Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám egész...

Mit tegyek, ha a babám egész napos foglalkozást igényel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Olyan problémám van, hogy kisbabám 3,5 hónapos,és nagyon sirós.Egész nap szinte semmit nem alszik, éjjel kb.8 órát, ami egy csecsemönek nagyon kevés.Ami a legjobban kikészit,hogy nem tudom miért sir.Fogalmam sincs hogy a hasa fáj-e vagy csak hisztizik.Ha lerakom sir,igy egész nap semmit nem tudok mellette csinálni, mert nem birom elhallgatni a keserves sirását.Ha elmegyek vele bevásárolni,(muszáj, nincs segitségem)akkor ott is ok nélkül elkezd sirni,a bolt közepén felveszem,akkor abbahagyja.Már teljesen ki vagyok emiatt készülve(kendö,hinta stb.nem segit)Hogy hasfájós vagy nem senki nem tudja(orvos sem)nem huzza a lábát.De állitólag 3 hónaposan biztosan el kellett volna mú lnia,meg ugye ha felveszem, abbahagyja,és ha valaki beszél hozzá,foglalkozik vele,akkor se sir(kivétel este elalvás elött...akkor mindig sir)Van aki hasonló cipöben jár?Mit tegyek,meddig lesz ez igy?Nagyon el vagyok keseredve.Nem tudok mosni,fözni,igy egyszerüen nem megy..Szüleim 350 km-re vannak, segitségem nincs.:(Annyira vártam a babázást,meghittséget,szeretetet vártam,és valahogy nem ezt érzem....
2014. jún. 23. 22:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
0%
Tedd kendőbe és kösd magadra!!
2014. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
66%

hasonló cipőben voltam...és mielőtt bárki megszólna,igen,egy ilyen pici baba is tud "csak úgy" sírni,illetve azért sírni,hogy ölbe legyen,ami nem puszta hiányérzet kielégítés miatt van,hanem mert neki így jó.

Én 2. fiam is ilyen volt...szóval kb úgy néztek ki a napjaim mint a tieid,csak volt még mellette egy 2 évesem is:)) hát nehéz volt,nagyon nehéz,igazából akkor lett jobb mikor elkezdett mászni 9 hónaposan, akkor lekötötte magát.Addig meg szurkoltam,hogy ne szóljanak a szomszédok gyámügynek/védőnőnek. Most lehet ez hülyén hangzik,és azt mondják majd sokan hogy ilyen nincs,biztos baja volt a babámnak,igen,valószínű én is ezt mondanám,ha valaki mesélné,de mivel én éltem át tudom miről beszélek...

Most 1,5 éves,még mindig nagyon kitartó és akaratos.

Szóval sok okosat nem tudok mondani,csak hogy kitartást,eé fog múlni ez az időszak előbb vagy utóbb.

Az rossz,hogy egyáltalán nincs segítséged,én legalább hetente 1-2x átmentem szüleimhez,na akkor egyfolytában ölben volt a kicsim,akkor nem ordított:)

2014. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,jó tudni hogy más is túlélte ezt valahogy...akkor talán én is túl fogom....:(de második nem lesz az biztos!ezt mégegyszer nem élném túl...szóval majd mászik jobb lesz nagyon várom...minden tiszteletem a tiéd hogy emellett még egy kétéves is...most úgy vagyok hogy Soha többet gyerek...:(
2014. jún. 23. 23:09
 4/48 anonim ***** válasza:
31%

egy ekkora baba nem hisztizik. szükségletei vannak, amit sírással fejez ki.

neked kell rájönnöd, mire van szüksége. lehet, hogy unatkozik, túl sok inger érte..

2014. jún. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
utolsó köszi ez "hasznos"válasz volt.deritsd ki mi a baja...és mégis hogyan kérdezzem meg töle??ha még az orvos se tudja!
2014. jún. 23. 23:15
 6/48 anonim ***** válasza:
23%
szerintem nagyon olbe kapattad.es azert sir.probald valahogy leszokatni mert kesobb meg rosszabb lesz
2014. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
azért volt sokat kézben mert nagyon hasfájós volt....de hogy szoktassam le hagyjam sirni?
2014. jún. 23. 23:25
 8/48 anonim ***** válasza:
24%

nem ne hagyd sírni.. elérnéd vele, hogy ne bízzon benned.

azért írtam, hogy neked kell kideríteni, mert te vagy vele. előbb-utóbb tudni fogod melyik sírás mit jelent stb. ki fogod tapasztalni. lehet csak a közelséged kell neki.

zenélő forgó, játszószőnyeg?

2014. jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,én is mindig e kettő között vergődtem...hagyjam sírni vagy ne hagyjam.Mondjuk sokszor nem tudtam mást csinálni,mert fizikailag képtelen voltam felvenni(pl zuhanyoztam a bátyját).Ő addig szépen feküdt a játszószőnyegen és úgy ordított,hogy folyt a víz a fejéről...

amúgy altatásnál hagytam sírni,mindenki azt mondta majd megszokja,megtanul elaludni.A nagynál ezt elszúrtam úgy éreztem,mert mellé kellett feküdni,na mondom majd a kicsi megszokja...aha...7 hónapos volt mikor azt mondtam elég, addig úgy aludt el,hogy sírt,onnantól elringattam,azt mondtam engem nem érdekel,ha 7 hónap alatt nem tanulta meg,akkor nem is fogja.

Szóval kérdező ez tényleg nagyon nehéz helyzet és lehet előbb meg fog oldódni,nem kell addig várni mint nálunk,hogy másszon,csak azért írok,mert én is kipróbáltam szinte mindent,nekem is mondták,hogy ok nélkül nem sírhat,de máig nem tudom miért sírt ennyit...viszont fel a fejjel,mert én fiamon pl nem látszik,hogy ilyen sírós volt,nincs hátránya belőle,egy kiegyensúlyozott,mosolygós,rafinált és határozott kis 1,5 éves srác:))

2014. jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
17%
Szia mi ma vagyunk 7 hetesek, és nállunk ugyan ez a helyzet, félkézzel a picitfogom félkézzel meg a pórszívót, mosogatni is csak úgy lehet, h 2 poharanként megállok felvenni a picit mert még babakocsiban se marad meg.És télleg van olyan, hogy ok nélkül sír mert ha felveszi az ember akkor semmi gond, de ahogy megpróbálja letenni, még épp, hogy csak hajolok vele, de már sír és így lese tudom rakni, napközben is csak úgy alszik ha félig fekszek félig ülök és a melkasomon fekszik és ringatom a popsiját, de még akkor se lehet lerakni mert rögtön felkel.Eddig a 7 hét alatt minden héten voltunk dokinál mert féltem, hogy valami baja van, de mondta a doki, hogy csak felvan kapatva.Minden nap átmozgatom minden kis porcikáját, nem-e fáj neki valamije, de nem mert amíg kézben van addig nincs semmi baja.Csak anyit tudok írni, hogy kitartás, át fogjuk vészelni ezt az időszakot is és majd lesz jobb is, és ne érezd magad hibásnak emiatt, mert én is azt tettem, de már most kezdem felfogni, hogy nincs semmi baja, csak kell neki a közelség, így érzi magát biztonságban.
2014. jún. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!