Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ezt betartjátok ételek terén?

Ti ezt betartjátok ételek terén?

Figyelt kérdés

Most már komolyan se banán, se narancs, se semmi 1 éves korig???


[link]


Teljes kiőrlésű lisztet használok mindenhez, nincs is itthon sima. Most ezt nem adhatom a 8 hónapos fiamnak?


2014. jún. 23. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Banánt adok a 10 hónaposomnak, meg glutént. Tejet tejterméket nem mert nagy vallószínűséggel tejérzékeny. Tojást is betartom mert volt tojás érzékenység.
2014. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Olvasgass még egy kicsit és akkor majd csak fénnyel és desztillált vízzel eteted. Halál komolyan sz#r internetes cikkeknek akarsz eleget tenni??? Ilyen alapon semmit se adj. Nem kell olvasgatni, adj neki amit adnál, a nagyon allergéneket kerüld. Így lesz a sok allergiás gyerek, hogy mindentől meg akarják óvni.
2014. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kekszet akartam neki sütni, de csak teljes kiőrlésű liszt van itthon és gondoltam megnézem, ehet -e olyat, akkor találtam ezt. Nincs kitől kérdeznem, marad a net.
2014. jún. 23. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Banánt adok neki 8 hós korától,citrusféléket nem,egyéb egzotikus gyümölcsöt sem,szerintem egy magyar baba egyen errefelé termő gyümiket,van elég. Az aprómagvas gyümölcsök tiltása szerintem elég közismert az allergia miatt. Cukrot magamtól sem adnék. Tejet sem. Tejterméket óvatosan mi is,mert van allergia a családban. Nem tudom,nekem semmi kiakasztó nincs a cikkben. Egy csomó ételnél nem az egyéves kort írja,hanem 6-9-10 hónapost (glutén,káposztafélék pl.)Vagy téged csak a déligyümölcsök tiltása zavar? Nekem pl a védőnő is hasonló dolgokat javasolt. De tőlem aztán mindenki azzal eteti a gyerekét,amivel akarja.
2014. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónaposom nagyon szereti a banánt... :) Én minden újdonságot csak apránként vezetek be, és mindug egy félét. Eddig szerencsére semmi baja nem lett semmitől. A múlt héten pedig fagyiztunk, és megkóstoltattam vele az ananász fagyit! Na, mondtam is magamnak, ha ezt látná a védőnő, jól kioktatna...
2014. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös lehet hogy az 5 hónaposod nagyon szereti a banánt meg hogy nincs tőlle baja de gondolj bele,hogy az a banán min megy keresztül mire külföldről ide ér!

Totál zölden szedik le!Valamilyen gázzal érlelik majd tartósítják mire ideér...:(és ezt eszi az 5 hósod!

Mégha tél lenne amikor nincs nagy gyümiválaszték de könyöegöm gyümölcs szezon van:már lehet kapni barackot,isteni finom cseresznyét(persze héja nélkül adnám) stb stb.

Én sem vagyok híve a túlzott óvásnak de én azért ilyeneket próbáltam figyelembe venni mikor elkezdtem a hozzátáplálást!


Jöhet a lepontozás:)

2014. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért merem adni neki, mert a leukémiás testvérem, csontvelőtranszplantáció után a steril szobában, amikor ugye még 0 volt az immunrendszere, 3 féle gyümölcsöt ehetett. Banánt, narancsot, mandarint, aminek ugye vastag a héjja. Almát, őszibarackot, meggyet stb. nem. Szóval, ha egy transzplantált beteg, akinek annyi immunrendszere sincsen, mint egy újszülöttnek eheti, akkor egy öt hónapos is kaphat időnkét. Amúgy meg úgy gondolom, hogy nem tudjuk milyen trágyával trágyázták a fákat, milyen permetező szert használtak, ami szépen beépült a gyümölcsbe, és ezen nem is érdemes gondolkozni, mert az a biztos, amit otthon termelük. Én nem szoktam senkit lepontozni, mert más a véleménye, mint nekem.
2014. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy minnél vékonyabb egy gyümölcs héjja, annál jobban be tudnak a kárks anyagok jutni a húsába. Nem én találtam ki, hanem az orvos mondta.
2014. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Részben igen, részben nem. 10 hónapos kislányunk banánt, és borsót kap (babot, lencsét nem, de lassan azt is), glutént kap, illetve túrót, sajtot ehet. Ezen kívül a többi nálunk egyezik. Eleve a hazai hozzátáplálási rend szerint tejet, citrusféléket, tojásfehérjét, aprómagvas gyümölcsöket és mézet 1 éves korig nem ehet. (Nyilván egyéni döntés, ki hogyan eteti a csemetét.) A cukor és só... Egyértelmű, hogy minél kevesebb, annál jobb. Illetve ha már cukor, legyen az természetes, ami a gyümölcsben van.

Egyébként babavizet adunk neki, de ez inkább már megszokás. Ha éppen elfogy a vize, kap csapvizet is már.

2014. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!