Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartsam ébren a babát?...

Hogyan tartsam ébren a babát? Mindig elalszik szopi közben.

Figyelt kérdés
1 hónapos, pár napja csinálja ezt. Eszik egy keveset elalszik, de kb 30 perc és sír, mert éhes, de megint elalszik evéskor, megint hamar fölkel és sír.... Így telik el a nap. :(
2014. jún. 24. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
az én lányom is mindig elaludt szopi közben ilyen pici korában, én vagy az arcát csipkedtem (nyilván nem durva csipkedésre kell gondolni, csak finoman összecsippentettem a kis pofiját), vagy a tarkóját cirógattam vagy a talpát dörzsölgettem, ezekre általában felkelt, és folytatta az evést ... persze gyakran előfordult, hogy egész etetés közben inzultálnom kellett szegényt, különben rögtön bealudt :)
2014. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én masszíroztam a kis vállacskáját, fülecskéjét, és olyankor újra belekezdett a szopizásba. Amúgy ő is simán bealudt.

Nagyjából 2-3 hónap telt el így, hogy állandóan masszírozgattam, meg simogattam szopi közben, hogy ne aludjon el egyből. :)

2014. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csiklandozta a füle mögött, finoman húzogattam a fülcimpáját vagy csikiztem a talpát. Próbáld ébren tartani amíg ne érzed úgy hogy eleget evett.
2014. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
De cuki,egyem meg a szivét! Ne izgulj, nekem is mindig elaludt! Szerintem sok múlik az időzítésen, próbáljátok meg kialakítani azt a napirendet, amikor ő sem kótyagos szopizásnál, hanem viszonylag élénk. Ha kicsit beszundítana szopizás közben akkor meg csikizd meg a pociját, vagy az orrocskáját, csipkedés is jó ötlet, persze finoman. :)
2014. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizd ra. A hasadban folyamatosan el volt latva taplalekkal es aludt. Ha neki ez most a ritmusa maradjon igy mig neki jolesik. Ehen nem hal mert gyakran jelez. Akkor tedd mellre. Ha almos meg alszik. Egyebkent lehet hordozokendoben aludna egy nagyot. Tehat nem gyakran ehes hanem inkabb gyakran ebred es a cici segit visszaaludni. Ilyen picinel nem kell napirenddel eroszakoskodni meg kis osztonlenyek. Add ezt meg neki. Sokoleles hordozas szoptatas!!!!
2014. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kicsi fülét csikizgettem vagy a talpát vagy a pici puha arcocskáját. Mindig felkelt.
2014. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet macerálni, de szerintem felesleges. Ha esetleg éhen maradna a bealvás miatt, úgyis jelzi, ha éhes. Ilyen pici babák még rengeteget aludnak, ilyenkor nőnek, fejlődnek :)
2016. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!