Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem kap el sok...

Csak szerintem kap el sok betegséget a 1,5 éves kisuncsim?

Figyelt kérdés

Még csak 1,5 éves de szerintem elég sokszor volt már beteg nagyon sokat meg van fázva pedig mindig az időjárásnak megfelelően van öltöztetve, volt/van ekcémája mindig a kis csuklóján hátán és pocakján jön ki, a keze fején kialakult már herpesz ami a homlokára is átterjedt (elvileg a legutóbbi oltás miatt jött ki neki), és most is vannak ilyen kis kiszáradás jellegű foltok az egész testén amik pirosak olyasmi mint az ekcéma a kezén csak nem vakarja. Ja és legutóbb kötőhártya gyulladása volt ami az oltás utáni napon jött ki.

Nem tudom de szerintem ez nincs rendben h ennyi minden ki jöjjön rajta vagy lehet h csak az immunrendszere gyenge az oltásokra.

Az anyukájának még nem fordult meg a fejében szerintem hogy ez kicsit sok betegség de nem is merem neki mondani mert nem akarom vele idegesíteni.

Ezek ellenére amúgy nagyon jó étvágy van a kis csajnak és nagyon boldog bébi.

Szerintetek csak én aggódom nagyon?? Nagyon imádom és nem szeretném ha valami baja lenne.



#herpesz #ekcéma #5 éves #unokatestvér #kötő hártyagyulladás
2014. jún. 22. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
kisuncsi?????
2014. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát elég sok. de sajnos vannak ilyen gyerekek, főleg ha valamelyik szülője, vagy közeli rokona allergiás vagy hasonló. volt valami baj a terhesség alatt? esetleg nem dohányzott az anyuka? nekem is az unokaöcsém ilyen, alig jár oviba, de nála 95% hogy a hugom cigizése miatt ilyen beteges.
2014. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem nem cigizett.

De a terhesség alatt majd nem elment a baba de végül túl élte és van egy bátyja 7 éves hát ő se volt semmi kisebb korában ő nem akart enni mindig orvoshoz jártak h egyen. Lehetséges h akkor örökletes

2014. jún. 22. 13:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyit jár közösségbe, játszótérre, stb? Mert én is pont ezen filózom a 15 hónapos kisfiammal kapcsolatban, hogy miért szed össze minden hülyeséget. Az orra folyton taknyos, két mandulagyuszi 2 hónap alatt, hasmenéses-hányásos vírus... Pedig még szopizik, és mindig azt mondják, hogy a sokáig anyatejes babák nem betegek. Aztán én arra jutottam, hogy lehet, hogy a közösség. Még nem bölcsis, de napi több órát játszózunk, odavan a gyerekekért, mindig a gyerekek körül legyeskedik, úgyhogy szerintem olyan, mintha a bölcsibekerüléskor mindenféle nyavajával találkozna a szervezete. Télen semmi baja nem volt, olyan februártól megy, azóta nem tudom elcsalni a gyerekektől, azóta viszont folyton beteg.
2014. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van egy bátyja akkor de csodálkozz, hogy sokat beteg. Első lányom 1,5 éves korában volt komolyabban megfázva, mióta oviba jár a kisebb gyerek még többet beteg, mint az ovis. Gondolom a nagy szépen hazahozza a vírusokat, amit a kicsi szépen el is kap.
2014. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért az ekcéma is elég gyanús. Mi van, ha valami ételallergiája van?

Az öcsém folyton beteg volt, főleg felső légúti megbetegedések. 2 éves kora után kiderült, hogy allergiás a tejre, tojásra, lisztre, szójára és mogyoróra. 12 éves koráig kőkemény diétát kellett tartani.

Egy kivizsgálást megérne a dolog.

2014. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen gyakran van megfázva, de ha nem két hetente, akkor szerintem nem túlságosan beteg. Az ekcémát gondolom kezelik. A férjem 26 éves, és mégis állandóan fellángol neki, pedig aztán a legdurvább gyógyszertől, a góckutatáson át, az ételallergiák kizárásáig, a természetes kozmetikumokig mindent kipróbáltunk. A tesótól is sok mindent elkaphat, ami a testvérét már nem viseli meg, mert már korábban találkozott vele az immunrendszere és legyűri, de a kicsinek még minden új ilyen szempontból. Ha gond lenne, akkor az orvos is szólna. Szerintem ők látják, hogy ez még a normál határon belül van. Én például gyerekként kb. havonta voltam megfázva, minden évben elkaptam legalább egyszer a kötőhártyagyulladást, hányás-hasmenés is minden szezonban legalább kétszer megtalált. Aztán 7 évesen megszűnt a betegeskedésem, és már 20 éve még csak hírből sem ismerem a háziorvosomat. Megedződtem valószínűleg.
2014. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én ekcémás kisfiam is jóval többször beteg, mint a nagytesó.

Van vmi góc, allergia a szervezetében ami folymataosan bombázza az immunrendszerét.

Mi rengeteg orvosnál voltunk, de nem találjuk az okot.

2014. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is rögtön az ekcémára kaptam fel a szemem,hogy nem lehet valami ételallergiája??Az tud nagyon sok felsőlégúti megbetegedést kiváltani!Egy kivizsgálást megér!

én 2 éves koráig voltam itthon a fiammal és egy kis orrfolyáson kívül soha nem láttuk a dokinkat(kivéve persze kötelező oltások,státuszok)

2014. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Gyerekek körében nagyon sokat van minden nap mert falunk lakunk az nem is jutott eszembe h az ovis tesótól kaphat el sok mindent ezt az ekcémát meg felvetem neki:d köszönöm a meg nyuktató válaszokat :d
2014. jún. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!