felnőtt fejjel gondolkoznak, felnőtt reakciókat várnak el a babától. Próbáld meg benne csak úgy gyönyörködni, mosolyogj rá sokat.
2014. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de valami nagyon nem stimmel. Higgyétek el, hogy ingerült és dühös. A nagyanyja se hitte el, amíg nem látta, most meg közölte, hogy vigyük el orvoshoz és hogy nem lesz könnyű dolgunk vele, ha nagyobb lesz. Gyerekorvos látta, agyi ultrahangon már túl vagyunk, nem találtak semmi elváltozást. Persze amint elindultunk a gyerekorvoshoz, a baba kivirult és hiába mondogattam, hogy dühkitörései vannak a gyereknek. Egy angyali baba volt 1 hónapos koráig, sőt, még olyan 6 hetesig is. De azóta annyira megváltozott. Engem nem zavar, ha baja van, ha sír, vele sírok, annyira tud bántani, de ezek a dühkitörések - olyan mint egy magát földhöz csapkodó 2 éves vagy egy dilis tinédzser. Nem vetítek bele semmit, nem tudok ezzel mit kezdeni, nem sok kisbabát láttam életemben, de kezdettől fogva érzem, hogy ez nem stimmel, hogy ingerültséggel és dühhel reagál olyan helyzetekre, amire más kisbaba "csak" ordítana. Nem lehet még frusztrált, mégis olyan helyzetekben produkál ilyesmit, amikor nem azt tesszük amit szeretne. Múltkor is tudtam, hogy mivel nem tud aludni, sétáltatni szeretne, de megbeszéltem magammal, hogy ő csak egy kisbaba, lefektetem magam mellé, betakargatom, elaltatom...Fél órán át hallgattam a tiltakozását. Nem sírt, nem ordított, hanem babanyelven egyfolytában ingerülten beszélt. Közben dühösen csapkodott a karjaival. Komolyan, olyan hangsúllyal tudja mondani, hogy egyszerűen félelmetes, érthető ahogy azt követeli, hogy vegyem fel és sétáljunk. Mindegy, úgyse hiszi el senki, csak aki már látta. Megyünk fejlődésneurológiára is, de szerintem sokra nem megyek vele. Én is azt gondolnám a kisbabákról, amit ti írtatok, hogy ez még korai, ez nem stimmel, de nem tudom mi a baj. Nem tudom, de lassan már teljesen kikészülök, csak nézem rémülten az arcát, keresgélek a neten, mi lehet a baj, talán fáj valami neki...Megnézzettem gyerekorvossal az izomfejlődését, de az is stimmel. Csak a fogzás kínozza. Az viszont biztos, mert erősen nyálzik, rágja az ökleit szegénykém, ha bedugom az ujjam vagy a rágókát, nagyon erősen harapdos és közben gyakran sírva fakad. Ez megy már két hete, de az ingerültsége korábban kezdődött, kb. 1,5 hónapja. Lehet, hogy már akkor a fogzás fájt neki, csak még nem voltak nyálzós tünetei?
2014. jún. 22. 12:09
 7/14 anonim ***** válasza:
Én elhiszem Neked, hogy úgy érzed valami nem stimmel. Az anyai megérzések nem csalnak. Akkor viszont próbáld meg elfogadni, hogy Neked egy ilyen kis "pukkancs" babád van. Szeresd őt így. Feltétel nélkül fogadd el. Most még úgysem tudnak semmit se kezdeni vele az orvosok, ha esetkeg valami mentális problémája lenne. Szeresd nagyon! Utolsó voltam.
2014. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy autista lesz. Belehalnék, ha nem mosolyogna rám többé. Igazából ma figyeltem meg, hogy az a baj, hogy nem igazán tűri, hogy szeretgessem és ez megijeszt. Egyetlen dolgot szeret: sétálva nézelődni. Ha puszilgatom, ölelgetem, nagyon hamar unatkozós, bosszankodós arcot vág, mint egy kistini, aki kikéri magának a sok csókot, elkezd másfelé tekintgetni és egyre akaratosabban kiabál közben. Azt azért meg lehet ítélni már ennyi idős babánál is, hogy jól érzi magát vagy nem, hiszen már mosolyog régóta. Társasági mosoly meg van, a szemkontaktust is felveszi, főleg ha "mondani akar" valamit, de gyakran van épp az ellenkezője: felveszem őt magam felé és elfordítja a tekintetét. Ha akar valamit, akkor viszont olyan merően néz az ember szemébe. Ettől függetlenül még gyakran el tudom érni, hogy mosolyogjon rám, de nagyon hamar átvált a bosszús arcra. Talán az egyetlen az apja, akivel jól el van. Tudom, hülyeség, de már azt is éreztem, hogy az apját jobban szereti. De inkább azt gondolom, az apja még el tud hozzá érni. Én már egyre kevésbé. És attól félek, hogy egy nap már az apja sem fog. Szeretem, jobban az életemnél is, de nem tudom, hogyan élem túl, ha ő nem fog szeretni. Nem stimmel rá minden autisztikus tünet, mert ő nagyon szeret karban lenni és nagyon igényli a társaságunkat, igazából egy percre se lehet őt magára hagyni, csak az öröm tűnt el belőle. Azt olvastam, hogy az autista csecsemők nem igénylik, hogy felvegyék őket, és csak bambán néznek maguk elé. Ő épp az ellenkezője, mindig kézben lenne és nagyon érdeklődően nézeget, ezért is sétáltat állandóan. Lehet, hogy igazából semmi gond nincs, csak tényleg a foga miatt van egy ingerültebb időszaka, amikor semmi se jó, csak nem vagyok biztos semmiben és őrületesen féltem őt.
2014. jún. 22. 21:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Megértem,hogy aggódsz,ha most ennyire más lett a babád,mint eddig. Remélhetőleg minden rendben,csak a foga kínozza tényleg. Amúgy ekkora korában az én babám is csak kézben volt el szinte,bár ő születésétől fogva.Így egész nap az ölemben fogtam,de nagyon sokszor az sem volt jó,ha leültem vele,csak ha álltam vagy sétáltam. Elég fárasztó volt. Bár ő sírással jelezte,ha nem tetszett neki valami,de lehet,hogy a te babád egyszerűen nem olyan,mint a nagy átlag,és ezzel a bababeszéddel jelez már most,amit leírtál. Én is próbáltam,hogy letettem az ágyra,mellé feküdtem,símogattam,énekeltem neki,de ez nem volt jó,csak ha felvettem. Igaz,azt nem éreztem,hogy nem érek el hozzá,inkább ellenkezőleg,hogy mivel ekkor már többet mosolygott,jobban éreztem,ha elégedett,és ezért könnyebb volt vele. Ő 4-5 hónaposan változott megint,amikor már a mozgás jobban érdekelte,mint hogy ölben legyen,inkább a hasrafordulást gyakorolgatta,és a játékaival is egyre jobban elvolt. Így megint könnyebb lett,nem akarta már egész nap,hogy cipeljem. Ekkor még többet kommunikált,többet gügyögött,mosolygott,olyan igazi kisbabás volt már. De én úgy látom,az én babám hát eléggé határozott :-)és valamikor ekkor csinálta először,hogy ha valami nem volt neki jó,akkor morgott,mint egy kutyus,és szigorú arcot vágott hozzá. Ezt egy időre abbahagyta,de később újra csinálta. Csapkodni ő is szokott,és már nem volt kimondottan sírós,hanem más hangokkal fejezte ki,ha valami nem volt ínyére. Most 9 hónapos,hát szerintünk elég akaratos,határozottan dühös,ha valamit nem engedünk neki. Most már célzottan csapkod,pl a kanalat ki a kezemből etetés közben :-)

Ebből azt akarom kihozni,hogy bár nem szoktak a 2-3 hós babák mérgelődni,lehet,hogy a tiéd csak korábban csinálja ezt. Nem tudom,ebben nem vagyok szakértő,csak egy mezei anyuka :-) Lehet,hogy csak neked nagyon fura a változás,hogy az eddig megszokott dolgai helyett mást csinál most. Persze,hogy megnyugodj,menjetek el vizsgálatokra,esetleg keress meg más orvost ezzel a kérdéssel. De biztos rendben lesz minden :-)

2014. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nincsenek ilyen tünetei semmilyen neuropszichológiai zavarnak. Állj le picit ezzel, a fejlődésneurológus sem fog többet mondani.
2014. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!