Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy baba?

Mennyibe kerül egy baba?

Figyelt kérdés

ne ijedjetek meg, nem ugy gondolom.

szeretnénk a párommal gyereket, viszont nemtudom,hogy vállalhatjuk-e anyagiak szempontjábol.az o keresete kb.110ezer forint, nekem nincs jelenleg semmi keresetem és még kilátásban sincs sajnos semmi munka.

ezért érdekelne,hogy mégis mennyibe kerul minden szukségeset és szépet,jot beszerezni egy babának.koszi a segítséget!


2007. okt. 18. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha mindenből a legjobbat akarod az drága.

De én úgy gondolom, nem kell mindent megvenni amit meglátsz v. más szükségesnek mond.

Én a másodikat várom, az elsőnél nagyon sok felesleges dolgot beszereztem, most már nem fogok-viszont még így is egy vagyon lesz.

És ahogy nő, egyre többet kell rákölteni.


Az orvosok sem olcsók, a szülés sem.....


Mi válalkozók vagyunk, hol könyebb hol nehezebb-mi is mérlegeltünk.

De úgy voltam vele, enni, tiszta ruhája és tető a feje felett mindig lesz (hiszen a fiamnak is meg kell teremteni).

2007. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

szia,


Nem akarlak elkeseríteni, de az egy kereset (főleg amit fent írtál) nagyon kevés még kettőtöknek is, de gondolom ezt érzed. Egy babának nagyon sok mindenre van szüksége és még segítséggel (rokonok, barátok, stb...) is sok pénzt kell ráfordítani. SWporoljatokn egy kicsit, keress munkát, dolgozz egy pár évet és utána gondoljátok újra a babakérdést. Felelősséggel döntsetek. Sok sikert kívánok.

2007. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Jobb lenne, ha úgy vállanál babát, hogy előtte dolgozol egy-két évet. Te is érettebb lesze, és az anyagiak szempontjából is jobb lesz.

Gondolj csak bele egy rosszabb babakocsi minimun 30000, egy kiságy 15000, egy peleknkázó szintén. A babaruhák méregdrágák, persze a használtruha olcsóbb, de úgyis néhány tízezer forint mire mindet beszerzel. És akkor még nem beszéltünk a pelenkáról, amiből nagyon sok kell, és egyéb kellékek, mint mellszívó, melltartó betét, ágynemű, huzat, textilpelus, cumisüveg, rágóka, játékok, popsitörlő, babafürdető stb, stb.

A terhesség alatt sok friss gyümölcs, zöldség, vitamin, és a szülésért is szoktak fizetni az orvosnak.

110 ezerből szerintem ketten is szűkösen vagytok.

Gondolod át.

2007. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez már teljesen úgy hangzik, mintha a gyermekvállalás a gazdagok kiváltsága lenne (lassan igaz is).

Szerintem gyümölcsöt, zöldséget így is eszik...

Szerintem ezt nem lehet így konkretizálni.


Nem olcsó a gyerek az tuti, sőt a szülésig eljutni sem az.

De az első gyerekem előtt én sem dolgoztam-és nem tartom magunkat felelőtlennek.

Aztán minden alakult, mostmár elég jól élünk.


Nem miden fehér v. fekete.


Sok családnak alig van pénze, és ahol 2-3 gyerek van az apuka keresetére....


Szerintem ebbe senki nem foglalhat helyetted állást-néz után mi mennyibe kerül, mérlegelj.

Nektek kell tudni.

2007. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, sok lett a szerintem.
2007. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

azt mondják,hogy egy uj kocsi ára, a jobbik fajtábol,de ha van a környezetedben kicsi gyermek akkor onnan is kaphatsz

minden jót remélem az lesz ami a legjobb,és amit szeretnél

2007. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is csak azt tudom mondani, hogy sokba kerül. Nekem a szülésig 80.000 Ft-ba került (orvosi díj) sajnos. Én használtan vettem babakocsit 34000 ért, kiságyat is a legolcsóbbat 8000-ért, bele matrac 5000,-ért, pelenkázó 6000ért. Babaruhát egy kettőt vettem, a többit kaptam.


A fentiek alapján ne keseredj el. Ha van rokon aki biztosítani tudja a fenti dolgokat már nyert ügyed van. Nem kell megvenni neki a legdrágább dolgokat mivel úgyis gyorsan nőnek és nem érdemes venni nagyon ruhát sem. Az első hónapokban úgysem nagyon mászkáltok, otthon meg akármilyen ruhában elvan a baba. Én minden kisruhát kaptam, viszont pelenkát és cumisüveget vennem kellett.

A sokba az orvos került nekem, mire a szülésig eljutottam. Ez a magyar egészségügy.

Nézz körbe először is, hogy be tudod -e szerezni ismerősöktől a babakocsit, kiságyat, pelenkázót. Ezek nagy kiadások. Kisruhát pedig kérj rokonoktól, barátoktól hogy gyűjtsenek használtan. Én bevallom turkálóból is vettem már pár száz forintért az 1 hónapos kislányomnak. Lehet ott is szépet találni. Spóroljatok egy kicsit előre.

A GYED miatt pedig valóban jó lenne dolgoznod 2 évet legalább, hogy kapjál te is egy kis pénzt.

Ti tudjátok mennyi pénz marad ha kifizettek minden számlát, meg tudjátok -e venni havonta a pelenkát, törlőkendőt, és babaápoló szereket. Nézd meg a boltban mi mennyibe kerül és számoljatok. Ha úgy ítélitek, hogy ki tudjátok fizetni, akkor HAJRÁ. Nézd meg mit tudsz ismerősöktől beszerezni és mit kell megvenned a fent leírtakból - babakocsi, kiságy, pelenkázó, kiskád. Ezekre lehet előre spórolni, hiszen a terhesség 9 hónap. A lényeg, hogy a havi kiadásból teljen később a babaápolására.


Remélem ki tudjátok spórolni. Szorítok nektek. Sok sikert és tényleg sokat tudnak segíteni a kiadások csökkentésében a rokonok és barátok.

2007. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én amit tudtam, használtan vettem, viszont gyakorlatilag mindent meg kellett vennem, nem kaptam senkitől semmit.

Így kb. 100.000.- volt, mire minden meglett. Ebben viszont még nincs benne a terhesség és a szülés. Bár az végülis megoldható fogadott orvos nélkül, ingyen is.

A születése után havonta a pelenka minimum 4-5000.- (A legolcsóbb - nem biztos, hogy jó lesz a babádnak) , a babaápolási szerek a gyógyszertári, orvos által felírtból 1-2000.- (az a legolcsóbb) és ehhez hozzá kell számolni, hogy folyamatosan nő, tehát hihetetlen tempóban kell cserélni a ruhatárát, erre nem nagyon tudok összeget mondani. (azért , ha belegondolok, használt ruhákkal számolva két-három havonta 8-10000.-,)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nem könnyű, de nem akartalak elijeszteni.

2007. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a baba egy felelősségteljes dolog. Viszont azt is mondják sokan, ha a "megfelelő" alkalomra vársz, sosem jön el.

Sokakat ismerek egy keresetből, kölcsönnel, albiba és élnek.

Én is terhes vagyok, a munkahelyem megszűnik pár nap múlva, a táppénzem csak tizenpárezer forint. De attól még megszülöm a babát és valahogy, de felneveljük.

Szeretetet, meleget, enni mindig kap, ruhája lesz, nem a legjobbak és nem márkásak, de lesz . A család is segít, biztos.

De valóban át kell gondolni.

Jó döntést kívánok

2007. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

2-3 éves korig, ha van segítség (megfelelően sok dolgot tudsz ingyen/kölcsönbe megkapni) elég olcsó a baba. Utána viszont egyre drágább... A másik fele a dolognak, hogy tgyásod, gyesed sem lehet, ha nincs munkád (csak gyesed, ami nagyon kevés).

Szóval szerintem próbálj munkát találni, legalább fél évre. Biztosan nem lehetetlen.

2007. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!