Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érdemes, ideális...

Hogyan érdemes, ideális szerinted három gyereket tervezni? Mennyi idő legyen köztük és miért?

Figyelt kérdés

1. mindegyik egymás után sűrűn - pl.2-3 év korkülönbséggel

2. első után nagyobb korkülönbség, majd a következő egymás után, sűrűn

3. első és második kisebb korkülönbséggel, majd a harmadik később


Én 23, párom 30. Első babánk megvan már. Viszonylag 34 éves koromig szeretném mindegyiket megszülni.

Kinek mi vált be? Vagy szerinted mi lehet ideális és miért?


2014. jún. 25. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsi a korkülönbség (a nagy és a kicsi közt van bő 3 év), nem mondom hogy egyszerű amíg kicsik, de később ez a legjobb.
2014. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is 3-at szerettünk volna. Most kettő van. Az elsőt 29 a másodikat 31 évesen szűltem. Az első év a két gyerekkel elég kimerítő volt, minden energiámat felemésztette, de azért, mert a kicsi nagyon rossz alvó és hasfájós is volt. Onnantól, mikortól átaludta az éjszakát lett sokkal jobb. Most 2 és 4 évesek, és elég jól eljátszanak már együtt. Vannak napok, amikor eszembe jut, hogy most még időben vagyok egy 3. babához, más napokon meg úgy vagyok, hogy áhh, nekem már nem kéne. Anyagilag is szükségünk van egy kis többletre, uh. most vissza megyek dolgozni. A férjemmel abban állapodtunk meg, ha megjön a kedvünk egy 3. babához, akkor 36-37 éves koromig legkésőbb megpróbáljuk összehozni. Ha nem jön a vágy, akkor maradunk 2 gyönyörű és egészséges kisfiúval. Amúgy sztem a kis korkülönbség a jobb, de valaki a nagy korkülönbségre esküszik. Pont az a visszatartó erő bennem, hogy mire végre normálisan kimozdulhatnánk, akkor születne meg a 3. baba. Nem tudom hogy lenne jó..
2014. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is egy van és még kettőt biztosan szeretnénk, és mi úgy döntöttünk kis korkülönbség lesz. A fiúnk egy éves szülinapján kezdjük a köv. próbálkozást. Három pici korkülönbséggel talán eleinte nehéz lesz, nagyon, de reméljük, hogy később összenőnek :)


Miért pont 34 éves korodig? Miért nem 30 vagy 35 vagy 40? :) Mi a különleges a 34-es számban? :)

2014. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár nálunk még csak "úton" van a harmadik, de azért válaszolnék.

Nálunk kicsi lesz a korkülönbség. A fiunk és a lányunk között 20 hónap van, míg a legkisebb akkor fog születni, amikor a nagy 4 éves lesz. Hát kíváncsi leszek. Mondjuk a nagy akkor már ovis lesz, így a nap zömét "csak" kettővel töltöm majd itthon.


Szerintem sok minden függ a ti türelmetektől, és a gyerekek habitusától is, illetve, hogy van-e segítségetek. A nagy nálunk egy nyugis típus, jól fogadta a húgát, segített is. A problémák akkor kezdődtek, amikor a kicsi elkezdett mászni, és a nagy játékaira vetett szemet. Most is van vita, de nagyon szépen eljátszanak egymással, és ragaszkodnak egymáshoz.

Mi kis korkülönbséget szerettünk volna. Több évet a gyerkőcök között nem várnánk, már csak a korunk miatt sem (anya 34, apa 36 lesz idén).

Szerintem könnyebb, ha az ember benne van a babázásban (nekem legalábbis), több év után biztos nem venném rá magam újra az egészre elölről.


Ismerősnél 3 gyerkőc van. Ott a nagy és a középső között közel 4 év van, míg a harmadik, bő egy évvel később érkezett. Ő azon az állásponton van, hogy jobb a nagyobb korkülönbség. Eléggé fárasztó volt neki az első év (gyerekek habitusa is).


Másik ismerősnél a nagyok ikrek, a tesó 3 évvel később érkezett. Nekik így volt jó, a nagyok akkor már bölcsisek/ovisok voltak.

2014. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi kis korkülönbséggel terveztük őket, a két fiam között 2 év van, most várjuk a lányunkat a kisebbik fiam és közte 2 év és 2 hónap lesz... Nekünk bevált!
2014. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 kislányom van, 18 és 20 hónapos korkülönbséggel. A legidősebb 4 éves. Nagyon jó természetű, nyugis gyerekek babának sem volt egyik sem extrém eset. Vannak könnyebb, és nehezebb időszakok, de nekünk így ideális. Kíváncsi leszek mi lesz később, most kezdenek összenőni, és nagyon édesek egymással.

Ami tényleg nehéz, az az első három hónap, sok múlik a gyerekek természetén, és hogy mennyire tudod megszervezni a napokat.

2014. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak gyerek nézőpontból tudok írni, de a 3. verziót ne válaszd légyszi. MI így voltunk, én vagyok a 3. A bátyámmal 10, a nővéremmel 6 év a különbség, tehát köztük 4 év van. Nem volt jó, mert ők már úgymond összenőttek, együtt jártak mindenfele később, közös baráti kör, stb., én meg voltam a nyűg, ha néha vinni kellett valamerre. Nem volt jó, a bátyámmal gyakorlatilag idegenek vagyunk egymásnak. Én meg majdnemhogy egykeként nőttem fel, mert hamar kirepültek a tesók. Akkor inkább egy halomba mind a hármat, kis korkülönbséggel, még ha nagyon nehéz is, mert nekik így lesz jó. Szerintem legalább is.
2014. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat :) a legjobb, hogy mindkét oldalról írtatok :)

Igen, ez egy annyira összetett dolog.. gyerek habitusa, szülők energiája, türelme, anyagiak, segítség (nagyszülők, egyebek), források, egészségünk... nagy, nagy felelősség.

Nálunk ami nagy kérdőjel, ha most egybe lemenne a 3, akkor 3 gyerekkel mennyire nehéz elhelyezkednem és nem a volt munkahelyemre szeretnék visszamenni, mivel nem gyerekbarát..

2014. jún. 25. 15:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem vállalnám kis korkülönbséggel,eddig aki így vállalta az mind szenved még úgy is ha a legnagyobb 8-10 éves, 3-4 év korkülönbségre szavazok.
2014. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első kettő kozott 16 hónap,2. És 3. Között 3 év.szerintem szuper mert az elején kettővel simán birsz,amikor a nagyok mennek oviba meg jöhet a 3. Így napközben csak a kicsivel vagy otthon,ha meg otthon van mind,a két nagy együtt játszik. Nagy korkülönbségnél nem fogod magad rávenni h újra babazz, ha már egyszer megtapasztaltad h mennyire önállóvá váltak a gyerekek. Én 23 évesen szultem az elsőt,kb hasonlóanmint te és 28 éves koromra le is tudtam a gyerektemat :)
2014. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!