Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hos kisfiunal fitymaszükület...

14hos kisfiunal fitymaszükület? Volt olyan akinék még ezután elmult vagy ezt már biztos müteni kell?

Figyelt kérdés
A makkjának csak a hegye látszik ki,nem is igazán hagyja hogy piszkáljam
2014. jún. 24. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én 14 hósomnak sem jön fel a fitymája, pisilni gyönyörűen tud, szép, egészséges sugárban, de a makkjából épp, hogy egy gombostűnyi látható. Engem is aggaszt ez a dolog, de Ő elég sokat babrálja magának pl. fürdés közben, remélem, hogy az segít. Egyébként két hét múlva viszem a 15 hónapos oltásra, akkor akarom megkérdezni a doktornénijét. Szeretném elkerülni, hogy a 2 éves státuszon hátrarántsa Neki. Olyan sokat olvastam erről, szörnyű lehet. Neked egyébként a doki mondta, hogy fitymaszűkületes a kisfiad? A mi dokink mindig azt mondja, hogy olyan szűk, amilyennek ebben a korban lennie kell.
2014. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

99%, hogy műteni kell. Enyhe szűkület esetén szokott segíteni a hormonos krém.

Mindenesetre menjetek el vele orvoshoz, mert ez úgyis egy hosszabb folyamat, jobb ha minél előbb látják, aztán ha műteni kell az még ráér.

2014. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ma voltunk dokinál mert lázas volt és rákérdeztem,nem mondta hogy szükület csak hogy 18hos korában ha nem lehet még hátra huzni neki akkor elküld mütétre amit nagyon nem akarok de ha mindenkép müteni kell akkor inkább hamarabb mig még kicsi és nem nagyon fogja fel és elfelejti.


Első válaszolo ha megkérlek majd megirod neked mit mondtak? az én fiam is szépen pisil nincs semmi gond

2014. jún. 24. 22:43
 4/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Persze, hogy megírom.

Azért furcsa, hogy a dokitok a 18 hónapos kort emlegeti, nekem mindenki /meg az olvasmányaimban is ezt találtam/ a 2 éves kort mondta. Remélem, megoldódik. A védőnéni javasolta, hogy fürdés közben néhányszor próbáljam hátrahúzni, persze, csak amennyire lehet, a meleg víz fellazítja a bőrt. Írok majd.

2014. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Mindkét fiamnak szükülete van az egyiknek már kétszer be volt gyulladva, én elvittem urologus sebészhez betadinnal átmosták neki, most krémmel kell kenni és 1 hónap múlva lesz kontroll, a fitymaszükületnek nem tesz jót a huzogatás, mivel épp az a gond h szük, hacsak le van tapadva akkor segit a tornáztatás, a másik fiamnak talán segit a krém én legalábbis úgy veszem észre,pisiléssel nincs gond, de ő se engedi h hozzá nyuljak már a bekrémezés is tiszta harc, maguknak folyton huzogatják, én nem hagynám ezt házi orvosra, az urologus azt mondta ameddig a pisivel nincs gond és nem gyulladt addig nem nyúlnak hozzá
2014. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
azt honnan tudom hogy szükület vagy le van tapadva?
2014. jún. 24. 23:16
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekem orvos állapitotta meg, magamtól én sem tudtam...azt is mondta h majdnem mindenki letapadással születik és kinővik x korra, ezen segit a huzogatás, amúgy ezt a feltépik módszert már nem olysn sürün alkalmazzák, van a másik módszer nem jut eszembe a neve amikor benyúlnak vmivel és legvégső eset a műtét
2014. jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szükület esetén azért nem megy hátra mert kicsi a lyuk.


Letapadás esetén, pedig azért, mert habár a lyuk elég nagy, de a bőr a makkhoz hozzátapadt.


Csak, hogy ne legyen egyszerű a helyzet: a szűkület általában letapadással is jár (helyzetéből adódóan), de addig nem feloldható a tapadás, amíg a szűkületet nem orvosolják.


A műtétet se halogatni, se siettetni se kell. Azért nem jó túl korán csinálni, mert altatni fogják és az nagyobb gyerek jobban bírja. Az utána jövő fájdalmas hetet is jobban elmagyarázható (hogy hogyan vészelje át) egy 3 évesnek, mint egy 18 hósnak.

2014. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 18 hónapos, múltkor kérdezte a doktornő, hogy hátra lehet-e neki húzni teljesen, mondtam, hogy nem, azt mondta, hogy nem baj. Amúgy ő sem engedi, de azért próbálkozok. Műtétet nem szeretnék, előbb biztos, hogy krémmel fogok próbálkozni.
2014. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, hogy kisgyermekkorban a sejtes letapadás normális, az magától el szokott válni idővel, és nem szabad bolygatni ha egyébként nincs baja a kölyöknek.


Ha tud szépen sugárban pisilni, hagyd békén.

2014. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!