Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak! Ha nem akarok elore...

Anyukak! Ha nem akarok elore vasarolni a babanak, akkor mi az az 1 dolog ami a legfontosabb?

Figyelt kérdés
Marmint ugy ertem a nagyobb dolgok kozul pl>kocsi,agy,bebihordozo....Merthat addig valahol lennie kell amig megveszunk neki mindent.
2014. jún. 25. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Tehát úgy érted ezt, hogy semmit nem vennétek a gyerek születése előtt?

Egy dolgot lehetetlen mondani, hiszen valamiben haza kell vinni a kórházból, otthon valamiben altatni kell, fürdetni kell. Kell neki ruha (ha nem is egy egész szekrénnyel de néhány darab mindenképpen) és még sorolhatnám. Ezek mind nagyon fontosak egyszerre.

2014. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Alap felszerelés az ágy+matrac (nálunk a légzésfigyelő is az volt, életet is mentett), babakocsi (ha 3in1 típust választasz, abban van mózes+sport+hordozó is). Mi sokáig mózeskosárban altattuk, azt raktuk a kiságyba. Abban volt nyugodtabb. Szóval, végül is egy multifunkciós babakocsival sok mindent ki tudsz váltani. Mózesben altathatod, hordozóban szállítod az autóval, és megint mózesbe rakva tudod a babakocsival vinni ide-oda. A mózesbe elég rakni egy jól szellőző plédet, vagy ha esetleg külön bölcsőlepedőt is veszel, az is jó.

Egyébként pelenkázni tudod ágyon is, a komód nem életbevágó. Egy kicsi kád kell, amiben csak ő fürdik. És persze a ruhácskák, esetleg előre 1-2 cumisüveg, 1-2 cumi. Szűkösen 10-15 textilpelussal ki lehet húzni.

2014. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

úgy érted, hogy nem akarsz venni semmit a babának, csak ha megszületik? vagy én nem értem jól a kérdést?

(nálunk volt a védőnő, még a szülés előtt, és megnézte, hogy megvan-e minden. Bár lehet, hogy csak nálunk ilyen lelkes)

2014. jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd így?? Ki fog bevásárólni? Vásárolnod így is úgy is kell mert a kórházba is kell ez az a babának pl:pelenka, textilpelenka,ruha..szóval nem kéne az útólsó pillanat utánra hagyni a vásárlást.
2014. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
akkor elég nagy bajban lesztek,mert egy újszülöttel képtelenség vásárolni.kád,babakocsi,ágy,hordozó-ezek tényleg alap,plusz a tisztálkodási dolgok,gyógyszerek,ruhák.
2014. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Kell egy hely ahol aludni fog, néhány ruha, hogy legyen mit felvennie, és ennyi. Minden más ráér később.
2014. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az anyaságiból akarod ezeket megvenni majd szülés után egy hónappal?


Egyrészt nem elég rá, másrészt lehetetlen addig hol alszik, miben viszed haza, miben sétáltatód, hol fürdik?

Különben meg védőnő is meg látogatóba és ha nem lesz semmitek szerintem haza sem vihetitek akkor a gyereket a kórházból.

2014. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kiságy+matrac, ágynemü, pár ruha, pelenka. De azért nem ártana pl egy lázmérő, egy orrsdzívó, textil pelus.
2014. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy a 28. hetben vagyok es koraszules gyanus,tehat ha szeretnek sem tudnak most menni vasarolgatni mert szinte allandoan fekudnom kell :( Attol fuggetlenul hogy nem szeretnek elore vasarolni a babanak az alap dolgok mar nallunk is megvannak (kisruhak,textil pelenka,masik pelenka,polya)Nem szandekoztam puceran hazahozni a korhazbol :D De a nagyobb dolgok kozul csak a hazahozatala utan szeretnek mindent megvenni.Pont ezert is kerdezem hogy szerintetek mi az ami raer es mi az ami nem.
2014. jún. 25. 11:57
 10/21 anonim ***** válasza:
20%
Megoldható a szülés után szerintem. Én sem vettem semmit Neki előtte.... babonából. Ez családi babona nálunk anyukám is így tett, szóval míg nincs baba addig nincs semmi véve neki! Én összeírtam, hogy mi kell: kiságy, matrac, pólya, ruhák, fürdető kád... ezek voltak a legfontosabbak. Pólyában, taxival mentünk haza. Most már van kocsink így hordozó az biztos elkélne. Ugye a babát az első napokban úgyse hozod-viszed.... nálunk bizományis gazázssoron volt,babakocsi onnan volt, Brendo 5 perc sétára...
2014. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!