Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetesen nem sok a 100-120...

4 hetesen nem sok a 100-120 ml egy kajára? 3-4 óránként eszik, fele anyatej, fele tápszer.

Figyelt kérdés
Kérdeztem a dokit, nem mondott rá semmit, csak azt hogy kb 80-at kéne ennie ilyenkor, ha 3 óránként eszik. De ő már a kórházban evett 80at.

2014. jún. 25. 12:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2810 grammal és 51 centivel született a 37.hétre, tegnap volt 3250 gramm.
2014. jún. 25. 12:32
 2/12 anonim ***** válasza:

De, sok. Hat hetes a lányom (tápszeres), épp tegnap jártam ennek utána. Több szakember is mondta, hogy 100 fölé ne menjek, mert a magas fehérjetartalom túlterheli a gyomrát és állandó gyomorrontásos állapotban tartanám, ha emelném.


Ha a súlya rendesen gyarapszik, akkor végképp nem kell.


A lányom 3250 grammal született, ma mértem, 4,5 kg már. Szóval bőven hízik, már úgy néz ki, mint egy mini-Buddha.

2014. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Átlagolva heti 150-200 gramm hízás az ideális. Nálatok megvan, úgyhogy ne emeld.
2014. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen evett ennyit a fiam. Most mar 9 hetes es neha 150-190-et eszik, 3-4 orankent, es amikor megeszik 190-et akkor a kovetkezo etetesenel mar csak 130-at. O is szepen hizik, 3150 gr szuletett, most mar 5800. Es ejszaka nem eszik, atalussza az ejszakat
2014. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Emelni semmiféleképpen nem szeretném, de ha kevesebbet eszik 100nál akkor folyamatosan keresgél és nyitogatja a kis száját. Vissza bukni nem szokott egyáltalán semmit.

2014. jún. 25. 12:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem kell szabályozni, hogy mennyit egyen, mert magától nem hagyja abba, addig enne, amíg van az üvegben. Először szopizik, megmérem, majd annyit pótolok neki rá, hogy meglegyen a 100 legalább.
2014. jún. 25. 12:44
 7/12 anonim ***** válasza:

nálunk a gyerekorvos azt mondta hogy 2 hetesen 100 ml az rendben van, 4 hetesen meg a 120, most 7 hetes 150ml-ket eszik.

az én babám is a korházban már 60-80 ml-ket evett..mondjuk ö 4kg-val született.

2014. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
adhatod. az én fiam is így evett, 2-3 hetesen még mondta a védőnőnk, h próbáljuk 90-en tartani úgy 7-10 napig, aztán már jöhet a 120 ml, ha annyira akarja. úgyhogy 3-4 hetesen már ezt a mennyiséget kapta, ahogy a te babád is. ő is igényelte és nem bukott mellette. szintén ritkábban ébredt éjjel. 11 és hajnali 4-5 között nem evett egyáltalán emellett a mennyiség mellett. minden baba más, van, baba, aki szeret egyszerre többet enni. a miénk is nagyon jól gyarapodott, mondjuk így nem is csoda :). ha nem lesz hasfájós, akkor rendben van. ha igen, akkor uezt a mennyiséget több részletre osztva kell megkapnia.
2014. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem fírtatom, ki mondta, hogy adjál anyatejet és tápszert egyszerre, szóval h egyszerre vezesd be a kettőt az étkezésébe 4 hetesen.:S Nem a mennyiségével van a gáz, hanem a "minőségével" illetve a funkciójával, az anyatej hamar felszívódik, gyorsan ürül a szervezetből, a tápszert tovább emészti, de az, hogy a kettőt 1x-re add, én tényleg még csak nem is hallottam ilyenről, szó szerint be van csapva a kis szervezete, nem csoda, ha az anyatej által olyan éhség jön rá, hogy nem elég neki aztán a 100 ml alatti mennyiség.Ha van tejed, CSAK szoptatni szabadna, és no tápszer, ha rendesen gyarapszik, pláne nem!!!Védőnő dolga lenne ezeket elmondani, de a háziorvos is igazán hozzászagolhatna, meg érdekes a hozzáállása, hogy azt megmondja mennyit kéne enni, dehogy elmagyarázná a dolgokat, azt már nem....A védőnőnek kéne elmagyaráznia, és kimondottan szorgalmaznia a csak anyatejes táplálást egy 4 hetes gyereknél.Tápszert csak akkor szoktak egyébként javasolni, ha abszolut nincsen tejed, vagy ha különösen alacsony súllyal született a baba, koraszülésnél stb.stb.Amúgy tápszert se írhatnak fel csak úgy pikk-pakkra, a 4.hét után, ha szoptatsz, mert ilyenkor még nagyon ingadozó a súlygyarapodásuk, nekik is figyelniük kell(ene) a gyereket, mire hogy reagál, mennyire kielégítő neki a csak anyatej!!
2014. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy ha erre az a reakció, miért táplálsz hozzá tápszert, mert éhes még, az nem biztos, hogy éhes, hanem inkább SZOMJAS, vagy túlságosan fáj a hasa stb.stb.Nem csak az éhségtől sírnak a babák, nem kioktatás, hanem tények ezek, amiket sok anyuka be szokott nézni.
2014. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!